Plzeňská liga starších žaček (2. kolo – Cheb – 8.10.2022)

| Přečteno 236x

V sobotu se starší žačky vydaly vláčkem do Chebu na 2.kolo Plzeňské ligy.

DHC Plzeň A

Po hektickém začátku, kdy jsme měli pouhých 10 minut na převlečení a rozcvičení, neboť vláček měl trošku zpoždění, nastoupil tým A proti Tachovu. První poločas bylo znát, že nejsme ještě dostatečně zahřátí a kupili jsme spoustu chyb a ještě více nás trápilo nepřesné zakončení. Druhá půle byla o trošku lepší, zmenšil se nám počet chyb, ale přesné zakončení stále nepřicházelo. Celkem jsme neproměnily 23 střel, a to si troufnu říct z jasných šancí. I tak se podařilo tým z Tachova porazit 17:9.

Druhé utkání, bylo s naším béčkem. Tento zápas již byl o poznání lepší. Hráčky už byly zahřáté a lépe se soustředily, i když se jim moc nechtělo trestat vlastní spoluhráčky. První poločas sice skončil výhrou Áčka 9:5, ale béčko do druhé půl vlétlo s odhodláním výsledek otočit A to se jim také povedlo třemi brankami po sobě stáhly výsledek o jednu branku 9:8. Pak se děvčata z Áčka trochu zmátořila a znovu si vzala vedení do svých rukou 12:8. I děvčata z béčka se nenechala zastrašit a po chvilce opět stáhla na rozdíl jedné branky 13:12. V posledních 4 minutách, ale hráčky z béčka nakupily nepřesné přihrávky, míč opakovaně odevzdaly do rukou Barče, která poslala získané míče a děvčata z týmu A skórovala a na konec vyhrála 17:12.

Poslední utkání jsme odehrály proti plzeňské HK Slavia VŠ Plzeň B. Tento zápas byl jednoznačně nejhezčí. Celé utkání se bojovalo o každý míč a jen drobné nezdary rozhodovaly. Sice jsme celé utkání vedly, ale jen rozdílem jedné branky. Opět až v posledních 5 minutách se nám podařilo odskočit a zakončit utkání vítězně 11:9. I když nutno říct, že nám soupeř pěkně zatápěl.

DHC Plzeň A tak odjíždělo i po 2.kole neporažené.

Hrály:

Beráková 1, Budková A. 10, Budková K. 8, Dostalová 5, Haberová 1, Hanzlíková 8, Hřebejková, Kampfová, Krejčí, Poskočilová 2, Sedláčková A. 3, Svatoňová 7.

Chytaly: Nikodemová, Poskočilová

 

DHC Plzeň B

O prvním zápase proti kolegyním z áčka si můžete přečíst v hodnocení týmu A.

Druhý zápas nás čekal další těžký soupeř a to plzeňská Slávie A. V tomto zápase se nám podařil hned začátek, kdy jsme vedli 3:1. Trocha nepřesnosti v zakončení a několik chyb za sebou dovolilo soupeři odskočit 6:3. Opět se hráčky nezalekly, nesvěsily hlavy a bojovaly o každičký míč, a tak v 10. minutě srovnaly 6:6. Do konce poločasu jsme dali již jen jednu branku, ale soupeř čtyři a my tak v poločase prohrávaly o tři branky. Na začátku druhé půle jsme zpřesnily koncovku a opět dotáhly na remízový stav 10:10. Pak už to byl boj o každý míč. Sice Slávie byla o krůček blíž k vítězství, my jsme to nevzdávaly. Naší bojovnost v poslední 2 vteřinách potrhla brankou Róza a my se mohly radovat z remízového výsledku 15.15.

Poslední utkání jsme si zahrály proti domácím z Chebu. I toto utkání nebylo vůbec lehké. Rozhodně se soupeř v prvním poločase nevzdával a stále se držel na dostřel jedné až tří branek. Ještě začátek druhého poločasu byla vidět pěkná házená a my opět svoji nepřesností v zakončení dovolily soupeři stáhnout výsledek na rozdíl dvou branek. 8:6. Pak už, ale Hanka zavřela branku a my dovolily Chebu v posledních 10 minutách vstřelit jen dvě branky. Konečný výsledek pro nás 16:10.

DHC B mělo sice v Chebu velmi těžká utkání, ale svojí bojovností zvládlo všechny zápasy na výbornou.

Hrály:

Cvačková 1, Dlesková 4, Egermajerová 7, Kaucká 4, Rittichová 9, Růžičková 1, Samcová 3, Sedláčková M. 1, Smrtová 7, Čardová 1, Červená 5

Chytaly: Sýkorová, Červená