Tým žen zahájil přípravu a těší se na novou sezónu!

| Přečteno 198x

Tým žen zahájil přípravu 12.7. 2022 v domácím prostředí, a proto jsme se zeptali trenéra Richarda Řezáče na plán přípravy a vyhlídky k losování do Evropské ligy.
V jakém stavu jste našel hráčky po zasloužené dovolené?

V úvodu se tým sešel bez juniorských reprezentantek, které čerpaly dodatkovou dovolenou po juniorském mistrovství světa. Ostatní hráčky nastoupily do tréninkového procesu v téměř kompletní sestavě. Zahajovací týden proběhl doma v Plzni a zvládli jsme sedm tréninkových jednotek.

Jak se bude dál vyvíjet příprava?

Po domácích úvodních trénincích jsme se přemístili 17. 7. 2022 do sportovního areálu v Tachově, kde tým bude absolvovat 24 tréninkových jednotek. Do tréninkového procesu se s námi zapojí už i juniorské reprezentantky vyjma Michaely Malé. Po kondičním kempu bude následovat dvoudenní odpočinek. Po zaslouženém volnu se budeme společně věnovat herním činnostem.

Kolik přípravných utkání máte naplánováno?

V prvním srpnovém týdnu odehrajeme přípravné utkání se Sokolem Vršovice, poté bude následovat turnaj v domácím prostředí Pilsner Euro Cup, kde změříme síly s evropskými týmy. Na turnaj jsme pozvali ATH Truchersheim (Francie), BSV Zwickau (Německo) a dále Ruch Chorzòw (Polsko). Herní přípravu zakončíme v posledním týdnu srpna v Praze. Celkem bychom rádi odehráli 7 – 9 přípravných utkání.

Tento týden proběhl los Evropské ligy, jak jste s ním spokojeni?

Byl nám vylosován soupeř ze Švýcarska LC Brühl, a to byl tým, který já jsem si osobně přál, protože si myslím, že je to tým, se kterým se můžeme měřit. A když se vše povede, můžeme postoupit do třetího předkola EL.
Jana Bureš Galušková dodává: „Byť je LC Brühl jednatřiceti násobným vítězem švýcarském ligy, myslím si, že je pro nás soupeřem hratelným a určitě můžeme mile překvapit.“

Jaké máte vytyčené cíle po loňském úspěchu?

Loňská sezóna byla pro nás velmi úspěšná a je pro nás velký závazek na takový úspěch opět navázat. A proto cíl pro letošní ročník MOL ligy je postup do play off.

Došlo ve vašem týmu ke změnám na hráčských postech?

Tým jsme doplnili o talentovanou spojku Simonu Schreibmeierovou, která si nyní plní reprezentační povinnosti v dorosteneckém týmu. Dále pak tým doplní nadějná dorostenecká brankářka Adriana Šindelářová, a nadále jednáme o doplnění kádru na postu brankářky. Kariéru přerušila Andrea Vlachová, která si chce plnit mateřské povinnosti. Jinak tým zůstal pohromadě, za což jsme rádi.

Kompletní los kvalifikačních utkání Evropské ligy najdete zde.