Starší příspěvky

(kromě 8 příspěvků v novinkách)

Rozlučka s rokem 2020 na Slavii.

Vydáno dne 29. 12. 2020 (144 přečtení) (Celý článek)

Předehrávka 18. kola proti pražské Slavii. Taková bude definitivní tečka za házenkářským rokem 2020. Tečka více než vítáná. Oba týmy se letos střetnou již podruhé a DHC se tak ve zbytku sezóny již nepotká s prvním a druhým týmem tabulky. V Praze nečeká na hráčky jednoduchý zápas, první střetnutí obou celků ale napovídá, že Plzeň rozhodně bez šancí není. Na domácí palubovce DHC dlouho vedlo a nakonec sahalo v závěrečných minutách i po bodu. Oba body si ale odvezly hráčky Slavie za vítězství 30:31. Odveta je na programu zítra ve 13:00.

DHC Plzeň 25 : 25 PSG Zlín (19.12.2020)

Vydáno dne 20. 12. 2020 (206 přečtení) (Celý článek)

Z kolonky získaných bodů konečně zmizela po včerejším zápase nula! Společně se soupeřem ze Zlína si hráčky rozdělily po bodu. Do utkání vstoupilo lépe DHC, které se od první minuty ujalo vedení a mezi 10 a 20. minutou zápasu se plzeňské hráčky držely v tříbrankovém odstupu. Do poločasu ale stihly soupeřky vyrovnat a do kabin se šlo za nerozhodného stavu 12:12. I vstup do druhého poločasu se vydařil lépe hráčkám Plzně. Reakce Zlína ale přišla rychleji, než v poločase prvním a po 36 minutách zápasu se poprvé dostal Zlín do vedení. Po celý zbytek poločasu byla k vidění přetahovaná o každý gól, o ty plzeňské se starala hvězda utkání Andrea Vlachová. I přes osobní obranu ve druhém poločase byla pro soupeře téměř neřešitelným protivníkem a do zlínské brány nasázela 14 gólů! Poslední střela po čase přes zeď už se ale mezi tyče nevešla a oba týmy si tak rozdělily po bodu za remízu 25:25.

Důležité utkání se Zlínem těsně před Vánoci

Vydáno dne 18. 12. 2020 (144 přečtení) (Celý článek)

Do Vánoc zbývá necelý týden a naše ženy si mohou nadělit pod stromeček příjemný dárek. Byť rozpis utkání se často mění a již jsme předčastně ukončily letošní zápasový rok po Olomouci, zápas se Zlínem v sobotu 19.12. bude s jistotou posledním domácím utkáním tohoto roku. Oba týmy od sebe dělí 2 body, na plzeňskou palubovku přijede 9. tým tabulky, který si svoji jedinou výhru připsal v Hodoníně. Poprvé v celé sezóně se náš tým utká s týmem z druhé poloviny tabulky MOL Ligy a DHC bude chtít konečně získat své první interligové body!

DHC Plzeň 18 : 36 Baník Most (12.12.2020)

Vydáno dne 12. 12. 2020 (238 přečtení) (Celý článek)

Předehrávka 17. kola poslala do Plzně mostecký Baník. Suverénní lídr celé MOL ligy přijel v silné sestavě doplněné oproti poslednímu střetnutí o několik reprezentantek, které se vrátily z mistrovství Evropy v Dánsku. Od úvodních minut se Most ujal vedení, které v následujících minutách navyšoval. Ve 12. minutě vedly hosté 2 : 8, poté se hra trochu vyrovanala a do šaten šly naše hráčky se ztrátou 7 gólů, za stavu 6 : 13. Vstup do druhé půle byl ale ze strany Mostu drtivý a po sérii rychlých gólů například od nejlepší střelkyně zápasu Dominiky Zachové či Adély Stříškové bylo rychle rozhodnuto. Skóre naše hráčky koridovaly v závěru, poslední desetiminutovka nabídla gólově vyrovaný průběh, po kterém si "Černí Andělé" odvezly 2 body. Zůstavají tak nadále bez jediné ztráty bodu vedoucím celkem MOL ligy, Plzeň o první body zabojuje za týden proti Zlínu.

Další změna, hrát se ještě před Vánoci (snad) bude!

Vydáno dne 10. 12. 2020 (170 přečtení) (Celý článek)

Tak že by to tentokrát klaplo? Před mistrovstvím Evropy bylo plzeňskému týmu odloženo utkání s Porubou. Zdálo se tak, že před Novým rokem se již žádné utkání nestihne. Nakonec by se hrát ale přeci jen mohlo, a to rovnou hned dvakrát! Nezhatí-li situaci corona, nebo jakýkoliv jiný problém, mělo by DHC do Vánoc odehrát dva duely. Již tuto sobotu má přijet Most, o týden později by mělo dojít na důležitý zápas se Zlínem. Testy ukáží, zda se tentokráte podaří oba zápasy odehrát dle plánu.

DHC jede na EURO, do Dánska pojede Karin Řezáčová!

Vydáno dne 26. 11. 2020 (116 přečtení) (Celý článek)

Reprezentační přestávka spojená s Mistrovstvím Evropy 2020 v Dánsku bude mít v prosinci velmi specifický nádech. Vedle celého českého národního týmu budou moci letos fanoušci našeho týmu podporovat svoji vlastní hráčku! Po smolném zranění Lucky Satrapové padla role jedničky české reprezentace na Petru Kudláčkovou. Záda jí bude krýt brankářka Dusla Šaľa Sabrina Novotná a právě naše brankářka Karin Řezáčová! Společně s celým týmem vyrazí za pár dní do Dánska, kde se mistrovství koná. Program v základní skupině B začíná 3. prosince, kdy Češky nastoupí proti Švédkám, dále je čekají Rusky a Španělky.

Utkání s Porubou se odkládá, ženy mají letos dohráno

Vydáno dne 20. 11. 2020 (172 přečtení) (Celý článek)

Namísto původně plánovaného utkání v Hodoníně mělo dojít v sobotu k souboji s ostravskou Porubou. Domácí utkání v hale Lokomotivy mělo být odehráno 21.11 od 17:00 hodin. Ani k němu ale nakonec nedojde. Tým Poruby musel po testování do karantény a nebude tak moci utkání odehrát. Pro naše hráčky to znamená, že poslední utkání tohoto roku odehrály na palubovce Olomouce. Od této neděle začíná pro české reprezentantky soustředění před mistrovstvím Evropy žen.

ZORA Olomouc 28 : 21 DHC Plzeň (14.11.2020)

Vydáno dne 14. 11. 2020 (248 přečtení) (Celý článek)

MOL liga je zpět a hned na úvod postavila DHC proti celku z Olomouce. Na východ republiky vycestoval tým v dosti pozměněné sestavě oproti zářijovým utkáním, do zápasu nezasáhly oproti poslednímu utkání se Slávií Denisa Franzová, Klára Slabá či Kristýna Wisterová. Naopak posilami byly Petra Janečková a po zranění také navrátivší Lucie Drozdová. Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří šli rychle do vedení 5:2.  Po této úvodní pětiminutovce ale výbornou gólovou sérii předvedlo také DHC, po gólech Andy Vlachové a Dominiky Galuškové vyrovnala na 6:6 Lucie Drozdová. K Dominice se připojila také Linda Galušková, která dala 3 góly v řadě a na začátku 21. minuty vedlo DHC 8:11. Poslední desetiminutovka druhého poločasu nabídla opravdu neobvyklý scénář. