Opět na palubovku: DHC Slavia Praha X DHC PLZEŇ (5.10.2022)

| Přečteno 225x

Kvůli Evropské lize odehrajeme soutěžní utkání netradičně ve středu 5.10.2022 v hale na Slavii.

Do boje vstoupíme již v 17:30.

 

Slavia vstoupila do sezóny s novým brankářským duem. Po třech letech ve Švédsku a roce ve Francii se vrátila Petra Kudláčková a z našeho kádru se přidala také Michaela Malá. Oproti loňskému ročníku letos Praha nezaváhala a suverénně odstartovala hned první kolo, když porazila na domácí palubovce loňského vítěze – Iuventu Michalovce 32:27. V dalších dvou kolech pak připsala další vysoké výhry. Ve Zlíně dokázala zvítězit 25:36 a doma s Pískem 33:23. Svého přemožitele našla Slavia až v Mostě, kde prohrála 30:21. Kádr Slávie stojí na iniciativě mladých juniorských reprezentantek, které se opírají o zkušené hráčky a pod vedením trenéra Salače rychle rostou.

Plzeň zatím s bilancí dvě výhry a dvě prohry stojí na sedmé příčce průběžné tabulky a stále se probojovává k lepším výsledkům. Po nepříliš vydařeném startu v Písku (32:22) doma dokázala porazit Olomouc 27:25. Venku s Mostem jsme pak připsali identickou porážku jako Slavia 30:21 a doma si opět spravili chuť s Porubou 30:23. O reprezentační pauze byla velká část týmu na srazech – Verča Galušková společně s Karin Řezáčovou a Luckou Drozdovou na srazu žen a Simča Schreibmeierová s Terkou Panoškovou na srazu nově složeného týmu juniorek. I trenér Řezáč si o repre pauze odskočil plnit povinnosti brankářského trenéra u dorostenecké reprezentace. Až v tomto týdnu dostal tým příležitost se opět sejít na tréninku v plném počtu a pilovat hru jak na utkání se Slávií, tak na Evropskou ligu se švýcarským LC Brühl.

Předzápasová slova plzeňského trenéra:
„Zápas se Slávií bude velmi těžký. Slávia se přes léto konsolidovala a podává dobré výkony obzvlášť v domácím prostředí. Máme pouze dva společné tréninky, protože pět našich hráček se účastnilo reprezentačních srazů. Vrátily se s dobrou náladou, což by nám mělo pomoci. Čas na přípravu nebyl optimální, ale s tím se musíme vypořádat a podat co nejlepší výkon. Naším cílem zůstává hrát na hranici play-off a toto je jeden ze zápasů, který je v tomto srovnání důležitý. Zatím z venkovních utkání nemáme žádné body a proto budeme chtít na Slávii něco urvat.“

Pokud se ve středu na utkání nestíháte dostavit, určitě se nezapomeňte dívat na tradiční zápasový přenost na TVCOM.