Starší příspěvky

(kromě 2 příspěvků v novinkách)

1. liga žen - Tatran Bohunice 23 : 27 DHC Plzeň (7.3.2020)

Vydáno dne 8. 3. 2020 (232 přečtení) (Celý článek)

Druhý jarní výjezd na rozdíl od toho prvního přinesl body! Družstvo žen si je připsalo po vítězství nad Tatranem Bohunice. Poslední celek tabulky na domácím hřišti nikdy nikomu nic nedal zadarmo a potvrdilo se to i tentokrát, o poločase šlo DHC do šaten pouze s jednogólovým vedením, 14 : 15. Ve druhém poločase náskok narostl a po závěrečném hvizdu hlásila výsledková tabule skóre 23 : 27. Krom počtu bodů v prvoligové tabulce narostl i celkový náskok na čele tabulky, 1. lize vládne DHC Plzeň již s náskokem pěti bodů. V příštím utkání na domácím hřišti vyzveme Lázně Kynžvart.

První vs poslední - ženy vyráží do Bohunic

Vydáno dne 6. 3. 2020 (164 přečtení) (Celý článek)

Zpět na vítěznou vlnu se, tedy doufejme, vrátily naše ženy poté, co si na domácím hřišti poradily s celkem Jindřichova Hradce. Nyní míří na jih Moravy, kde se střetnou v Brně s místním týmem - Bohunice. Ten se nachází se 7 body na jedenáctém, tedy posledním místě prvoligové tabulky. Nenechme se ale pohledem na tabulku zmást. Na domácím hřišti neprohrály Bohunice vyjma prvního střetnutí sezóny o více než 2 góly a body zde ztratily i týmy jako Ivančice či Kunovice, které se pohybují na předních příčkách.

1. liga žen - DHC Plzeň 25 : 23 Jindřichův Hradec (1.3.2020)

Vydáno dne 2. 3. 2020 (283 přečtení) (Celý článek)

Zpátky ve starých kolejích. Alespoň nyní to platí pro naše ženy po zápase s Jindřichovým Hradcem. 15. kolo 1. ligy žen přivedlo na naši palubovku 8. celek soutěže, jenž ale na své palubovce obral plzeňské DHC o jeden bod. Včera mu to naštěstí domácí tým vrátil a v pěkném utkání hraném v parádní atmosféře zvítězilo DHC nad Jindřichovým Hradcem 25 : 23. Nadále tak vedeme první ligu, po zápase s Hradcem o 4 body a stále také máme oproti většině soupeřů o 1 odehraný zápas méně. Ženy se tak, doufáme, vrátily na pozitivní výsledkovou vlnu, kterou budou chtít natáhnout v Bohunicích proti týmu z opačného konce tabulky.

Na naší palubovku přijede nevyzpytatelný Jindřichův Hradec

Vydáno dne 28. 2. 2020 (188 přečtení) (Celý článek)

Až do posledního utkání se mohly hráčky Jindřichova Hradce pyšnit statusem jediného týmu, který neodcházel ze hřiště po střetnutí s našimi ženami jako poražený. Říjnové utkání hrané na hřišti soupeře skončilo remízou 27 : 27. Na dlouhou dobu to byla poslední bodová ztráta plzeňského DHC, vítěznou šňůru přestřihly až Ivančice v posledním odehraném kole. 8 zápasů dlouhou sérii výher mohou naše hráčky do konce soutěže ještě vyrovnat. Právě 8 duelů nám totiž zbývá v soutěžním ročníku 2019/20 odehrát. První zkouškou bude domácí utkání s Jidřichovým Hradcem.

