Berušky na Slávistickém podzimáčku 6+1 (16.10.2022)

| Přečteno 295x

Nabitý víkend zakončily Berušky turnajem v Praze na Slavii.

Hrála se házená 6+1 v čase 2 x 13 minut.

 

Holky postupně odehrály celkem pět utkání postupně proti Milevsku, Astře, Kobylisům, Slavii a Hájům. V prvním utkání proti Milevsku jsme byli jasně slabším soupeřem. Milevsko nás již v předchozích turnajích přesvědčilo o svých kvalitách a my do utkání vstoupili předem zbytečně zaleklé. I když v obraně jsme tolik chyb nekupily, v útoku nám padal míč téměř s každou druhou přihrávkou a nedokázali jsme se tak dostat k zakončení. Nakonec pro nás tedy první utkání skončilo prohrou 2:9.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti jasně slabší Astře Praha, která nastoupila s mladšími a méně zkušenými hráči. Pro holky bylo utkání skvělou šancí získat střelecké sebevědomí a to se také povedlo. Holky předvedly naprostý hlad po gólech a tak vypadalo i konečné skóre 15:3.

Třetí utkání s Kobylisy pro nás byla zkouška ohněm. Na posledním turnaji na Hájích jsme se soupeřem odehráli naprosto vyrovnané utkání, které pro nás ale skončilo prohrou 3:5. Nyní bylo hráčkám ve žlutých dresech co vracet. Po předchozím utkání nastoupily holky skvěle namotivované a od úvodní minuty byly jasně lepším celkem na hřišti. V obraně jsme si výborně poradili s Kobyliskou nejlepší hráčkou a vyhráli 10:6.

Čtvrtým soupeřem nám byla celkově neporažena Slavia Praha. Před zápasem byly holky připraveny na dvě domácí střelkyně, jejichž odbránění bylo základem úspěchu. To se také povedlo, obrana fungovala kompaktně a holky si skvěle pomáhali, jedna ze zmíněných dvou střelkyní si v celém utkání nedala ani jednu branku. Problém však nastal na druhé polovině, kde se nikomu nechtělo jít do zakončení. Dokázali jsme vstřelit pouhé tři branky, a to na vítězství bohužel nestačilo. Konečný stav 3:8.

Poslední duel, který v závěru rozhodoval o tom, kdo získá bronzové medaile, jsme odehráli proti velmi známému soupeři HC Háje. Další, nám velmi vyrovnaný soupeř, se kterým jsme při posledním střetu prohráli 4:5 a věděli jsme, že nás dnes čeká stejný boj. Bohužel, na náš výkon se dalo koukat prvních pět minut. Pár zahozených trháků a kiksů v obraně pustilo soupeře ke čtyřbrankovému náskoku. Holky úplně přestaly věřit, že bychom utkání mohli zvládnout. V útoku jsme stropili neskutečných 20 technických chyb a co mě mrzí nejvíce, v tomto utkání naprosto selhala i obrana, která nás celý turnaj zdobila. Celkově tedy zaslouženě zvítězil soupeř 5:10 a nám nezbylo než se smířit s bramborovou medailí.

Celkově bych ale turnaj hodnotila kladně. Na holkách je od Hájecké 6+1 vidět opět velký posun a větší chuť na branku. Opět je třeba vyzdvihnout obranu, která krásně funguje, holky si pomáhají a co projde mají skvěle chytající brankářky. Samozřejmě je na čem pracovat, především je třeba odstranit technické chyby, které většinou plynou ze špatných přihrávek.

Hrály:

Bergerová, Brožová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Šliková, Urbanová, Zajíčková, Zapletalová, Zelená, Zikmundovská, Žďánská

Chytaly: Duchková, Zapletalová