1. liga starších dorostenek: DHC PLZEŇ 25:43 DHK Baník Most (9.10.2022)

| Přečteno 275x

V neděli 9.10. se na hale 31. Základný školy odehrálo od začátku naprosto jednoznačné utkání, kterému jasně vládl mostecký celek.

 

Hostující celek budoval vedení prakticky od první minuty a už ve čtvrté minutě jsme padali 1:4. Áďa Růžičková stahovala na 2:4, ale soupeř odpověděl třemi rychlými brankami a stav byl rázem o pět 2:7. Mostecká kanonáda se Plzni nedařila zastavit ani v dalších minutách a ve dvacáté minutě pro DHC na tabuli svítilo už desetibrankové manko 5:15. Domácí dokázali stáhnout na 9:17, ale za tři minuty byl rozdíl zase zpět 10:20. V závěru most ještě navyšoval (10:22), ale poslední slovo si brala Bára Stulíková, která uzavřela poločas na 11:22.

Bára stulíková byla pak ta, která otevírala druhou půli. Plzeňankám se dařilo držet se soupeřem tempo a dokonce se dostat pod pomyslnou hranici deseti branek 14:23. Hosté ale stále tlačili a Plzeň nedokázala snížit více. Dlouho padaly branky na obě strany stejným poměrem. To se prolomilo až v závěru. Ve dvacáté čtvrté minutě jsme byli ještě na poločasovém rozdílu 21:32, ale pak se Mostu poštěstilo se opět utrhnout a navýšit na 21:35. Poslední branku domácích pak vsítila Aneta Palečková, když snižovala na 25:39. Baník pak ale skóroval ještě čtyřikrát, což vedlo k závěrečnému stavu 25:43.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„V tomto utkání jasně dominoval soupeř. Od úvodu utkání nás přehrával, proměňoval vytvořené příležitosti, byl důraznější v obraně a šel si cílevědomě za vítězstvím. Postupně si vytvářel náskok, který během celého zápasu navyšoval. Většina našich holek měla v nohách předešlé náročné utkání mladších dorostenek a hned po něm nastoupily proti odpočatým starším soupeřkám. Holky se snažily ze všech sil, ale s postupně přibývajícím časem nám odcházely síly a nešlo s výsledkem nic lepšího udělat. Pochválit musím celý tým za bojovnost a maximální úsilí po celý zápas. Na bodový zisk to tentokrát bohužel nestačilo.“

K dalšímu ligovému utkání nastoupí starší dorostenky v zase v neděli. 16.10.2022 odehrají utkání na Vršovicích, které letos zatím ještě nebodovaly.

Hrály:

Košková 1, Stulíková 3, Bezdičková 2, Krausová, Vopatová 2, Růžková 4, Palečková 3, Polanková 2/1, Krejbichová 3, Baumruková 1, Benešová, Růžičková 2, Vaníková, Toušová 1

Chytaly: Šindelářová, Chvátalová