1. liga žen - HK Ivančice 29 : 23 DHC Plzeň (23.2.2020)

Vydáno dne 24. 2. 2020 (435 přečtení) (Celý článek)

Každá série musí jednou skončit a k tomu přesně došlo včera na jihu Moravy. Šlágr kola a jeden z nejdůležitějších zápasů celé 1. ligy žen skončil poprvé po 12 zápasech v náš neprospěch. Hráčky domácího týmu si vybudovaly do poločasu vedení 17:14. Stejným výsledkem vedlo plzeňské DHC proti stejnému soupeři na podzim během prvního vzájemného střetnutí. A stejně jako v prvním případě, i včera se domácí radovali také z celkové výhry. Po vítězství 29:23 stáhly ivančické házenkářky náskok našeho celku na 3 body, naše ženy mají ale stále jedno utkání k dobru. Na vrcholu tabulky je tedy v nejbližší době nikdo střídat nebude, první porážka v sezóně ale byla velkým varováním do zbytku sezóny.

Šlágr kola a utkání, které může hodně napovědět

Vydáno dne 20. 2. 2020 (257 přečtení) (Celý článek)

Ženy po pauze, kterou jim pro minulý víkend přichystal los soutěže, míří do Ivančic. Bez jakýchkoliv debat bude toto utkání šlágrem 14. kola. Lídr prvoligové tabuky totiž přijede na palubovku druhého celku soutěže. Na domácím hřišti zvítězily hráčky plzeňského DHC 27 : 24, vítězství se nerodilo lehce a to to složitější to může být na půdě soupeře. Doma soupeř prohrál jedno jediné utkání, navíc hned v úvodu soutěže.

1. liga žen - DHC Plzeň 30 : 17 Sokol Vršovice (9.2.2020)

Vydáno dne 10. 2. 2020 (272 přečtení) (Celý článek)

Parádní začátek jara mají za sebou hráčky ženského týmu. Na domácí palubovce přivítaly soupeře z pražských Vršovic. Ten se před utkáním nacházel na 3. místě, v prvním kole se ale naše hráčky radovaly na palubovce soupeře z vítězství o deset gólů. Ani tentokrát nedaly hráčky DHC Pražankám příliš šancí a bez větších problémů navýšily poločasové vedení 13 : 7 až na třináctibrankový rozdíl, 30 : 17! Skvělým způsobem jsme tak dosáhly na jubilejní desátou výhru v soutěži, kterou nadále vedeme o 7 bodů. Nejbližším pronásledovatelem jsou Ivančice, na jejichž hřišti nastoupíme příště. Jedinou nepříjemností ze zápasu hraného za skvělé atmosféry tak zůstává zranění Petry Drozdové z posledních minut střetnutí.

Přestávka je minulostí, vstupujeme do jarní části sezóny!

Vydáno dne 7. 2. 2020 (263 přečtení) (Celý článek)

Minulý pátek symbolicky završil zimní pauzu 3. ples DHC. Na něm se trenéři a hráčky týmu sešli v šatech a podpatcích, které od této neděle vymění na další měsíce za dresy a sálovky. Začala nám 2. polovina soutěže, do které vstupují naše ženy z parádní pozice. Během podzimu si vybojovaly sedmibodový náskok na čele prvoligové tabulky, ve které navíc nenašly jediného přemožitele. Jediným cílem než postup zpět až do československé MOL ligy nemůžou mít hráčky v hlavě, čemuž byla samozřejmě přizpůsobena i příprava.

1. liga žen - Kunovice 29 : 30 DHC Plzeň (7.12.2019)

Vydáno dne 8. 12. 2019 (291 přečtení) (Celý článek)

Podzimní část sezóny je u konce. A panovat po ní může v družstvu našich žen maximální spokojenost, neboť malý dílčí cíl - tedy neporazitelnost v první polovině soutěže - byl splněn! Rozhodlo o tom poslední utkání roku 2019 na hřišti Kunovic, tedy týmu, který se pohybuje ve středu prvoligové tabulky. Vítězství se nerodilo snadno, po většinu utkání byl průběh hry vyrovnaný a po poločasové ztrátě o jednu branku rozhodl o svou bodech taktéž nejtěsnější možný rozdíl, naštěstí ve prostěch hostujícícho celku. S 19 body a skórem 288 : 223 jsou tak ženy suverénním lídrem 1. ligy žen. Na nejbližší pronásledovatele mají náskok 7 bodů, zbytek ligové tabulky je ale nesmírně vyrovnaný a bodové rozdíly jsou minimální, zaútočit na přední pozice tak může téměř kdokoliv.

