Plzeňská liga mladších žaček (Slavie VŠ Plzeň 10.9.2022)

| Přečteno 399x

K prvnímu soutěžnímu turnaji sezony nastoupila obě družstva mladších žaček v hale Poštovka. Pořadatelem turnaje byla Slavie VŠ Plzeň. Hrálo se klasicky systémem 10min osobní obrana, shot-outy a 20min hra, kdy výsledek z osobní obrany a hry se sčítá (shot-outy jsou jen jako doplněk a výsledek v nich se nepočítá).

Áčko

Áčko bylo tvořené herně zkušenějšími hráčkami, což bylo v porovnání s méně zkušenějšími soupeři poznat.

První zápas proti Kynžvartu byl herně i výsledkově nejvyrovnanější. I tak se holkám se již v prvním poločasu, kdy se hraje osobní obrana, podařilo i přes několik zbytečných chyb v obraně vybudovat náskok (8:4), který pak ve druhém poločasu, kdy se hraje již normální utkání, podařilo navyšovat (19:9).

V dalších dvou zápasech se pak již holky až příliš přizpůsobily úrovni soupeře, což bylo patrné především proti Rokycanům, kdy 11 obdržených branek není moc dobrou vizitkou obrany. I tak ale holky dokázaly jasně zvítězit (osobka 8:3, celkově 28:11).

Poslední zápas proti Tachovu lze již hodnotit těžko, jelikož se jedná o družstvo tvořené z větší části úplnými začátečníky. I tak se ale holky mohly pokusit více o kolektivní pojetí než střílení branek po individuálních uvolněních proti nezkušeným obráncům (osobka 11:0, celkově 29:3).

Celkově holky ve všech zápasech splnily roli favorita. Zároveň je ale jasné, že v sezoně nás určitě čekají silnější soupeři, a budou-li proti nim holky chtít uspět, bude potřeba rozhodně předvést ještě lepší výkony.

Hrály: Čardová 7 střel / 7 branek, Dlesková 11/9, Egermajerová 19/16, Haberová 2/0, Kampfová 6/6, Krejčí 8/6, Kurešová 12/9, Markupová 3/2, Pivoňková 3/2, Pluhařová 11/10, Přerostová 5/2, Vodrážková 8/7

Chytaly: Čardová, Haberová, Pivoňková, Pluhařová

 

Béčko:

Na béčko čekala těžká úloha, jelikož družstvo bylo tvořeno hráčkami, které mají prozatím málo herních zkušeností, včetně úplných nováčků a posil z minižaček.

V prvním zápasu se holky se ctí popraly s nejsilnějším soupeřem – domácí Slávií. Osobka se sice proti zkušenějšímu soupeři holkám nepovedla (1:8), ale ve hře předvedly několik pěkných akcí v útoku, takže o propadák určitě nešlo (4:15).

V druhém zápasu s Tachovem byly holky naopak lepší v osobce a vybudovaný náskok (4:0) byl základem úspěchu ve hře, kdy se holkám nakonec po úvodních problémech podařilo ubránit nejlepší hráčku soupeře a zaslouženě zvítězit (8:5).

Za to poslední zápas proti Kynžvartu již za úplně povedený považovat nelze. V útoku jsme ztráceli až příliš mnoho míčů, což soupeř dokázal využít jednoduchými brankami z rychlých útoků (osobka 3:10, celkově 7:29).

Pro holky byl turnaj především velkou zkušeností, protože se nemohly opírat o zkušenější spoluhráčky, ale samy musely předvést, co umí. To se dařilo někdy více, někdy méně, ale celkově by snaha ohrozit branku určitě měla být větší. Z jednotlivců největší odvahu a snahu jít do zakončení předvedla rozhodně Ája a bojovné výkony předvedly i Niki, Verča a posily z minižaček Viki a Domča. Prostor zlepšovat se je u všech veliký a věříme, žena dalších turnajích bude vidět posun.

Hrály: Bergerová 7/1, Duchková 2/0, Hřebejková 5/1, Klementová 3/0, Kéharová, Mašková 9/3, Mildorfová 5/2, Potokii 1/0, Rampová 8/3, Roubová 5/1, Schöberlová, Sýkorová 9/6, Valentová 3/2

 

Galerii z turnaje naleznete zde.