1. liga mladších dorostenek DHC PLZEŇ 38:12 1. SC Bohumín 98´ (18.9.2022)

| Přečteno 260x

Ve druhém kole soutěže mladších dorostenek se DHC PLZEŇ představilo opět před domácím publikem.

V utkání s Bohumínem potvrdily jasnou roli favorita a dokázaly zvítězit 38:12.

 

První desetiminutovka nepřinesla velkou brankovou podívanou. Plzeňanky se sice dostaly do vedení, ale soupeř se stále držel na přijatelném rozdílu 5:3. Pro plzeňský celek to byla ale jen předehra a po třinácté minutě začal padat do bohumínské branky gól za gólem. Po střele Anety Palečkové se rozdíl vyšplhal až na 10:5 a stále rostl. Na střeleckou listinu se za DHC PLZEŇ zapsalo během prvního poločasu hned osm střelkyň, které tak tým dostaly do poločasového vedení 17:9.

Druhý poločas připomínal spíše vraždění neviňátek. Plzeň stále navyšovala své vedení a během pár minut vedla už o jedenáct branek 20:9. Bohumín naposledy stahoval na 21:11, od té doby se již hostující hráčky nedokázaly téměř celé utkání prosadit a domácím tak nic nebránilo dále navyšovat. Na plzeňské straně sice padla spousta vyloučení, ani to ale soupeři nestačilo ke snížení vysokého rozdílu, který Plzeň budovala. Po dlouhých dvaceti minutách se Bohumín v poslední minutě dokázal prosadit, to už byl ale zápas rozhodnutý a domácí hráčky se radovaly z vysoké výhry 38:12.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Navázali jsme na výhru mladších dorostenek v druhé lize. Holky odvedly velmi dobrý a disciplinovaný výkon, ale samozřejmě je stále co zlepšovat. Výsledek mluví za vše, takže já jsem koneckonců velmi spokojená a holky moc chválím. Znovu jsme si vyzkoušeli hru sedm na šest a hru bez brankáře a musím holky pochválit, že to zvládly velice dobře. Za mě velké díky a doufám, že takto budeme pokračovat i nadále.“

V neděli 25.9.2022 čeká mladší dorostenky první výjezd, a to do Zlína, kde nastoupí ve 13:30 po svých starších kolegyních.

Hrály:

Košková, Stulíková 2, Bezdičková 3, Loskotová, Burjasová 3, Vopatová 4, Palečková 3, Polanková 11/2, Krejbichová 3/1, Baumruková 2, Růžičková 2, Březinová 4/1, Vaníková 1

Chytaly: Nyklesová, Chvlátalová