1. liga žen - Havlíčkův Brod 17 : 23 DHC Plzeň (1.12.2019)

Vydáno dne 2. 12. 2019 (223 přečtení) (Celý článek)

Deváté utkání a po deváté berou ženy body, po osmé navíc oba dva. Neporazitelnost platí i po 10. kole, ve kterém početně oslabené družstvo našich žen vyrazilo na utkání do Havlíčkova Brodu. V něm si vybudovaly náskok už v prvním poločase, kdy se šlo do kabin za stavu 8 : 13. Podobný gólový rozdíl navíc platil i po závěrečném hvizdu. Se 17 body jsou tak naše hráčky naprostým suverénem 1. ligy, ve které mají velmi solidní pětibodový náskok na druhou Olomouc! Před ženami je poslední podzimní soupeř, na šesté příčce se nacházející Kunovice. Po utkání na soupeřově hřišti se uzavře úspěšná podzimní část ročníku 2019/2020. Linda Galušková se navíc díky svým sedmým trefám vyhoupla na 3. místo v tabulce střelkyň.

1. liga žen - DHC Plzeň 28 : 22 Otrokovice (17.11.2019)

Vydáno dne 18. 11. 2019 (272 přečtení) (Celý článek)

Vítězná vlna našich žen pokračuje i po 9. kole. Na domácí palubovce si hráčky DHC poradily s týmem Otrokovic a zcela se osamostatnily na vrchu prvoligové tabulky. V ní mají na druhý celek, Sokol Vršovice, čtyřbodový náskok a navíc ještě jedno utkání k dobru. Ještě o jeden bod více mají naše ženy k dobru na třetí celek Havlíčkova Brodu, se kterým na jeho palubovce odehrají příští, předposlední utkání podzimní části. Právě první polovinu soutěže už ženy díky svému náskoku určitě vyhrají, otázka je, jakým rozdílem.

1. liga žen - Kobylisy 25 : 30 DHC Plzeň (10.11.2019)

Vydáno dne 11. 11. 2019 (285 přečtení) (Celý článek)

Společně s dorostenkami vyrazily i naše ženy na utkání do pražských Kobylis. Proti klubu pohybujícím se na spodních příčkách tabulky se nepřemýšlelo o ničem jiném, než o 2 bodech. Hráčky Kobilys se ale na svém domácím hřišti rozhodně nechtěly vzdát bez boje, což se na zápase výrazně odrazilo. V poločase vedly naše ženy pouze o 3 branky a byť po většinu utkání byly vedoucím týmem, musely se hodně snažit, aby v této  pozici vydržely až do konce utkání. To se nakonec přeci jen povedlo, hráčky DHC zvítězily 25:30 a připisují si další 2 body do prvoligové tabulky, kterou vedou s náskokem bodů tří! V utkání navíc padl také individuální střelecký rekord, Anna Šmrhová nastřílela do sítě soupeře 9 gólů, což se doposud žádné naší hráčce v této sezóně nepodařilo.

1. liga žen - DHC Plzeň 33 : 22 SK UP Olomouc

Vydáno dne 4. 11. 2019 (229 přečtení) (Celý článek)

Sedmým kolem pokračovala o víkendu 1. liga žen. Náše ženy ho odehrály na domácí palubovce, soupeřem bylo před zápasem páté družstvo SK UP Olomouc. Nic jiného než dva body nepřicházelo před utkáním v úvahu, podle toho také ženy přistoupily především k prvnímu poločasu. Ten ovládly 22:9 a druhý poločas se tak jen v poklidu dohrával. Po velmi dobrém výkonu si tak ženy připsaly další dva body do prvoligové tabulky a utíkají svým soupeřům. Na prvním místě mají náskok 2 bodů a navíc ještě jedno utkání k dobru.

