Starší žačky – Stupava Cup 2022 (26. – 28. 8. 2022)

| Přečteno 251x

Poslední prázdninový víkend se starší žačky zúčastnily Stupava Cup 2022.

První utkání nás čekala HC DAC Dunajská Streda A. Utkání se nám příliš nevydařilo. V obraně byla znát nesehranost a v útoku to chtěla každá hráčka vzít sama na sebe. Když už jsme prohrávali ve druhé půli 9 : 5, tak to na sebe vzala Kačka a dvěma individuálními akcemi stáhla na dvougólový rozdíl. V zápětí ale přišly chyby v obraně a soupeřky zase odskočily. Nakonec utkání skončilo vítězstvím slovenského týmu 11 : 9.

Druhý zápas jsme nastoupili proti HK Slávia Sereď. Přestože jsme měli v prvním poločase výrazně navrch, náskok jsme si nevypracovali. Opět nás brzdily především chyby v obraně, a také nás limitovala nepřesná střelba a zbytečně ztracené míče. Soupeřky se dostaly do třígólového vedení. My jsme se ale nevzdali a v poslední minutě otočili a vedli o gól. Poslední útok soupeřek se nám ale nepodařilo ubránit, a tak utkání skončilo remízou 19 : 19.

V sobotu ráno nás čekal zápas proti HC Tatran Stupava B. Od začátku jsme měli herní převahu a dávali hodně branek. Bohužel v obraně už se nám tak nedařilo, a tak jsme dostali spoustu laciných branek způsobených buď nepozorností obrany nebo brankářek. Vyhráli jsme 32 : 11.

Další zápas nás čekal Trenčín. My jsme se konečně trochu zlepšili v obraně. V útoku také vyšlo několik kombinací. Utkání bylo ve znamení mnoha nepřesností. Mohli jsme vyhrát daleko větším rozdílem, ale bohužel jsme měli strašnou spoustu ztracených míčů, a tak utkání skončilo naší výhrou 19 : 9.

Poslední sobotní utkání jsme hráli proti DHC Slavia Praha červená. Slavii stačil k postupu bod, my jsme potřebovali vyhrát. Zápas byl vyhecovaný a bojovný od samého začátku. My jsme lehce odskočili, ale Slavia rychle dorovnala. Nám velmi dobře zachytaly brankářky a dařilo se nám i v postupném útoku. I díky velké podpoře fanoušků jsme zápas dovedly do vítězného konce 13 : 10.

V neděli ráno jsme v semifinále nastoupili proti Žilině. Začátek utkání nám vůbec nevyšel. Hráli jsme bez nasazení a dělali spoustu chyb. V útoku jsme nepřesně stříleli a v obraně jsme se nedokázali srovnat s dravostí a nasazením soupeřek. Žilina si od začátku vypracovala náskok a v poločase jsme prohrávali o šest branek. Ve druhé půli jsme přidali na důrazu, na zvrat v zápase to bohužel nestačilo. Prohráli jsme 13 : 9.

O bronzové medaile jsme bojovali proti MHK Bytča. Bylo to od začátku o dost bojovnější utkání než to předchozí. V brance holky držela Róza. Výborně hrály obě Budky i Aži. Dařily se nám rychlé přechody. Ve druhé půli jsme v utkání už jasně dominovaly. Vyhrály jsme 20 : 11.

Celkově:

Turnaj byl velmi dobrou prověrkou před nadcházející náročnou sezónou. Skvělé je, že jsme hráli se samými neznámými soupeři (až na jedinou výjimku byli všichni naši soupeři ze Slovenska).  Trochu škoda, že pozdějšího vítěze turnaje Dunajskou Stredu jsme potkali hned první zápas. Také zaváhání a ztráta bodu se Slávií Sereď nás bude ještě dlouho mrzet. Nicméně s ostatními jsme odehráli velmi kvalitní utkání.

Pro hráčky 2009 to byl první turnaj v kategorii starších žaček. Některé zvládly svoji roli na výbornou, jiné potřebují získat více zkušeností v méně náročných zápasech.

Oporou družstva byla jednoznačně Barča Hanzlíková, která vynikala v obraně i útoku. Vynikající práci v obraně a velmi kvalitní výkon v útoku odvedla Áďa Sedláčková. Velmi dobře zahrály i obě Budky. Příliš se nedařilo Aži a Sáře. Pěkný výkon s minimem chyb předvedla Vendy. Sympatický návrat k házené předvedla Nika, která vstřelila tři branky. Ostatní hráčky střídaly lepší a horší chvilky. V brance se nejvíce dařilo Betce a Róze.

Hrály:

Beráková, Budková A. 15, Budková K. 26, Červená 2, Dostalová 15, Hanzlíková 35, Hřebejková, Kaucká 4, Krbcová 3, Poskočilová 2, Rittichová 7, Samcová 2, Sedláčková A. 4, Sedláčková M. 1, Svatoňová 6, Sýkorová