Hrajeme doma!!! DHC PLZEŇ X DHC Sokol Poruba (24.9.2022)

| Přečteno 209x

Další domácí utkání má DHC PLZEŇ na programu již v sobotu 24.9.2022.

Na plzeňskou palubovku dorazí zatím devátá Poruba.

 

Velmi mladý tým Poruby se v loňské sezóně neprobojoval do play-off a tak společně s Pískem, Slávií a Zlínem bojovala v play-out o udržení v soutěži. Pod vedením trenéra Stanislava Pupíka dokázaly hráčky zvítězit v pěti ze šesti utkání, i tak to bohužel stačilo pouze na finální předposlední sedmé místo. Sezónu 2022/2023 odstartovala Poruba šťastnou výhrou ve Stupavě, když se porubská nejlepší střelkyně Anežka Farářová s pomocí bloků trefila z devítky po čase.  Na další body do tabulky zatím Sokol stále čeká na průběžné deváté příčce.

Plzeňanky mají na kontě zatím také pouze jedinou výhru z domácí palubovky s Olomoucí 27:25 a na další body čekají hned o příčku za Porubou. Naposledy jsme se se sobotním soupeřem střetli v únoru, kdy jsme venku prohráli 27:25. Doma jsme ale Porubu porazili vysoko 28:17 a to je výkon na který je třeba navázat.

„Poruba prošla velkou obměnou a v kádru má řadu juniorských reprezentantek. Připravujeme se na zápas, kde nemůžeme nic podcenit a měli bychom nastoupit na 100% koncentrovaní. Kvalitu mají na všech spojkách a dobře spolupracují s pivotem, proto musíme položit základ v obraně a z toho poté těžit rozdílové branky. Do konce sezóny se budeme muset vyrovnat se ztrátou Nikoly Melicharové, která se zranila v utkání s Mostem. Hledáme další varianty, jak ji nahradit v obranné fázi. Doufáme i v hlasitou podporu našich věrných fanoušků,“ sdělil v předzápasovém rozhovoru trenér Richard Řezáč.

Tímto vás tedy srdečně zveme na sobotní utkání, které startuje již v 17:00. Budeme vás potřebovat.

Pokud se nemůžete dostavit, můžete nás klasicky podpořit u obrazovek na TV COM.