1. liga žen - Lázně Kynžvart 17 : 27 DHC Plzeň

Vydáno dne 27. 10. 2019 (244 přečtení) (Celý článek)

4 výhry a 1 remíza. To je bilance našich žen po posledním utkání, které sehrály na hřišti Lázní Kynžvart. Svěřenkyně Richarda Řezáče si vybojovaly poločasové vedení o 2 branky a ve druhém poločase toto vedení bezpečně navyšovaly až na konečné vítězství o 10 gólů. Letos porazilo DHC stejného soupeře na jeho hřišti už podruhé, na začátku září se ženy radovaly z postupu do 3. kola poháru po výhře právě v Kynžvartu. Ve čtvrtek náš tým nestačil v již zmiňovaném 3. kole Českého poháru žen na interligový Písek, tímto výrazným vítězstvím si ženy alespoň spravily chuť a nadále potvrzují prozatimní dominanci v 1. lize žen.

1. liga žen - DHC Plzeň 31 : 18 Bohunice

Vydáno dne 20. 10. 2019 (315 přečtení) (Celý článek)

Naše ženy si upevnily první příčku v 1. lize žen. V 5. kole porazily Bohunice a nadále si drží také soutěžní neporazitelnost. Zároveň se naše hráčky také rozehrály před pohárovým zápasem, který nás čeká již tento čtvrtek, na domácí palubovce vyzveme osudové družstvo Písku. Další zápas v rámci 1. ligy žen pak na holky čeká v sobotu, kdy vyráží na hřiště Lázní Kynžvart.

1. liga žen - Jindřichův Hradec 27 : 27 DHC Plzeň

Vydáno dne 13. 10. 2019 (364 přečtení) (Celý článek)

Poprvé v nové sezóně nezažívají ženy po závěrečném hvizdu pocit vítězství. V Jindřichově Hradci vybojovaly "pouze" bod za remízu 27:27. V náročném zápase prohrávaly v poločase 15:13, pár vteřin před koncem ale naše hráčky dokonce o jeden gól vedly. Vítězství ztratily až z posledního devítimetrového hodu. V lize tak po remíze zůstavají hráčky plzeňského DHC nadále neporažené a se zápasem k dobru vedou tabulku 1. ligy žen.

1. liga žen - DHC Plzeň 27 : 24 HK Ivančice

Vydáno dne 5. 10. 2019 (360 přečtení) (Celý článek)

I po prvním domácím utkání zůstavají naše ženy stoprocentní! Svého soupeře z Ivančic v těžkém utkání porazily rozdílem tří branek, 27 : 24. Po vyrovnaném prvním poločase to na začátku poločasu druhého začalo vypadat slibně, domácí hráčky odskočily na výraznější rozdíl a zápas měly pod kontrolou. Soupeř se ale do zápasu vrátil, téměř vymazal vybudovaný náskok a ještě plzeňské DHC potrápil. Otočit vývoj už naštěstí hráčky Ivančic nestihly a z dvou bodů se tak mohl po závěrečném hvizdu radovat domácí celek.

Konečně doma!

Vydáno dne 3. 10. 2019 (269 přečtení) (Celý článek)

Naše ženy se o tomto víkendu konečně představí před domácím publikem. V sobotu od 15:00 na svém hřišti přivítají družstvo Ivančic. Domácí házenkářky budou chtít navázat na 2 body, které získaly už před třemi týdny a nadále si tak udržet stoprocetní bilanci. Dopomoci má k tomu právě podpora domácích fanoušků.

