2. liga mladších dorostenek: Házená Rokycany 17:27 DHC Plzeň (9.10.2022)

| Přečteno 297x

V neděli 9.10. nastoupil mladší dorost B v rámci druhé ligy k utkání v Rokycanech.
Zápas začal z naši strany poměrně opatrně. Kvůli velkému množství technických chyb a neproměňování vytvořených šancí se Rokycany po celý první poločas drželi na dostřel 2-3 golů. V obranné části se nám nedařilo přebírat pivota a včas přistupovat ke střeleckým spojkám. To se prolomilo zhruba v půlce prvního poločasu, kdy jsme změnili styl obrany na 1:5. V důsledku změny jsme dokázali eliminovat střelecké spojky a získat spoustu balonů. Stav po prvním poločase byl 9:11 v náš prospěch.
Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe a díky dobré obranné činnosti a proměňování rychlých útoků jsme během prvních deseti minut odskočili na rozdíl osmi branek 10:18. Rokycany se pokusili zápas ještě otočit ve svůj prospěch, když se dotáhli na rozdíl pěti gólu 14:19. Holky se ale semkly a chválihodnou bojovností, za kterou je musím pochválit, Rokycanům opět utekly, tentokrát na rozdíl deseti branek 14:24, který holky držely až do konce zápasu. Zápas skončil 17:27 v náš prospěch.
Závěrečné hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Zápas hodnotím převážně kladně, protože jsme získali body z venku. Mrzí mě jen velké množství technických chyb, které by nás v těžších zápasech mohly stát body. Holky si zaslouží pochvalu za obranu a proměňování rychlých útoku ve druhém poločase. Chtěl bych poděkovat mladším holkám ze starších žaček, které předvedly velmi dobré výkony a skvěle nás doplnily.“
K příštímu utkání nastoupí béčko mladších dorostenek doma. V sobotu 15.10.2022 odehrají od 15:00 zápas proti Pardubicím, které zatím na body stále čekají.

Hrály:

Košková 4, Loskotová 2, Budková A., Burjasová 2, Šollarová 4, Hanzlíková 7/4, Palečková, Cvačková, Dostalová 6, Šuchmanová, Vaicová 2, Budková K., Šantorová
Chytaly: Kaucká, Nyklesová