2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 37:31 DHK Pardubice (15.10.2022)

| Přečteno 317x

V sobotu 15.10. nastoupil mladší dorost B k druholigovému utkání proti Pardubicím.
Zápas začal v poměrně rychlém tempu a oba týmy dokázaly hrát kvalitně rychlé přechody do útočné fáze. Díky našemu velkému množství neproměněných šancí a špatné spolupráci dvojic v obraně jsme do osmé minuty prvního poločasu hráli s Pardubicemi vyrovnaný zápas (5:5). Zvrat v náš prospěch přišel zhruba v desáté minutě první půle, kdy jsme díky lepší obranné činnosti dokázali získat pár balonů, proměnit šance, které jsme si díky tomu vytvořili a odskočit Pardubicím na pět branek (10:5). Náskok jsme ještě postupně navyšovali, až do konečného poločasového stavu 19:11.
Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi nekoncentrovaně a kvůli velkému množství technických chyb a opětovné špatné obraně, jsme dali Pardubicím možnost se dotáhnout na dostřel čtyř branek (24:10). Pomohl nám až time out, díky kterému jsme hru uklidnili a opět jsme se koncentrovali na naši hru z druhé poloviny prvního poločasu. V posledních patnácti minutách jsme začali velmi dobřebránit, za což patří holkám velká pochvala. Konečný stav zápasu byl pak 37:31.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„V zápase jsme získali dva body, za což jsem rád. Opět mě mrzí technické chyby a velké množství neproměněných šanci. Musíme se lépe koncentrovat na vstupy do poločasů. Dále je potřeba abychom lépe pracovali v obraně, chybí nám tam komunikace, která je základ a bez které to nejde. Holkám ale patří velká pochvala za bojovnost, díky které jsme zápas dovedli do vítězného konce. Poděkovaní patří opět starším žačkám, které nás doplnily.“
V příštím kole vyrazí mladší dorostenky do Prahy. V neděli 23.10.2022 nastoupí od 15:00 hodin proti Slavii Praha B, která jim v tabulce šlape na paty.

Hrály:

Košková 3, Sedláčková 2/1, Loskotová 3, Burjasová 5, Vopatová 6, Šollarová 2, Hanzlíková 6/2, Palečková 1, Cvačková 1, Dostalová, Šuchmanová 2, Madleňáková, Vaicová 4, Svatoňová

Chytaly: Kaucká, Nyklesová