První utkání LC Brühl 30:27 DHC PLZEŇ (8.10.2022)

| Přečteno 363x

Vyrovnané utkání nakonec rozhodl samotný závěr, kdy jsme se dlouho nedokázali prosadit.

Po prohře 30:27 tedy ztrácíme tři branky a zítra musíme vyhrát o čtyři.

 

V úvodu jsme se drželi jen chvíli. V páté minutě nám soupeř začal pomalu utíkat až byl v jedenácté minutě na rozdílu pěti branek 9:4. Ze sedmimetrového hodu nás dostala zpět do hry Verča Galušková a postupně jsme ze soupeřova náskoku ukrajovali. V osmnácté minutě stahovala z pivota Domča Galušková na 12:9 a zdálo se, že se dostáváme na koně. Ze stavu 13:10 se pak ale během chvíle stal zpět původní rozdíl 15:10. Naprosto skvělou koncovkou však plzeňská děvčata dokázala opět snížit a o poločase jsme prohrávali pouze o jedinou branku 17:16.

Do druhého poločasu nastoupilo DHC odhodlaně během chvilky otáčelo ve svůj prospěch 17:18. Ve čtyřicáté první minutě už bylo ale vedení opět u Švýcarek 21:20. Plzeňanky ještě srovnávaly, ale do vedení už nešly. Ve čtyřicáté páté minutě přišla z naší strany na dlouhou dobu poslední branka (23:22). Spousta ztracených míčů pak vedla znovu ke ztrátě pěti branek 27:22. V závěru se nám opět podařilo naskočit na rozjetý švýcarský vlak, ale ani snížení na 28:26 už nás nezachránilo a gólem v posledních vteřinách si Brühl pojistil vítězství 30:27 a s tím náskok tří branek do druhého vzájemného utkání.

Jaké pocity měl po zápase trenér Richard Řezáč?
„Samozřejmě jsme v poločase. Výsledek 30:27 na domácí palubovce, sice jako hosté, ale zítra nás čeká druhý zápas. Ztrácíme tři branky, zítra musíme být trochu efektivnější v obraně, kde jsme toho dnes dokázali odbránit poměrně dost, ale moc jsme toho nepochytali. No a do útoku musíme přidat více činností jedna na jednu. Myslím si, že dnešní zápas nám utekl určitě na začátku, kdy jsme se prvních patnáct minut nevyrovnali se soupeřovou hrou, trvalo nám to dlouho a pak jsme dotahovali pětibrankový náskok. Ve druhém poločase jsme se dostali i do vedení, škoda jen, že jsme ho nedokázali udržet. Jak říkám jsme teprve v poločase. Zítra nás samozřejmě čeká těžký zápas a pro diváka je dnešní utkání na zítra nejlepší pozvánka.“

Zítra hrajeme od 14:00 opět v Městské sportovní hale TJ Lokomotiva na Slovanech a bez vás to tentokrát opravdu nepůjde. Po dnešní prohře je zítra třeba vyhrát o čtyři branky.

Hrály:

Kepková 2, Šmrhová 2, Bušauerová 1, Kantnerová, Formanová, Drozdová, Franzová 7, Panošková 2, Galušková L. 1, Tomanová, Lásková, Galušková D. 2, Galušková V. 10/4

Fotogalerie z utkání:
https://hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz/Evropska_liga_EHF_LC_Bruhl_-_DHC_Plzen_8.10.2022_J.B./

https://hazenadhcplzen.rajce.idnes.cz/Evropska_liga_EHF_LC_Bruhl_-_DHC_Plzen_8.10.2022_J.R./