Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 25. 9. 2022)

| Přečteno 281x

Poprvé na soutěžním turnaji Plzeňské ligy se v této sezóně sešly starší žačky.

DHC Plzeň A

Úvodní utkání proti Chebu mělo rozpačitý začátek. Postupně jsme se ale dostali do tempa a díky rychlým útokům dokázali odskočit. Vyhráli jsme 18 : 8.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň jsme předvedli velkou bojovnost a chuť po vítězství. Slavia rychle vedla, ale my jsme se trpělivou hrou dostali zpět do zápasu. V útoku se dařilo Barče a Kačce, skvěle bránila Adéla. Kutyna holky podpořila v brance, a tak už do poločasu jsme otočili na 11 : 8 v náš prospěch. Ve druhé půli přetahovaná pokračovala a my jsme stále měli touhu po vítězství. Slavii se sice v poslední pětiminutovce podařilo dostat zpět na dostřel jedné branky, ale Barča Hanzlíková třemi brankami v řadě rozhodla o našem vítězství 20 : 16. Celý tým zaslouží velkou pochvalu za odmakaný zápas.

Poslední utkání hrálo Áčko proti Kynžvartu. Od začátku jsme měli mírně navrch a postupně navyšovali naše gólové konto. Všechny hráčky odehrály vyrovnaný počet minut a nakonec jsme vyhráli 32 : 21. Gólově se zapojilo hned 10 hráček.

Celkově:

Odehrály jsme dobrý turnaj a všechny hráčky s chutí útočily. V obraně máme ještě rezervy, ale i tak panuje s předvedenou hrou spíše spokojenost.

Hrály:

Beráková, Budková A. 5, Budková K. 9, Dostalová 9, Hanzlíková 16, Kampfová, Krejčí 3, Lontscharová 3, Nikodemová 1, Poskočilová 3, Sedláčková A. 12, Svatoňová 9

Chytaly: Nikodemová a Poskočilová

DHC Plzeň B

Béčko odehrálo s Kynžvartem naprosto vyrovnaný poločas. Oba týmy hrály rychle a aktivně a s chutí útočily. Do druhé půle vstoupila naše děvčata s větší chutí bránit. V brance se dařilo Lucce K. Výborné utkání odehrály Vendy a Julča S. Svými výkony potěšily i všechny mladší žačky, které se plnohodnotně zapojily. DHC B – Kynžvart 27 : 12.

Druhý zápas Béčko nastoupilo proti Tachovu. Holky odehrály zápas v rychlém tempu a nastřílely celkem 27 branek, na kterých se podílelo hned 10 hráček. Dařilo se Míše a Julče S. Vyhráli jsme 27 : 11.

Poslední zápas proti HK Slavia VŠ B měly prvních 12. minut více ze hry naše soupeřky, které si vypracovaly třígólový náskok. Nám ale patřila následující šestiminutovka, ve které jsme otočily a do druhé půle vstupovaly s pětigólovým náskokem. Ten jsme na začátku druhé půle navýšili až na sedm branek, abychom v závěr náskok zase částečně prohospodařily. Utkání jsme vyhráli 19 : 15.

Celkově:

Tahounem týmu byla Lúca, výborné výkony podaly i Vendy a Julča S. Výborný turnaj odehrála Naty. Pochvalu zaslouží i další mladší žačky Julča V. a Čarda. Také všechny brankářky předvedly velmi pěkné výkony.

Hrály:

Cvačková, Čardová 2, Červená 14, Dlesková 7, Kaucká 1, Klementová, Rittichová 19, Růžičková 2, Samcová 11, Sedláčková S. 6, Smrtová 12, Vodrážková 5

Chytaly: Čardová, Červená, Kaucká, Sýkorová