Repríza finále bez bodů: DHK Baník Most 30:21 DHC PLZEŇ (14.9.2022)

| Přečteno 313x

Ve středu 14.9.2022 se v Mostě odehrála repríza finálového utkání mezi Plzní a Černými Anděli.

Na úřadujícího mistra ČR bohužel svěřenkyně Richarda Řezáče nestačily.

Plzeňanky zaznamenaly výborný start utkání a až do sedmé minuty musel Most dotahovat (3:3). Čtvrtá branka se však pro Plzeň stala zapeklitým úkolem. Spousta technických chyb dovolila mosteckému celku použít svou největší zbraň – rychlé útoky, a tak byl pro Plzeň stav rázem velmi nepříjemný 9:3. Až Verče Galuškové se ve čtrnácté minutě podařilo prolomit jak své brankové ticho, tak ticho celého týmu. Mezitím však Most navýšil až na rozdíl se 13:6. Po time-outu, který přišel z naší lavičky ve dvacáté druhé minutě, začaly hrát plzeňské hráčky s mnohem větším klidem a postupně ukrajovaly ze soupeřova náskoku. Byla to opět Veronika Galušková, které se podařilo snížit na 14:10, ale Most skóre dokázal zkorigovat na poločasový pětibrankový rozdíl 16:11.

Velký zvrat nepřišel ani ve druhé půli utkání. Mosteckým se podařilo opět odskočit sérií šesti branek a rázem byl rozdíl dvojnásobný 22:12. Na plzeňské straně musel situaci opět zachránit time-out, který brala trenérka Jana Bureš Galušková. Od té doby se Plzni dařilo držet na desetibrankovém rozdílu. Ve dvacáté šesté minutě přišlo z rukou Lindy Galuškové snížení na 27:19 a dvě minuty před koncem byl stav stále o osm 29:21. Poslední branka ale padla z rukou mosteckého křídla a domů nakonec vezeme porážku 30:21.

Ze všech utkání, které jsme s Mostem odehráli patří toto mezi dvě nejpovedenější! Lepší výsledek předvedlo DHC pouze v loňské základní části na domácí palubovce, kde Mostu podlehlo 22:29. Letos se po tomto výkonu na domácí palubovce jistě zadaří lépe.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Most byl nad naše síly. I když měl za sebou náročný nedělní zápas, kvalitu v přechodové fázi neztratil. My jsme chtěli eliminovat tuto jejich silnou zbraň, ale bohužel jsme rychlostně zaostávali. Měli jsme i světlejší chvilky, ale trápili jsme se v zakončení. Dokázali jsme do zápasu zapojit i mladé hráčky, a ty se neztratily. Jediné, co nás teď mrzí je zranění Nikol Melicharové, které se dá teď jen těžko odhadnout.“

Další utkání nás čeká na domácí palubovce až v sobotu 24.9. v 17:00 proti DHC Sokol Poruba. Tomu bude předcházet zápas 2. ligy mladších dorostenek, které vyzvou Kobylisy. Buďte u dalšího domácího utkání s námi!

Hrály:

Kepková 2, Šmrhová, Bušauerová 1, Schreibmeierová 3/1, Formanová 1, Drozdová, Franzová 3, Panošková, Galušková L. 2, Tomanová, Lásková 1, Melicharová, Galušková D. 2, Galušková V. 6/3

Chytaly: Řezáčová, Mancellari