Hrajeme doma!! DHC PLZEŇ X HK Slovan Duslo Šaľa (15.10.2022)

| Přečteno 213x

Již tuto sobotu 15.10. od 17:00 se DHC PLZEŇ představí před domácími fanoušky.

V hale 31.Zš vyzve v boji o body slovenského soupeře – Šalu.

 

Šaľa zatím stojí na třetí příčce tabulky a společně s Mostem jsou jedinými zatím neporaženými týmy. V prvním kole si celkem jasně poradila s Kynžvartem, který zdolala 24:26 po poločasových 8:17. Dále pak bez velkých problému porazila svého slovenského kolegu – Stupavu 32:24 a v dalším velmi vypjatém derby i Dunajskou Stredu 25:26. V posledních dvou utkáních s Olomoucí a Porubou pak také brala body po výhrách 31:25 a 23:27.

Kdybychom srovnávali utkání s Porubou, jsme na tom výsledkově lépe (my jsme doma porazili Porubu 30:23), na základě těchto statistik ale nemůžeme stavět. Plzni se od úvodu sezóny nedaří dostat do loňské formy, ale doma zatím září a nabrané zkušenosti z dvojzápasu v Evropské lize určitě zúročí a společně s domácím publikem urve další body.

Jak se k utkání staví trenér Richard Řezáč?
„Jasným cílem na víkend bude navázat na výkony z poháru. Měl jsme z děvčat dobrý pocit, protože na hřišti každá jedna bojovala, a to potřebujeme přenést do zápasů v lize. Hlavně budeme hrát už v naší hale a diváci nám jistě pomohou a vytvoří dobrou atmosféru.“

Před utkáním žen nastoupí od 15:00 béčko našich mladších dorostenek proti Pardubicím, tak dorazte podpořit i je!! Pokud nemůžete dorazit, utkání žen se bude vysílat živě na TVCOM.