Starší dorostenky Handball club Zlín 40:30 DHC PLZEŇ (25.9.2022)

| Přečteno 229x

Ani neskutečná bojovnost nestačila našim starším dorostenkám na vítězství a ze Zlína se vrací bez bodu.

Úvod utkání vypadal pro Plzeň velmi příjemně. Plzeňanky šly rychle do vedení 2:4, které jim vydrželo až do začátku deváté minuty, kdy se domácím podařilo srovnat a následně obrátit skóre na svou stranu 5:4. Na tuto ztrátu dokázala hostující Plzeň rychle reagovat a vzít si vedení zpět 5:6; 6:7. Po dalším soupeřově obratu DHC ještě zvládlo srovnat, do vedení už se bohužel nedostalo. Zlín převzal taktovku a začal navyšovat svůj náskok. Chvíli jsme se drželi na rozdílu dvou branek 11:9; 12:10, ale domácí stále navyšovali, až na konečný osmibrankový náskok 23:15.

Druhý poločas přinesl velkou přestřelku a bylo vidět, že se Plzeň nehodlá jen tak vzdát. Soupeř se po chvilce dostal až na rozdíl deseti branek 28:18, avšak během pár minut se Plzeňankám povedlo stáhnout až na 29:22. Sedmibrankového rozdílu jsme se chvíli dokázali držet, ale ve čtrnácté minutě přišlo pětiminutové brankové ticho a byli jsme zpět na deseti brankách 34:24. Domácí se také nevzdávali a chtěli na domácí půdě urvat co možná největší výhru. To se jim koneckonců dařilo a dostali se až na rozdíl jedenácti 37:26 a dvanácti 40:28 branek. Závěr si však DHC pohlídalo a v poslední minutě hned dvakrát skórovalo a stáhlo tak prohru na 40:30.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Od úvodu se hrálo v rychlém tempu, ve kterém dominoval útok nad obranou. Dařilo se nám v obraně hlavně ve hře jedna na jednu. Nedokázali jsme bohužel eliminovat soupeřovu kombinační hru a nejvíce branek jsme inkasovali po střelbě ze střední vzdálenosti. Díky této činnosti se soupeři podařilo postupně navyšovat brankový rozdíl ve svůj prospěch, což se ukázalo jako klíčové. Nám se sice v útoku také dařilo proměňovat vytvořené příležitosti, ale bohužel to pro nás nevedlo k bodovému zisku. Myslím si, že se utkání muselo líbit nejen našim fanouškům, kteří s námi vážili tak dlouhou cestu a chci jim poděkovat za podporu. Všechny hráčky chci pochválit za bojovnost, nasazení, a hlavně přístup k utkání.“

Po dlouhé repre pauze čeká na starší dorostenky další domácí prověrka v podobě Mostu, se kterým se utkají v neděli 9.10.2022.

Hrály:

Bezdičková 10/1, Krausová 1, Vopatová 1, Růžková, Palečková, Polanková 5/1, Baumruková 3/1, Benešová 1, Růžičková 2, Vaicová 1/1, Březinová, Vaníková, Toušová 4/1

Chytaly: Šindelářová, Chvátalová