Zlatá Milevská pralinka (Milevsko 14. – 16. 10. 2022)

| Přečteno 361x

Po roce se mladší žačky vrátily na oblíbený turnaj do Milevska, kde chtěly navázat na loňské vítězství, kterého dosáhly ještě společně s hráčkami ročníku 2009. A obhajoba to byla více než úspěšná.

Po náročné páteční cestě, která se vinou uzavírek protáhla na 3 hodiny, holky nastoupily proti Ledči nad Sázavou. Po velmi špatném výkonu především v obraně jsme s výrazně méně zkušeným soupeřem utrpěli výhru 16:6.

Po snadné sobotní ranní rozcvičce s Českými Budějovicemi (16:2) nás čekal tradičně silný soupeř – Slavia Praha (na turnaji třetí místo). Obrovským nasazením především v obraně, kterou na zadáku skvěle dirigovala Kačka, podpořené výborným výkonem Nelči v brance a 3 góly Egi z křídla, jsme po nejlepším výkonu na turnaji dokázali vybojovat zaslouženou výhru 6:3.

Po snadné výhře se Zlínem (18:2) nás pak čekal další velmi těžký soupeř, kterým bylo domácí Milevsko. I přes občasné chyby v obraně a nepřesnou střelbu jsme po dalším velmi pěkném výkonu dokázali překonat i toto nakonec stříbrné družstvo (11:8).

V neděli však jako kdyby nastoupilo úplně jiné družstvo. Zbytečné chyby v obraně, nepřesná střelba a technické chyby byly příznakem všech tří nedělních zápasů. Nejvíce to projevilo hned v úvodním zápasu proti Hájům, kdy jsme soupeře vlastními chybami pustili do vedení 7:3 a horko těžko v závěru i díky 5 brankám Naty ubojovali alespoň remízu (7:7). Podobně pak lze hodnotit i další zápasy proti Kobylisům (10:6) a Kynžvartu (15:9), proti kterému již šel výkon alespoň o trochu nahoru. Největší hvězdy zápasů jsme ale udělali z brankářek soupeřů.

Celkově tak z turnaje odvážíme zasloužené zlaté medaile a i přes celou řadu nedostatků, na jejichž odstranění bude potřeba pracovat, můžeme být spokojeni. Obrovská pochvala patří holkám za výkony proti Slavii a Milevsku, proti kterým se dokázaly vyhecovat k maximálnímu úsilí a jasně předvedly, že házenou hrát umí. Určitě bychom ale potřebovali, aby holky takto vysokou laťku dokázaly udržet i v ostatních zápasech proti soupeřům, které bychom měli porazit bez toho, že bychom se museli o výsledek strachovat až do konce.

Z jednotlivců je potřeba na prvním místě vyzdvihnout Nelču v brance, která i v zápasech, kdy se nám nedařilo, holky podržela. V poli pak jasnými lídry byly především Naty s Egi, střelecky se dařilo i Julče, která navíc vybojovala spoustu míčů, ale ne všechny šance dokázala proměnit. Podobně pak na tom byla i Čarda, která se o střelbu sice snažila často, ale procento neproměněných střel bylo příliš vysoké. Především v obraně pak výborně zahrála Kačka, která ale v útoku občas brzdila malá odvaha. Nezklamal ale určitě nikdo, včetně hráček, které chodí jen krátce a v kategorii mladších žaček byly na takovém turnaji úplně poprvé.

V neposlední řadě pak musíme poděkovat rodičům, kteří v hale dokázali vytvořit bouřlivou atmosféru a pro holky byli po celý turnaj velkou oporou.

Hrály:

Čardová 18 střel / 6 branek, Dlesková 35/28, Egermajerová 38/24, Haberová 2/1, Kampfová 7/4, Krejčí 16/8, Kurešová 7/3, Pivoňková 5/4, Rampová 3/0, Randová 11/0, Rybová 11/5, Sýkorová 4/2, Valentová 5/1, Vodrážková 20/13

Chytaly:

Čardová 40%, Haberová 33%, Pivoňková 48%