Bronzový Stupava Cup (mladší žačky 26. – 28. 8. 2022)

| Přečteno 207x

Společně s mladšími dorostenkami a staršími žačkami vyrazily na turnaj do slovenské Stupavy i mladší žačky. I přes několik omluvenek několika zkušenějších hráček na turnaj odcestovalo 14 holek, včetně těch, které zatím s velkou házenou nemají takové zkušenosti. Cílem ale bylo především nechat všechny zahrát a střídat dvě vyrovnané šestice, a to bez ohledu na průběh zápasů.

Po pátečním příjezdu nás jako první čekal soupeř z Trenčína, a jak se zpětně ukázalo, jednalo se o zásadní utkání o celkové umístění v turnaji. Po oboustranně velmi ospalém úvodu (první branku jsme vstřelili až v páté minutě) byl zápas téměř celou vyrovnaný (poločas 5:5), ale v závěru jsme udělali více chyb než soupeř, čehož trenčínské házenkářky dokázaly využít a šťastně zvítězit (12:13).

Ve druhém zápasu proti domácí Stupavě už holky předvedly o něco lepší výkon. Hned od počátku se nám podařilo vybudovat si náskok (poločas 6:2), který holky poměrně v poklidu navyšovaly až do konce (17:9).

Na sobotu nám pořadatelé přichystali pouze 2 zápasy, které jsme navíc oba sehráli v dopoledních hodinách. První proti méně zkušeným hráčkám z Bytče byl až příliš snadný (18:1). Ve druhém jsme ale nastoupili proti jednoznačným vítězkám turnaje z Dunajské Stredy, kdy holky mohly na vlastní oči vidět, jak by házená v této kategorii měla vypadat. I přes občasné záblesky pěkných akcí jsme na soupeře nestačili (6:22). Volný zbytek dne jsme pak strávili fanděním ostatním našim družstvům a výletem do nedalekého lesoparku spojeným se zmrzlinou.

V základní skupině jsme tak obsadili třetí místo, což pro nás znamenalo, že v neděli jsme hráli zápasy o umístění ve skupině o 3. – 5. místo, což ale bylo spíše výhodou, jelikož díky tomu jsme si mohli v neděli zahrát další dva zápasy (pokud bychom skončili na druhém místě, hráli bychom jen finále, navíc proti Dunajské Stredě). Utkali jsme se tak opět s Bytčou, kdy tento zápas byl rozhodně naším nejméně povedeným v celém turnaji. Pod dojmem předchozí snadné výhry nastoupily holky zcela nekoncentrované a kupily chybu za chybou, čehož naštěstí méně zkušený soupeř nedokázal nijak využít. Nakonec i přes poměrně jasnou výhru holky pochvala rozhodně nečekala (14:1).

Poslední zápas proti Stupavě byl fakticky zápasem o třetí místo. Ač první zápas s tímto soupeřem vyzněl poměrně jasně v náš prospěch, tak napodruhé soupeř kousal již podstatně víc. Prakticky celý první poločas bylo skóre vyrovnané a teprve v jeho závěru se nám podařilo vybudovat si náskok (12:8). Do druhého poločasu ale holky vlétly s velkým elánem a 5 rychlými brankami v řadě odpor soupeře definitivně zlomily. Po nejlepším výkonu na turnaji jsme tak mohli slavit zasloužené bronzové medaile (19:11).

Celkově:

Celkově turnaj splnil naše očekávání. Všechny holky, i přes poměrně široké nůžky v jejich výkonnosti, dostaly na hřišti víceméně rovnocenný časový prostor a mohly tak nabrat cenné zkušenosti. Medaile jsou proto příjemným bonusem, protože cíl turnaje byl jiný. Ve hře je sice vidět spousta nedostatků a množství jednoduchých technických chyb (zpracování míče, zkažené přihrávky atd.) bylo příliš velké, ale co se týče bojovnosti, tak až na výjimky (především v zápasu s Dunajskou Stredou) se holky snažily a bojovaly celý zápas. I tak je ale vidět, že nás v této sezoně čeká ještě spousta práce a prostor ke zlepšení je veliký.

Z jednotlivců družstvo logicky táhly především hráčky, které mají největší zkušenosti z těžkých zápasů v kategorii mladších žaček – Síma, Julča, Míša, Kačka. Pěkné výkony ale předvedly i Marky s Rybkou a na křídle se dařilo nejvíce Amálce. Postupem času nabírala odvahu do zakončení i Emilka. Pěkné zákroky předvedly i všechny 4 brankářky, které chytaly i hrály v poli zároveň. U ostatních hráček pak byl turnaj hlavně o nabírání zkušeností a boji s větším míčem, než na jaký byly doposud zvyklé. Snaha o zakončení i kvalita jeho provedení určitě mohly být o něco lepší.

Z turnaje však (i přes nepovedené vyhlášení, které proběhlo v dřívějším čase a bez naší přítomnosti) můžeme odjíždět poměrně spokojeni a holky je určitě potřeba pochválit.

Hrály:

Haberová 3 branky, Kampfová 17, Krejčí 10, Kurešová 10, Markupová 2, Mildorfová 1, Pivoňková 2, Pluhařová 11, Přerostová 5, Rampová, Roubová, Rybová 8, Sýkorová 1, Vodrážková 16

Chytaly:

Haberová, Pivoňková, Pluhařová, Rybová