PŘÍPRAVNÝ TURNAJ – PILSEN EURO CUP (12.-14.8.2022)

| Přečteno 191x

Druhý srpnový víkend se v Plzni uskutečnil první ročník ženského turnaje Pilsen Euro Cup, kterého se zúčastnily týmy z Německa, Francie a Polska.

Celý turnaj byl pro plzeňská děvčata velkou zkušeností, ale zároveň velkým krokem v úvodu herní přípravy na novou sezónu.

Do turnaje vstoupilo DHC PLZEŇ pátečním utkáním s německým BSV Sachsen Zwickau a i přes poměrně vyrovnaný poločas skončilo toto utkání nakonec prohrou 32:25.

Druhé utkání Plzeňanky odehrály s již známým soupeřem, loňským hostem v Mol Lize, Chorzówem. V sezóně jsme tento polský celek dokázali obou utkáních porazit (31:22 a 22:28), avšak tentokrát to už od úvodních minut vypadalo lépe pro hosty. Nakonec naštěstí přišel v přelomu druhého poločasu zlom a ženy se mohly radovat z výhry 32:30.

Závěrečné nedělní utkání s francouzským ATH Handball přineslo divácky i gólově velmi zajímavou podívanou, ve které se o vítězi rozhodlo až v posledních pár vteřinách. I ty však stačily francouzskému týmu ke vstřelení rozhodující branky a Plzeň tak trochu smolně zakončila turnaj prohrou 29:28.

V konečném pořadí jsme tak skončili na třetím místě za ATH Handball a BSV Sachsen Zwickau. Bramborové medaile odvážel polský KPR Ruch Chorzów.

Nezapomnělo se ani na vyhlášení individuálních cen. Nejlepší hráčkou se stala Anna Franková z Německa, nejlepší střelkyní naše Verča Galušková a nejlepší brankářkou Francouzka Léa Fargues.

A jaké pocity měl po turnaji domácí trenér?

„Přípravný turnaj v domácích podmínkách splnil přesně to, co jsme očekávali. Odehráli jsme tři kvalitní utkání s evropskými týmy na vysoké úrovni. Vyzkoušeli jsme různé sestavy a každá hráčka dostala dost prostoru. Teď si hru zhodnotíme a začneme pracovat na herním systému. Čekají nás ještě čtyři přípravná utkání a v nich už budeme chtít začlenit herní prvky tak, abychom si byli jistější. Jsme rádi, že se žádná hráčka nebála vzít zodpovědnost na sebe a chtěla být přínosem pro tým.“

Děkujeme všem týmům za účast a doufáme, že pro ně byla minimálně stejným přínosem do sezóny jako pro nás.