1. liga mladších dorostenek DHC PLZEŇ 30:25 DHK Zora Olomouc (10.9.2022)

| Přečteno 234x

Výborný vstup do sezóny předvedly v sobotu 10.9. na domácí palubovce naše mladší dorostenky, když porazily Olomouc 30:25.

Plzeňanky dokázaly hned v úvodu všechny upozornit na to, kdo hraje doma a třemi rychlými góly si zajistit vedení 3:0. Náskok tří branek si dokázaly hráčky udržet až do jedenácté minuty, pak přišlo dvoubrankové stažení ze strany hostů a rázem nám byla Olomouc na dostřel 7:6. V šestnácté minutě dokonce Zora srovnávala (8:8) a v osmnácté minutě se pak soupeř dostal poprvé do vedení 9:10. Jediná minuta stačila Plzni k opětovnému převratu skóre (11:10). Olomouc se začala trápit s koncovkou, zatímco domácí sázeli branku za brankou. Výsledkem závěrečné smršti branek bylo poločasové vedení o pět branek, které se v závěru prokázalo jako rozhodující – 17:12.

V druhém poločase převzala taktovku hostující lavička, která začala z plzeňského náskoku pomalu ukrajovat (7´ 19:16). Plzeň se nenechala rozhodit a rychle se dokázala vrátit k poločasovému rozdílu 22:17. Olomouc nepřestávala tlačit a Plzeňanky začaly mít problémy dostat se ke střelbě. Jen šest minut stačilo, aby na tabuli svítilo těsné skóre 24:23. Na nervytrhající závěr ale nedošlo. Plzni se podařilo znovu odskočit a pohlídat si výhru 30:25.

Hodnocení trenérky Jany Bureš Galuškové:
„První domácí utkání jsme zvládli na výbornou. Holky si zaslouží velkou pochvalu. Přesně plnily pokyny, které jsme si dali v šatně a výborně dodržely stanovený obranný systém. Tomu odpovídá i počet přerušení. V útoku jsme sice spáchali pár chyb, ale dokázali jsme nastřílet třicet gólů, což je za mě výborně! Na hřišti se vystřídaly všechny hráčky i obě brankařky, které podpořily tým skvělými zákroky.“

V neděli 18.9. od 13:00 můžete mladší dorostenky dorazit podpořit opět na domácí palubovku na utkání s Bohumínem.

Hrály:

Košková, Stulíková 5, Bezdičková 2, Vopatová 3, Růžková 6, Polanková, Krejbichová, Baumruková 2, Růžičková 2, Vaicová, Březinová 4, Nyklesová, Vaníková 1, Chvátalová