2. liga mladších dorostenek TJ Náchod 17:34 DHC PLZEŇ (17.9.2022)

| Přečteno 300x

Své první utkání v sezóně odehrálo v sobotu 17.9. béčko mladších dorostenek.

Bez jakýchkoli komplikací si poradily s Náchodem, když se jim podařilo nastřílet dvakrát více branek než jejich soupeři a zvítězit tak 17:34.

 

Náchod dokázal držet krok první čtyři minuty (2:2), pak ale přišlo na domácí straně první vyloučení, ze kterého se Plzeňankám podařilo vytěžit tříbrankové vedení 2:5. Následovalo další vyloučení a další navýšení rozdílu, který byl po první desetiminutovce už pětibrankový 2:7. Plzeňskou kanonádu nezastavil ani time-out náchodského trenéra a počátkem dvacáté minuty už na tabuli svítil náskok deseti branek pro DHC Plzeň 3:13. Domácí nestíhali v obraně z čehož plynuly další dvě vyloučení, která napomohla k poločasovému stavu 6:19.

Druhý poločas nepřinesl žádný zvrat. Na úzkém devítičlenném kádru soupeře se podepisovala únava a plzeňskému celku nic nebránilo dále navyšovat své vedení (40´ 9:25). Dalších deset minut nepřineslo přemíru branek ani na jedné polovině a do závěru se tedy vstupovalo za stavu 12:27. DHC však dokázalo znovu odskočit a ve dvacáté páté minutě vedlo nad Náchodem téměř o dvacet branek 12:31. Pod takto vysoký rozdíl se ale domácí celek podepsat nechtěl a nedovolil Plzni se k němu dostat. Naopak se v závěru Náchodu ještě podařilo stáhnout a utkání tak skončilo poměrem 1:2 – 17:34.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„Výsledek mluví sám za sebe. Podařilo se nám prostřídat všechny hráčky pravidelně na hřišti. Vyzkoušeli jsme si i hru sedm na šest. Velkou pochvalu zaslouží holky za práci v obraně, ze které jsme pak dokázali výborně těžit a zakládat rychlé útoky, který byl téměř bez chyby. Samozřejmě jsme ale vytvořili dost technických chyb a asi rekordní počet trefených tyčí.“

Další utkání odehrají dorostenky doma, v sobotu 24.9.2022 od 15:00 proti Kobylisům, před utkáním našich žen. Neváhejte tedy na halu dorazit dříve a podpořit naše hráčky.

Hrály:

Košková 4/1, Loskotová 4, Burjasová 3/1, Vopatová 10/4, Šollarová 3, Palečková 3/2, Cvačková 2, Šuchmanová, Madleňáková 1, Vaicová 2, Vaníková, Šantorová 2

Chytaly: Kaucká, Nyklesová