Západočeské derby je tady!! Házená Kynžvart X DHC PLZEŇ (22.10.2022)

| Přečteno 304x

Již tuto sobotu se ve Sportovní hale Lázně Kynžvart odehraje západočeské derby, ale také repríza loňského semifinále play-off, ve kterém jsme přes Kynžvart postoupili do finále.

 

Kynžvart letos stejně jako my nezažívá pohádkový vstup do sezóny, jako tomu bylo vloni. Hned v prvním utkání překvapivě podlehl doma Šale 24:26. Proti dalšímu slovenskému soupeři pak ale v Michalovcích dokázal zvítězit 27:30 a na tuto výhru pak navázal i doma se Zlínem 41:29. Ne příliš povedené utkání v Písku nakonec kynžvartské hráčky dokázaly zvládnout s bodovým ziskem 32:32. V posledních dvou kolech ale podlehly dvěma zatím nejlepším českým celkům. Nejprve po dramatickém boji doma Mostu 20:21 a poté venku na Slavii 25:20. Nyní tedy bude chtít využít domácí palubovky a prolomit sérii dvou proher. Celkově má Kynžvart pět bodů, tedy o bod více než naše Plzeňanky a sídlí na sedmé příčce (Plzeň na deváté).

Plzeň zatím hledá loňskou formu a i když si dvěma domácími utkání s Olomoucí a Porubou dokázala spravit chuť a získat body. V dalších čtyřech utkáních to bohužel nevyšlo. Na druhou stranu mělo DHC šanci posbírat cenné zkušenosti ve dvojutkání Evropské ligy a nyní, před vzájemném utkání s Kynžvartem, podstoupí ve středu 19.10. zkoušku proti Tatranu Štřešovice v rámci Českého poháru.

„Pohár bereme jako dobrou přípravu na sobotní zápas s Kynžvartem. Budeme zkoušet herní varianty a hlavně dáme prostor hráčkám, které nejsou tolik vytěžované. Postup je povinnost.“

A jak vidí plzeňský kouč Richard Řezáč nadcházející derby?
„Kynžvart je velmi houževnatý soupeř, který doma moc neztrácí body. My naopak potřebujeme někde dohonit domácí ztrátu se Šalou. Potřebujeme se výsledkově chytit, aby se nám dobře pracovalo dále. Zatím máme dost velké výkyvy. Věřím, že se bude hrát dynamická házená a utkání bude mít dobrou atmosféru.“

Utkání startuje již tuto sobotu 22.10. v 16:00 hodin a pokud nemáte šanci dorazit, určitě sledujte tradiční živý přenos na TVCOM.