Dvojzápas Evropské ligy klepe na dveře! DHC PLZEŇ X LC Brühl (8. a 9.10.2022)

| Přečteno 323x

Premiérový start ve druhé nejprestižnější evropské soutěži se blíží.

V domácím dvojzápase vyzveme LC Brühl v sobotu 8.10. v 17:00 a v neděli 9.10. ve 14:00. Obě utkání se odehrají v Městské sportovní hale na Slovanech.

Losem přisouzený soupeř – LC Brühl patří mezi švýcarskou elitu a v nejvyšší švýcarské lize SPL – SPAR Premium League je nejúspěšnějším týmem. SPL dokázal tým vyhrát hned v prvním ročníku soutěže, která odstartovala v roce 1970, od té doby ligu vyhrál celkem jednatřicetkrát. V Evropské lize LC Brühl působí od roku 2013 a hned v roce 2014 narazil na naše české kolegyně z DHK Baník Most, kterým v prvním utkání podlehl 21:27 a napodruhé remizoval 25:25, v součtu to nicméně na postup nestačilo. Za celých téměř deset let v soutěži Švýcarky nedosáhly na postup a na úspěch stále čekají.

Plzeňanky čeká vůbec první zkouška na mezinárodní úrovni a kde jinde se sejít u takové příležitosti než na domácí palubovce. Po nevydařeném utkání na Slávii je třeba si spravit chuť a doma to zatím pokaždé vyšlo. Věřme tedy společně tomu, že to tak bude i o víkendu.

Nejdůležitější součástí celého dvojzápasu jste vy a proto doufáme, že společně v Městské sportovní hale na Slovanech sejdeme v co nejhojnějším počtu a vytvoříme opět nezapomenutelnou atmosféru.

Lístky jsou stále v prodeji a to buď u Markéty Volkové (607 585 396, marketa.volkova@seznam.cz) nebo v obchodě našeho brankářského trenéra Radka Motlíka – Sport M+H (Galerie Slovany, 1. patro – náměstí Generála Píky 27, 326 00 Plzeň-Slovany).

Co k utkání sdělil trenér domácího celku Richard Řezáč?
„Máme před sebou dvojzápas se soupeřem, který bude obdobně houževnatý jako Slavia. Pro nás bude důležité se připravit hlavně mentálně. Toto je zase úplně jiná liga a každý gól se bude počítat, takže se vše bude odvíjet z obrany a dobré úspěšnosti střelby v útočné fázi. Domácí prostředí, i když v hale Lokomotivy by pro nás mělo být malé plus a měli bychom z toho vytěžit maximum. Budeme se těšit i na diváky, kteří by měli být tím osmým hráčem na hřišti.“