Plzeňská liga mladších žaček (Lázně Kynžvart 2. 10. 2022)

| Přečteno 321x

V neděli se v Kynžvartu uskutečnil druhý turnaj Plzeňské ligy mladších žaček, kterého se opět zúčastnila obě naše družstva. Hrálo se klasickým systémem – 10min osobní obrana, shot-outy, 20min hra.

Áčko

Áčko se v poklidu zahřálo v prvním zápasu s klubovými kolegyněmi (30:6), aby pak v dobré náladě mohlo nastoupit proti nejsilnějšímu soupeři v soutěži. Už osobka jasně ukázala, že bude potřeba makat úplně na maximum a rychlost slávistických hráček nám dělala velké problémy (9:9). Zápas nakonec rozhodl náš výborný vstup do druhého poločasu, kdy se podařilo rychle vybudovat tříbrankový náskok, který holky postupně navyšovaly. I přes polevení v závěru tak mohly v oboustranně velmi pěkném zápasu slavit zcela zaslouženou výhru 20:16.

Třetí a především čtvrtý zápas přinesl znatelný útlum. Proti Tachovu se i přes nedůslednou obranu v osobce ještě tolik neprojevil (osobka, 11:3, celkově 30:4), ale výkon proti Rokycanům byl trápením od začátku do konce. Za velké množství technických chyb, málo pohybu a pasivní obranu holky pochvala určitě nečekala (osobka 10:4, celkově 19:9).

Celkově je určitě holky pochválit za výborný výkon proti Slavii, kdy je velká škoda, že podobně těžkých zápasů nehrajeme více. V ostatních zápasech se holky až příliš přizpůsobily soupeři a nasazení určitě mohlo být vyšší. Jednoznačným pozitivem je pak to, že všechny hráčky se dokázaly střelecky prosadit. Nejvíce se dařilo Egi, Kačce, Naty a Čardě, ale statní za nimi v ničem nezaostaly. Pěkné výkony předvedly i všechny brankářky.

Hrály: Čardová 14 střel / 12 branek, Dlesková 15/13, Egermajerová 23/20, Haberová 4/3, Kampfová 8/6, Krejčí 16/13, Kurešová 10/6, Markupová 5/2, Pivoňková 6/6, Přerostová 4/2, Rybová 12/8, Vodrážková 9/8

Chytaly: Čardová, Haberová, Pivoňková, Rybová

 

Béčko

Béčko bylo opět tvořeno méně zkušenými hráčkami, včetně několika úplných nováčků, což na hře bylo pochopitelně znát. První zápas proti áčku byl pro holky velmi těžký (6:30), ale ve druhém proti Rokycanům už holky sahaly alespoň po bodu. I přes těsnou prohru byl výkon výrazně lepší a nakonec rozhodl nepovedený závěr osobky (6:9), jelikož hra již pak byla zcela vyrovnaná (12:15).

Ve třetím zápasu pak čekal na holky opět velmi těžký soupeř. Oproti prvnímu turnaji ale holky proti Kynžvartu dokázaly uhrát především v obraně o něco lepší výsledek (osobka 3:10, celkově 4:21).

Celkově byla naše hra poznamenána velkým množstvím technických chyb, což je však vzhledem k malé zkušenosti většiny hráček pochopitelné. Co ale většině holek nechybělo, byla chuť do hry a snaha o zakončení. Do dalších turnajů je určitě co zlepšovat, ale věříme, že pokud budou holky ochotné na sobě dále pracovat, tak i jejich výkony půjdou rychle nahoru.

Hrály: Cvačková 3/3, Hřebejková 4/2, Klementová 1/0, Kéharová, Mašková 7/4, Mojsza 7/3, Potokii 3/2, Rampová 4/3, Randová 5/2, Smutná 1/0, Sýkorová 4/2, Valentová 2/0