Berušky na Hájecké 6+1 (1.10.2022)

| Přečteno 238x

V sobotu 1.10.2022 se tým Berušek vydal na celodenní turnaj do Prahy. Celkem jsme odehráli pět utkání s hrací dobou 2×12 minut a nabrali zase nové zkušenosti.

Prakticky ve všech utkáních jsme se mohli spolehnout na výborně fungující obranu, která dělala každému soupeři velký problém. Holky výborně přistupovaly, včas přerušovaly a co prošlo zajistily další hráčky. Kompaktní výkon obrany pak už jen podtrhovaly výkony všech brankářek. Propad nastával v přechodové fázi do útoku. Nadmíra ztracených míčů a zkažených přihrávek nám bránila dostat se k brankovým příležitostem. Na druhé straně když už jsme se po nějaké akci dostali ke střelbě, často končila přímo v rukou brankáře.

Prvního utkání s Kobylkama byla velká škoda. Holky měly trošku vlažnější start a musely oprášit házenou 6+1, když už se ale chytly, hrály velmi pěkně a prohra 3:5 nás velmi mrzela. Naprosto vyrovnané utkání, kde k vítězství chybělo opravdu málo jsme odehrály s Hájema. Soupeře už známe z plzeňské ligy a věděli jsme, co od něj čekat. Dokázaly jsme srovnat ztrátu dvou branek a remíza by utkání opravdu slušela, ale my jsme si s velkým množstvím technických chyb vrátka zavřeli sami 4:5.

Po dlouhé čtyřzápasové pauze jsme nastoupily do utkání s konečným vítězem z Milevska. Soupeř byl výkonnostně o třídu výš, ale v utkání s námi nepodával svůj standardní výkon. My jsme toho však nedokázali využít a v poločase jsme ztráceli 2:6. Po poločasové přestávce, kde jsme holkám vysvětlili, že to jde nastoupil na hřiště rozhodně odhodlanější tým a bylo to vidět. V útočné fázi nám ale nepřálo štěstí, i když obrana opět fungovala na maximum a druhý poločas jsme nakonec prohráli pouze 1:2. Na hezčí výsledek byl to takhle ale holky musely věřit od začátku a skóre tedy nakonec vypadalo 3:8.

„Zápas blbec“ jsme si vybrali se Slávií Praha. V obraně jsme sice stále fungovali, ale v útoku jako kdybychom se báli cokoliv udělat. Nedokázali jsme si hodit pěknou přihrávku, dostat se do pohybu a ve finále ani úspěšně zakončit. Velkou pochvalu zaslouží brankářky, bez kterých by bylo porážka 2:9 jednoznačně krutější.

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti Písku. Ten dorazil s mladším týmem a na všechny týmy jasně ztrácel. Holky toužily po výhře a dokázaly se skvěle semknout jak na hřišti, tak na lavičce. Podařilo se nám dostat do vedení a mohly jsme tak dát příležitost i mladším a méně zkušeným hráčkám. Výhra 10:2 byla pak skvělým zakončením užitého turnaje.

Znovu velmi chválím všechny hráčky za bezkonkurenční obranu na turnaji. Nemusela jsem se bát do obrany kohokoli prostřídat a každý skvěle plnil svou funkci. V útoku jsme i přes všechny zkažené přihrávky dokázali vyprodukovat zajímavé akce a střely, ale musíme zapracovat na jejich zakončení. Velkou pochvalu pak zaslouží celé brankářské trio, za zalepení naší branky a držení soupeře na uzdě.

Hrály:

Bergerová, Čelustková, Dobiášová, Duchková, Chovanová, Mašková, Michalidesová, Šliková, Troníčková, Urbanová, Zajíčková, Zapletalová, Zelená, Žďánská