1. liga žen - Sokol Vršovice 22 : 32 DHC Plzeň

Vydáno dne 15. 9. 2019 (377 přečtení) (Celý článek)

Na úspěšný vstup do poháru navázaly ženy včera i v rámci ligového utkání. První zápas sezóny 2019/20 odehrály naše děvčata na půdě pražských Vršovic a po poměrně vyrovnaném 1. poločase urvaly vítězství na svou stranu, navíc výryzným desetibrankovým rozdílem.

2. kolo Českého poháru - Házená Kynžvart 19 : 22 DHC Plzeň

Vydáno dne 7. 9. 2019 (374 přečtení) (Celý článek)

Úspěšně vstoupily do nové sezóny naše ženy, které dnes odehrály utkání Českého poháru. Los jim přiřkl soupeře z Kynžvartu, na jehož palubovce dnes od dvou hodin odpoledne nastoupily. Po vítězství 6:12 v prvním poločase přišel na řadu vyrovnanější poločas druhý, ve kterém naše ženy musely udržet vedení. To se jim nakonec povedlo a domů tak jedeme s vítězstvím 19:22 a postupem do 3. kola!

První ostré utkání čeká ženy v rámci Českého poháru!

Vydáno dne 5. 9. 2019 (273 přečtení) (Celý článek)

Dlouhá, více než měsíc a půl dlouhá fyzická a taktická příprava je již minulostí a na řadu přichází ostré zápasy. První soutěžní utkání odehrají ženy v sobotu na hřišti Lázní Kynžvart, kde se s domácím celkem utkají v rámci 2. kola Českého poháru žen. Zápas začíná ve 14:00.

Závěr přípravy ženy zvládly, ovládly turnaj v Otrokovicích!

Vydáno dne 1. 9. 2019 (440 přečtení) (Celý článek)

Už jenom dva týdny dělí ženské družstvo DHC Plzeň od prvního soutěžního utkání v rámci 1. ligy žen 2019/2020. Po čtyřech přátelských utkáních s německými kluby a dvojzápase s interligovým Pískem zamířily ženy tento pátek na turnaj do Otrokovic, kde je mělo čekat minimálně 5 střetnutí s českými a slovenskými kluby. Nakonec si po postupu do hlavní skupiny zahrály ženy ještě o jeden zápas více. Ani v jednom zápase ale nenarazily na přemožitele a domů se tak vrácí s celkovým triumfem!

Přátelské utkání - DHC Plzeň 20 : 35 Regensburg, DHC Plzeň 18 : 34 Regensburg

Vydáno dne 25. 8. 2019 (407 přečtení) (Celý článek)

Dvojzápasem s účastníkem 3. německé Bundesligy, který navíc obsadil v loňské sezóně 2. místo, poračovala příprava našich žen na novou sezónu. Plzeňské DHC prohrálo proti velmi kvalitnímu soupeři jasně obě dvě utkání, která se hrála na plzeňské Lokomotivě. Obě utkání využil trenér domácího celku alespoň jako nesmírně náročný trénink zaměřený na spolupráci spojek s pivotem.

Přátelské utkání - DHC Plzeň 29 : 28 Sokol Písek

Vydáno dne 21. 8. 2019 (413 přečtení) (Celý článek)

Po páteční prohře o 7 branek se přátelské utkání žen mezi naším týmem a interligovým Sokolem Písek opakovalo na domácí palubovce. Vyrovnané utkání dopadlo tentokráte lépe pro nás a ve čtvrtém přátelském utkání před novou sezónou tak naše ženy slavily třetí vítězství, tentokráte o jeden jediný gól.

Přátelské utkání - Sokol Písek 33 : 26 DHC Plzeň

Vydáno dne 16. 8. 2019 (453 přečtení) (Celý článek)

Po dvou vítězných duelech nad německým týmem Fichtelgebirge vyrazily ženy na přátelské utkání do Písku. Soupeř, který definitivně orazítkoval náš loňský sestup do 1. ligy byl stejně jako v posledních vzájemných měření sil i tentokráte úspěšný a zvítězil o 7 branek.