Ani napodruhé to nevyšlo: DHC PLZEŇ 25:28 LC Brühl (9.10.2022)

| Přečteno 287x

Skvělý start se Plzni bohužel nepodařilo přetavit ve vítězství, a i v druhém utkání se švýcarským soupeřem prohrála.

Touto prohrou bohužel plzeňská cesta v Evropské lize končí.

 

O úvodní parádu se postarala Pavlína Lásková, která nás třemi rychlými góly poslala do vedení 3:0. O pár minut později jsme po gólu Lindy Galušková vedli už o čtyři branky 8:4 a měli jsme nakročeno k velmi příznivému průběhu. Pak ale přišlo vyloučení, pár technických chyb a soupeř začal ukrajovat. V sedmnácté minutě bylo srovnáno 9:9 a ve dvacáté první minutě pak Brühl poprvé obracel skóre na svou stranu 11:12. Plzni se v závěru střelecky vůbec nedařilo a do poločasu se soupeři podařilo odkočit na 11:15.

Druhý poločas odstartoval ve vysokém tempu. To více vyhovovalo Švýcarkám, které tak postupně odskočily až na 12:17. Plzeňankám se ještě podařilo stáhnout, ale pod poločasové čtyři branky už se nedostaly 15:19. To se povedlo až po dalším soupeřově odskočení 16:22, kdy jsme se třemi brankami dostali zpět do hry 19:22. Bohužel jsme Brühl opět nechali nadechnout a trochu odkočit a do poslední desetiminutovky jsme tak vstupovali se ztrátou čtyř branek 20:24. Její převrácení v náš prospěch se v tu chvíli přestávalo zdát reálné. Domácím se ještě podařilo stáhnout na 22:24, ale hosté nepřestávali tlačit. Bojovný výkon Plzně nestačil bohužel ani na vítězství a se Švýcarskem opět prohrála o tři branky 25:28.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Do druhého utkání jsme vstoupili docela dobře. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale potom přišla v prvním poločase fáze, kdy jsme si deset minut nedali gól a jsme tím pustili zpátky do utkání. Ve druhém poločase to pak už bylo spíš o síle a morálních vlastnostech, kde Švýcarky ukázaly samozřejmě větší zkušenosti a ty zkušenější hráčky to dokázaly vzít v důležitých fázích hry na sebe a my jsme se nedokázali přiblížit více než na tři góly.“

Boje v Evropské lize pro nás tímto končí ale my rozhodně nevěšíme hlavu. Dvě prohry o tři branky nejsou ostudou a získané zkušenosti se budou hodit hlavně v ligových utkáních. Velké díky patří všem divákům, kteří se během víkendu přišli do Městské sportovní haly na Slovanech podívat a fandit.

Teď nás čeká další domácí utkání. V sobotu 15.10.2022 od 17:00 zpátky v hale 31. Základní školy vyzveme letos prvního slovenského soupeře – Šalu.

Hrály:

Kepková 1, Šmrhová, Bušauerová 1, Schreibmeierová, Kantnerová, Formanová 1, Drozdová, Franzová 4, Panošková, Galušková L. 4, Tomanová 1, Lásková 4, Galušková D. 1, Galušková V. 7

Chytaly: Řezáčová 1, Mancellari

Fotogalerie z utkání:
https://hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz/Evropska_liga_EHF_DHC_Plzen_-_LC_Bruhl_%2C9.10.2022_J.B./

https://hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz/Evropska_liga_EHF_DHC_Plzen_-_LC_Bruhl_9.10.2022_J.R._0/