První domácí utkání: DHC PLZEŇ X DHK Zora Olomouc 10.9.2022

| Přečteno 217x

V sobotu 10.9. čeká na hráčky DHC PLZEŇ první generálka v nové sezóně před domácím publikem.

Od 17:00 hostí v hale 31.Zš tým DHK Zora Olomouc.

 

Hanácký tým je jeden ze čtyř týmů, které se v loňské sezóně probojovaly do národního play-off. V semifinále Olomouc narazil na konečného MISTRA ČR – DHK Baník Most, kterého nedokázala zdolat a v závěrečné fázi pak bojovala o bronzové medaile s naším semifinálovým soupeřem z Lázní Kynžvart. V tomto duelu pak prokázaly hráčky větší zkušenosti a po domácí výhře 24:20 a prohře 25:24 na palubovce nováčka soutěže nakonec v součtu došly k zisku bronzových medailí. V prvním kole sezóny 2022/23 startoval olomoucký tým na palubovce Dunajské Stredy na kterou nestačil těsně 28:26.

Plzeňský celek má po prvním nevydařeném kole v Písku (prohra 32:22) co dohánět a kde jinde napravit reputaci než na domácí palubovce před domácím publikem. V loňské sezóně jsme Zoru dokázali s přehledem porazit hned v úvodu sezóny, a to doma desetibrankovým rozdílem 28:18. Utkání v Olomouci pak dopadlo nerozhodně 20:20.

„Uděláme vše pro to, abychom odčinili selhání v Písku. Na Olomouc se připravujeme poctivě. Její tým se obměnil a příležitost teď dostávají juniorské reprezentantky. Hrají dynamickou házenou, takže se musíme připravit na každou jednu hráčku. Věříme, že první utkání je minulost a v sobotu nastoupí družstvo, které loni bojovalo o medaile,“ konstatoval trenér Richard Řezáč.

Pokud v sobotu nemáte plány, přijďte nás navštívit na Den s házenou, který startuje již v 10:00. Pro ty, kteří se na utkání nebudou moci dostavit poběží od 17:00 tradiční živý přenos na TV COM.