Berušky na turnaji MINI 5+1 (HC Plzeň 25.9.2022)

| Přečteno 428x

V neděli 25.9. 2022 se Berušky zúčastnily letos prvního turnaje ve velké házené pořádaného v nafukovací hale 18.Zš.

Dopolední program zahájila skupina B, kde náš tým tvořily především hráčky 2013, pro které se jednalo o premiéru ve velké házené. První utkání s HC Plzeň bylo jednoznačně rozkoukávací. Museli jsme pochopit, že už tu nejsou starší hráčky, které budou hrát a dávat góly za nás, ale už musíme iniciativu předvést samy. Mimo to jsme také místo házené 5+1 skočili hned k házené 6+1 a o to větší guláš v tom holky měly. Na lavičce navíc seděla pouze jedna hráčka, takže toho holky měly rychle plné kecky.

Do druhého utkání proti holkám ze Slavie VŠ jsme už vstoupili s mnohem větší chutí a dravostí, navíc nám přišli pomoc 3 hráčky z odpolední skupiny a byl tak prostor pro častější střídání. V obraně se nám chvílemi dařilo výborně spolupracovat, ale často jsme až moc lítali, a soupeři pak vycházely jednoduché proskoky ve velkých mezerách. V útoku nám sice stále padal míč, ale bylo k vidění už i několik zajímavých individuálních akcí a průniků. I toto utkání jsme odehráli modelem 6+1 a i když jsme si s tím stále nevěděli moc rady, za obranu pivota zaslouží velkou pochvalu Lili, která tak získala pár míčů a zabránila některým gólovým šancím.

Poslední utkání jsme odehráli proti týmu Rokycan, který se sešel v poměrně malém počtu a konečně jsme si tedy mohli zahrát házenou 5+1. Holky dokázaly přetavit nabrané zkušenosti z předchozích dvou utkání a na zápas byl příjemný pohled. Radost mi udělala i aktivita křídel, která se nebála zaútočit na branku a strhnout na sebe pozornost.

Celkově byl turnaj pro všechny hráčky velkým přínosem a doufám, že si z něho zase odnesly pár poznatků. Velkou pochvalu zaslouží každá jedna hráčka. Velkou aktivitu předvedla Šafi, která se nebála zkoušet kličky i střelbu z dálky. Aktivním střelce byla také Terezka Č., která se snažila střílet z dálky a předvedla několik pěkných pokusů. Skvěle se zapojila i Naty s Lili, v obraně zářila především Nina. Šárka a Anetka se s každým odehraným utkání herně zvedaly a více se zapojovaly. Skvělý výkon v brance pak předvedla Sofi. V neposlední řadě je třeba poděkovat Čertovi, Ivance a Terce Z., které dorazily na pomoc, i když měly hrát až odpoledne.

Hrály:

Brůhová, Čelustková, Čolaková, Dobiášová, Majerčáková, Michalidesová, Mildorfová, Troníčková, Urbanová, Zajíčková, Zelená

V odpolední skupině A se sešly hráčky ročníku 2012, které už mají s velkou házenou zkušenosti a hlavním úkolem turnaje bylo si již nabrané zkušenosti oprášit a obohatit. První utkání jsme odehráli s Talentem. Tak jako naše kolegyně jsme první zápas trošku tápali a tropili spoustu zbytečných chyb. V útoku už ale byly občas vidět pěkné přihrávky a pokus o náběhy. Výborný výkon jsme podali v obraně a naprosto skvělými zákroky nás po celé utkání držely brankařky Kačka a Adélka.

Druhé utkání jsme odehrály s nám velmi dobře známými kluky z VŠ Plzeň. Velmi dobře jsme dokázali držet krok a nebáli jsme se kontaktu se silnějšími protivníky. Pochopili jsme, že spojky nemůžou hrát bez pomoci křídel a i ta se díky tomu dostala častěji k míči a k zakončení. To vedlo i ke zvětšení prostoru pro spojky, které toho dokázaly využít, avšak problém nasával v koncovce. Opět se vyznamenaly obě brankařky, ale skvělých 61% úspěšnosti tentokrát připsala Kačka.

K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti pražským Hájům. Prvních pár minut jako by se holky bály bránit. Soupeř si na naší straně dělal prakticky co chtěl. Nikomu se nechtělo bránit, ani si pomáhat a většina uvolnění byla ze hry jedna na jednu. Pak se nám konečně podařilo prosadit a to nejspíš prolomilo ledy. Holky nastartovaly výborný motor v obraně a Háje se jen těžko prosazovaly. V útoku jsme hráli skvělou týmovou hru podpořenou individuálními akcemi a soupeře jsme jednoduše přehrávali. Tímto převratem o 360° mě holky velmi mile potěšily a jednoznačně jsme pak byli na hřišti tím lepším celkem.

Za celý turnaj holky moc chválím. Je sice stále prostor pro zlepšení, zejména v rozhodovacím procesu a proměňování gólových šanci, ale konečně se jejich hra podobala pěkné házené a těším se, kam to dotáhneme v nesoutěžních turnajích, které nás čekají. Velká pochvala a hlavně díky patří na tribunu fanouškům, kteří byli slyšet a tlačily holky dopředu ve všech zápasech.

Hrály:

Bergerová, Duchková, Hodková, Mašková, Michalidesová, Šliková, Urbanová, Zapletalová, Zelená, Žďánská