2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 30:25 TJ Sokol Kobylisy II. (24.9.2022)

| Přečteno 355x

Béčko mladších dorostenek připisuje druhé vítězství, když na domácí palubovce díky výkonu v první poločase zdolalo Kobylisy.

 

Utkání rozhodně nevypadalo tak jednoznačně jako to předchozí s Náchodem a byla k vidění poměrně vyrovnaná partie. Vedení si od úvodní minuty držela Plzeň a chvíli se dařilo ho navyšovat (9´ 7:4), o pár minut později, v patnácté minutě, se prosadila Kateřina Šollarová a přidala tak k domácímu náskoku 9:5. Dvěma rychlými góly se soupeři podařilo stáhnout a držet se na přijatelném dvoubrankovém rozdílu 9:7, který přetavil až v nejtěsnější rozdíl jediné branka 12:11. Ke štěstí Plzně se Kobylisy v závěru nemohly trefit. Hráčky toho dokázaly využít a dostat do konce první půle až na stav 17:12.

Druhý poločas odstartovaly Plzeňanky skvělou šňůrou šesti branek a zdálo se, že se konečně dostaly na koně (37´ 23:12). Soupeř se však nehodlal vzdát a neustále stahoval. Chuť hostujícího celku podpořila i dvě vyloučení na domácí lavičce a rázem byl soupeř téměř zpět na poločasovém rozdílu 25:19. Do závěrečné pětiminutovky vstupovalo DHC už pouze s tříbrankovým náskokem 28:25 a vypadalo to, že diváky čeká ještě dramatická koncovka. To už se ale Sokolu nepodařilo vstřelit další branku a Plzeň tak nakonec vyhrála 30:25.

Hodnocení domácí trenérky Galuškové:
„Urvaly jsme další dva body, to je nejdůležitější. Na hřišti se prostřídaly všechny hráčky a byli jsme tím lepším týmem na hřišti, i když ke konci jsme polevili a vinou technických chyb jsme soupeře nechali přiskočit na pět gólů, ale zápas jsme i tak dotáhli do vítězného konce za což holkám děkuju. V sestavě se nám objevily i hostující hráčky z HK Slavia Plzeň a svůj díl práce na hřišti zvládly odvést.“

Po reprezentační přestávce čeká mladší dorostenky 8.10.2022 krátký výjezd do Rokycan.

Hrály:

Sedláčková, Hanzlíková 1/1, Loskotová 3, Toflová, Šilerová, Burjasová 3, Vopatová 5/1, Šollarová 2, Palečková 5/1, Cvačková 3, Šuchmanová 2, Vaicová 3, Šantorová 1

Chytaly: Hodková, Kaucká