Turnaj starších dorostenek (Olomouc 26. – 27. 8. 2022)

| Přečteno 242x

Poslední víkend v srpnu jsme odjeli na turnaj starších dorostenek do Olomouce. Za účasti 5 družstev se uskutečnil velmi kvalitní turnaj, který byl výbornou přípravou pro náš tým na nadcházející sezónu. Turnaje jsme se zůčastnili se sestavou, ve které byly jen mladší dorostenky, a tudíž jsme byli úplně nejmladším týmem na turnaji.

DHC Plzeň – DHK Zora Olomouc 21:22.

V prvním  utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu DHK Zora Olomouc. Od začátku utkání byl stav velice vyrovnaný. Až v závěru 1. poločasu nám soupeř odskočil na rozdíl 6 branek 16:10. Po změně stran jsme zlepšili hru i proměňování šancí a 5 minut před koncem jsme dokonce vedli 20:19. V závěru jsme ještě 2x inkasovali a v závěrečné útoku jsme již díky zvláštnímu rozhodnutí rozhodčích nestihli srovnat. Porážka nás velmi mrzela, ale soupeř vítězství neměl lacino.

DHC Plzeň-DHC Slávia Praha 12:24.

V druhém utkání jsme změřili síly s tradičním soupeřem DHC Slavia Praha. V tomto utkání již od začátku soupeř dominoval a postupně si vytvářel náskok. My jsme nedokázali proměňovat vyložené příležitosti ani rychlé protiútoky a vzhledem k tomu, že i obrana nefungovala tak, jak měla, tak výsledek byl pro nás tentokrát velmi nepříznivý. Přesto náš výkon byl velmi snaživý a bojovný a soupeř se na výhru nad našim týmem hodně nadřel.

DHC Plzeň- Handball PSG Zlín 20:29.

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti týmu ze Zlína. V tomto utkání jsme také od samého začátku tahali za kratší konec. Soupeř nás přehrával hlavně v útočné fázi rychlostně a silově a naše obrana si nevěděla se soupeřovou hrou rady, náskok se opět zvětšoval ve prospěch Zlína. I tak jsme bojovali až do konce utkání a byly jsme po celou dobu ač hodně mladším, důstojným soupeřem.

DHC Plzeň- TJ Sokol Poruba 24:22.

Do posledního utkání a to do třetího utkání 2. dne jsme již pod značnou únavou po třech utkáních se staršími a lepšími týmy, nastupovali s odhodláním uhrát alespoň jedno vítězství.
A od samého začátku se nám to dařilo. Rychle jsme šli do 2 brankového vedení a po celou dobu jsme ho dokázali udržet až do samého závěru utkání. V obraně jsme byli koncentrovaní a fungovala spolupráce jak v obraně tak v útoku. Navíc jsme k tomu přidali vynikající střeleckou úspěšnost. To v závěru vedlo k našemu zaslouženému a cennému vítězství nad až o 3 roky staršími hráčkami.

Hodnocení trenéra Pavla Touše:

Turnaj splnil vše, co jsem od něj očekával. Odehráli jsme 4 velmi kvalitní utkání, ve kterých dostali příležitost všechny hráčky. Byl jsme velmi mile překvapen, s jakou chutí a nasazením se holky do všech zápasů vrhly a i když někdy až s příliš velkým respektem k soupeřům, nastupovaly do zápasů s obrovským odhodláním a touze po vítězství, i když jim bylo jasné, že pro soupeře hovoří daleko větší herní zkušenosti a i starší hráčky. Chci celý tým pochválit za přístup ke všem utkání za bojovnost  a za i předvedené výkony. Bojovnost, odhodlání a vůle po vítězství jim rozhodně nechybí a jsem rád, že i pro ně do zápasů kategorie starších dorostenek je na čem stavět a rozhodně budou vždy důstojným soupeřem. Všechny hráčky dostaly příležitost, za což jsem rád, a musím jim poděkovat za kvalitní reprezentaci klubu.

Sestava a branky v celém turnaji:

Stulíková 16, Bezdičková 19, Vopatová 11, Růžková 5, Polanková 12, Baumruková 2, Růžičková 3, Pražáková, Vaicová 3,Vaníková 6.

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová