Starší dorostenky DHC PLZEŇ 43:27 1. SC Bohumín 98´ (18.9.2022)

| Přečteno 313x

První ligové body připsaly o víkendu naše starší dorostenky, když smetly soupeřky z Bohumína vysoko 43:27.

 

„Začátek utkání jsme zahájili podle představ. Chtěli jsme jít hned od začátku do vedení, a to se nám podařilo,“ komentoval trenér Pavel Touš. Plzni se podařilo v úvodu odskočit a držet si příjemný odstup tří branek (10´ 8:5). Hráčkám se podařilo odskočit až na rozdíl pěti branek 11:6, avšak Bohumín dokázal obratem zase stáhnout 11:8. Plzeň se dokázala chytit a pomalu začít opět navyšovat. „Velmi dobře fungovala spolupráce v obraně, byli jsme kompaktní a když se někde objevila díra, zalepila ji výborně chytající Áďa Chvátalová, která držela soupeře od snížení a podložila základní kámen k úspěchu. Dařilo se nám i v útoku, proměňovali jsme vytvořené příležitosti ze všech postů,“ přidával domácí trenér. Kompaktní a trpělivou hrou si tak Plzeňanky došly k poločasovému vedení 19:12.

Do druhého poločasu nastoupily dorostenky s velkou vervou a poprvé se dostaly na příjemný rozdíl deseti branek 25:15. „Pokračovali jsme v dobrém výkonu, nedělali jsme zbytečné technické chyby a nepřipustili žádné drama. Soupeře jsme snadno přehrávali hlavně rychlým útokem,“ kontatoval Pavel Touš. Hlavně díky rychlým útokům si hráčky pod jeho vedením vybudovaly dostatečný náskok 37:19, díky kterému přečkaly bohumínskou kanonádu a stažený rozdílu na 37:24. Žádné drama už se ale nekonalo a Plzeňanky dotáhly utkání do vítězného konce 43:27.

„Všechny hráčky zaslouží velkou pochvalu za proměňování brankových příležitostí. Jmenovitě musím pochválit Terku Panoškovou, Viky Bezdičkovou a Máju Polankovou za brankový příděl a výjimečnou střeleckou úspěšnost. Pochvalu ale zaslouží celý tým za nasazení, bojovnost, vůli po vítězství a hlavně za výborný kolektivní výkon. Doufám, že si vše přeneseme i do dalšího zápasu,“ dodává plzeňský trenér nakonec.

V neděli 25.9. vyjíždí starší dorostenky poprvé na venkovní utkání, které je čeká ve Zlíně od 11:30.

Hrály:

Košková 3, Stulíková 3, Vopatová, Bezdičková 8, Krausová 4, Panošková 11/3, Polanková 5/1, Krejbichová 2, Baumruková 1, Benešová 2, Růžičková 2, Březinová 1, Vaníková 1

Chytaly: Čejková, Nyklesová, Chvátalová