Připisujeme další dva body!! DHC PLZEŇ 30:23 DHC Sokol Poruba (24.9.2022)

| Přečteno 395x

Z domácí palubovky připisujeme další důležité body za vítězství nad Porubou o osm branek.

Lepší vstup do utkání zaznamenala Poruba, která se rychle dostala do vedení 2:4. Dvěma rychlými góly se ale Plzni podařilo srovnat a ve dvanácté minutě poslala Plzeň do vedení její nejlepší střelkyně Verča Galušková 5:4. Následovala poměrně dlouhá přetahovaná, za jejíž delší konec ale stále tahali domácí a Sokol byl nucen neustále stahovat. Až v poslední pětiminutovce se plzeňskému celku podařilo odskočit na milých 14:11. Poruba však nezůstala ve stínu a před koncem poločasu dokázala stáhnout na 14:13.

Plzeňanky si dokázaly hned v úvodu druhé půle vybudovat zpět tříbrankové vedení, které se jim chvíli dařilo i držet (8´ 18:15). Celek z Ostravy se ale stále zuby nehty držel a po time-outu opět snižovala na 21:19. Následovala šňůra čtyř branek, díky které si DHC vybudovalo šestibrankové vedení 25:19, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. V závěru se nám podařilo náskok ještě vytáhnout na 28:20, to už pak nebyl problém dotáhnout utkání k vítězství 30:23.

Hodnocení trenéra Řezáče:
„Dnešní utkání mělo dva odlišné poločasy. V prvním poločase jsme se trápili s přechodem z první a druhé vlny, proto byl poločasový výsledek pouze o jedinou branku. Ve druhém poločase se holky snažily držet větší tempo a z toho jsme vytěžily ty klíčové branky, díky kterým jsme se utrhli na větší rozdíl. Pak Ostrava vytáhla hru sedm na šest, kdy chtěla zdramatizovat hru, ale tam už jsme výhru jen potvrdili. S prvním poločasem jsem asi trochu nespokojený, ale v druhém poločase už holky plnily pokyny samy, protože věděly, že to funguje, tak to dobře dopadlo.“

 Teď čeká tým týdenní repre pauza, během které se uskuteční reprezentační kemp v Řepích, kam jedou hned tři naše zástupkyně – Karin Řezáčová, Lucka Drozdová a Verča Galušková (rozhovor o Verči návratu do repre můžete přečíst na svazových stránkách). K dalšímu utkání pak nastoupíme ve středu 5.10.2022 na půdě Slavie Praha.

Hrály:

Kepková 4, Šmrhová 2, Bušauerová 1, Kantnerová 1, Formanová 1, Drozdová, Franzová 1, Panošková 1, Galušková L. 2, Tomanová 1, Lásková 2, Galušková D. 2, Galušková V. 12/4

Chytaly: Mancellari, Řezáčová