Sezóna startuje: Sokol Písek X DHC PLZEŇ (3.9.2022 – 15:00)

| Přečteno 147x

Dlouhá pauza je za námi a již tento víkend začíná další ročník nejvyšší česko-slovenské soutěže – MOL ligy.

Prvním letošním soupeřem úřadujících VÍCEMISTRYŇ ČR bude známý soupeř z Písku. Písek v loňské sezóně bojoval o udržení v soutěži, avšak letos posílil hned o dvě silné hráčky. Po deseti letech a po několika chvályhodných úspěších se do rodného klubu vrátila Iveta Korešová a písecký dres letos oblékne i další písecká odchovankyně – Magdalena Svobodová ze Slavie Praha. Nutno podotknout, že na domácí půdě je Písek velmi silným protivníkem a nedává body zadarmo.

V Plzni se během letní přípravy odehrálo také pár změn, ale nejdříve se pojďme vrátit k jejímu průběhu. Přípravu tým odstartoval 12.7. v domácím prostředí a dále pokračoval na soustředění v Tachově (17.-24.7.). Zpátky doma se pak tým o týden déle věnoval kondiční přípravě než pak  v týdnu od 8.8. přešel k té herní. „Nezvykle jsme silovou a kondiční přípravu protáhli z důvodu náročného podzimu. Slibujeme si od toho vyšší kondiční připravenost týmu v letošním ročníku, který chceme založit na rychlosti.“ Sdělil v rozhovoru Richard Řezáč.

V herní přípravě nechyběla ani přípravná utkání. Nejprve tým odehrál zápas s Vršovicemi, který skončil výhrou 34:20. Největším krokem v herní přípravě byl domácí turnaj Pilsen Euro Cup, kterého se zúčastnily další tři evropské týmy – AHT Handball (Francie), BSV Sachsen Zwickau (Německo) a KPR Ruch Chorzów (Polsko). Poslední zkouškou byl pro tým turnaj na pražské Slavii.

Do přípravy se po přerušení kariéry nezapojila Andrea Vlachová a další oslabení zaznamenal brankářský kádr po odchodu Michaely Malé do DHC Slavia Praha. Díry v sestavě zalepí Simona Schreibmaierová, která se do přípravy zapojila až v závěru z důvodu účasti na dorosteneckém mistrovství světa ve Skopje, kde se stala nejlepší střelkyní našeho výběru. Simču jsme vám již dříve představili v rozhovoru. Další příchozí posilou je Kristýna Hurtová, talentovaná brankářka s bohatými zahraničními zkušenostmi, která jistě velmi dobře nahradí Michaelu Malou.

Utkání s Pískem bude tedy jistě hned od začátku zajímavou podívanou i pro nestranného diváka. V předchozích sezónách většinou platilo, že ve vzájemných utkáních vyhrál domácí celek a je načase to prolomit a urvat hned z prvního utkání důležité body. „Písek je pro nás již tradiční soupeř, se kterým hrajeme vždy otevřenou partii. V týmu došlo k četným přesunům, a hlavně posílili o Ivetu Korešovou, která bude jistě tahounem. Pak se vrátila Magdalena Svobodová, která bude určitě plnit roli střelkyně. Je třeba se tedy připravit na pestrost soupeřovy hry. Bude záležet na nás a na tom, jak se v obraně vyrovnáme s útočnou silou Písku. Pokud se nám v obraně podaří položit základ podpořený výkonem brankářek, budeme velmi nebezpeční. První ligový zápas vždy napoví, jak jsme zužitkovali čas přípravy.“ Podotkl domácí trenér.

Buďte u první zkoušky sezóny 2022/23 s námi. 3.9.2022 v 15:00 hodin se na vás budeme těšit v písecké sportovní hale nebo u online přenosu na TV COM.