První ligové body: DHC PLZEŇ 27:25 DHK Zora Olomouc (10.9.2022)

| Přečteno 273x

Plzeňské házenkářky i fanoušci se dočkali prvních letošních bodů! Ve vyrovnaném utkání porazily Plzeňanky Olomouc dvoubrankovým rozdílem.

Domácí celek šel do vedení hned v úvodu utkání, kdy se o sedm branek postaralo duo Linda a Verča Galušková (7:6). V patnácté minutě došlo k vyloučení Terky Bušauerové a otěže převzala Olomouc, která odskočila o tři branky na 7:10. Vyloučení pak ale přišlo i na soupeřově straně a Plzeň se tak mohla během pár minut vrátit do vedení 11:10. Olomouci se ještě podařilo najít odpověď a srovnat na 11:11, žádný převrat se však nekonal. Hostující celek v posledních pěti minutách prvního poločasu nedokázal prostřelit Karin Řezáčovou, což DHC využilo k vybudování příjemného náskoku 16:11.

Druhý poločas odstartoval brankou tým z Hané a po chvíli se dočkal i snížení pětibrankového rozdílu 18:15, Plzeň ale ani na chvíli nepolevila a rychle našla odpověď navýšením skóre – 23:17. Olomoucké hráčky se však také nevzdávaly a postupně z náskoku ukrajovaly (22´ – 24:21). Blíže, než na rozdíl tři branek, je ale výborně chytající Karin Řezáčová nepustila. Olomouci se podařilo utkání v posledních dvou minutách ještě zdramatizovat, když snižovala Machačová na 26:24 a následně Možíšová na 26:25. Výhru však v posledních vteřinách zapečetila Verča Galušková a Plzeň tak připsala na své konto první dva body.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:
„Dnes jsme podali kolektivní výkon podpořený fanoušky. Jsme rádi, že se vrátila ta stará, bojovná a odhodlaná Plzeň. Dokázali jsme určovat tempo hry, a to bylo důležité. Měli jsme ale i horší úseky a bylo rozhodující nenechat soupeře z toho vytěžit větší tlak. I když jsme v závěru druhého poločasu byli nervózní, zvládli jsme dotáhnout zápas do vítězného konce.“

Velké díky patří všem fanouškům, kteří nám přišli připomenout, jak se hraje před domácím publikem a velkou měrou se podíleli na zisku prvních bodů. Další utkání odehrajeme již tuto středu 14.9.2022 na palubovce Mostu, který míří za desátým titulem v řadě. Utkání bude možné jako vždy sledovat u TV COM od 18:00.

Hrály:

Kepková 1, Šmrhová, Bušauerová 2, Schreibmeierová, Kantnerová 1, Formanová, Řezáčová, Drozdová 1, Franzová 3, Mancellari, Panošková 1, Galušková L. 7, Lásková, Melicharová, Galušková D., Galušková V. 11/4