3. kolo Českého poháru: Tatran Střešovice : DHC PLZEŇ (19.10.2022)

| Přečteno 264x

Ve třetím kole Českého poháru narazily naše hráčky na Tatran Střešovice.

Ve středu 19.10. tedy vyrazily do Prahy a zpátky vezly body.

 

Prvních deset minut se hrála spíše oťukávací házená, kterou s minimálním náskokem 7:8 odehrálo lépe DHC. až ve dvanácté minutě se prolomily ledy a Plzeň začala navyšovat. Šňůrou čtyř rychlých gólů jsme šli do vedení 7:12. Střešovice ale ukázaly házenkářské zkušenosti a během tří minut bylo skóre rozhodně méně jednoznačné 11:13. V dalších pěti minutách došlo na domácí straně ke dvěma vyloučením, kterých dokázala plzeňská sestava využít a odskočit, tentokrát na rozdíl sedmi branek 12:19. Závěr ale patřil Tatranu, který před poločasovou přestávkou ještě snížil na 16:21.

Druhý poločas už byl naprosto o něčem jiném. Během úvodních deseti minut druhého poločasu se Plzeňanky tentokrát dostaly až na rozdíl deseti branek 17:27 a rozdíl stále rostl. Během dalších sedmi minut jsme vedli už o patnáct branek 17:32. Soupeř začal odcházet fyzicky a Plzeň sypala branky hlavně z rychlých útoků. Závěrečnou desetiminutovku vyhrálo DHC 9:2 a z prvního letošního startu v Českém poháru bere vítězství 21:42.

Jak je s utkáním spokojený trenér Řezáč?
„Postoupili jsme a splnili cíl. Soupeř v prvním poločase dlouho držel krok, protože my jsme se nedokázali vyrovnat s hrou 1:1 a souhrou přes pivota. Druhý poločas už jsme diktovali tempo a snažili se o nátlakovou hru. I přesto jsme v jednoduchých situacích dělali chyby. Soupeř zaslouží uznání, že se po celou dobu utkání snažil hrát kreativně a s chutí.“

 

Teď už se všechna soustředěnost přesouvá na sobotní utkání s Kynžvartem, které startuje již v 16:00.

Hrály:

Kepková 2, Šmrhová 1, Bušauerová 8/1, Kantnerová 3, Formanová 6, Drozdová, Franzová 4/1, Panošková 7, Galušková L. 3, Tomanová 6, Lásková 2, Galušková D., Galušková V.

Chytaly: Mancellari, Řezáčová