Starší dorostenky DHC PLZEŇ 31:41 DHK Zora Olomouc (10.9.2022)

| Přečteno 252x

V sobotu 10.9. nastoupily starší dorostenky k prvnímu utkání v nové sezóně na domácí palubovce. V prvním kole soutěže vyzvaly Olomouc.

Hostující tým nastoupil do utkání ve velké parádě a šel rychle do vedení 1:3. Až do třinácté minuty se pak Plzni dařilo držet dvoubrankovou ztrátu (6:8) a nepustit Olomouc hned v úvodu utkání do většího náskoku. O minutu později už byl však soupeř o další dvě branky vpřed a ve vedení 6:10. Plzeňské hráčky se snažily dostat zpět na dostřel, ale vyloučení jim to nedovolilo. Místo toho si Zora během čtyř minut připsala další čtyři branky a tím i vysoké vedení 7:14. Na to už Plzeň odpověď nenašla, ba naopak. Domácí hráčky se nedokázaly trefit a olomoucké střely do naší branky padaly jedna za druhou. Výsledkem toho byl poločasový velmi vysoký rozdíl 11:24.

Druhý poločas odstartovala naopak smrští branek plzeňská lavička. Když se třikrát v řadě prosadila Viktorie Bezdičková, kterou doplnila ještě Markéta Polanková, podařilo se Plzni stáhnout na 15:24. Následovala velká přetahovaná – během pěti minut padlo celkem deset branek střídavě na každé polovině (9´ 19:30). Hanačkám se však nadmíru dařilo a dalšími třemi brankami v řadě se dostaly k doposud nejvyššímu rozdílu čtrnácti gólů 19:33. Závěrečnou patnáctiminutovku zvládly pak lépe domácí (12:8). To už však stačilo pouze ke snížení vysokého skalpu a upravení závěrečného skalpu 31:41.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:
„Od úvodu utkání jsme bohužel tahali za kratší konec. Ve skóre jsme se soupeřem drželi krok jen do poloviny 1. poločasu. Pak nám přestala fungovat spolupráce v obrané činnosti. Vázla komunikace, agresivita a byly jsme málo důrazní, což vedlo k výrazném brankovému rozdílu o 13 branek ve prospěch soupeře. Druhý poločas jsme zahájili daleko lépe než první. Rozdíl ve skóre jsme snížily na rozdíl 10 branek, ale soupeř si už pak zápas pohlídal a zaslouženě zvítězil. Jelikož většina hráček již měla za sebou utkání za mladší dorostenky, tak je chci pochválit i přes prohru za bojovnost, nasazení a snahu během celého utkání, ale tentokrát na vítězství to nestačilo. Na tento zápas musíme rychle zapomenout a připravit se co nejlépe na další zápas.“

Další kolo soutěže odehrají starší dorostenky opět doma, a to v neděli 18.9. v 15:00 proti Bohumínu.

Hrály:

Košková, Stulíková 2, Bezdičková 6, Krausová, Vopatová 1, Růžková 1, Polanková 8/2, Krejbichová 1, Baumruková 2, Benešová 1, Růžičková 1, Šindelářová, Březinová 2, Vaníková 2, Toušová 4, Chvátalová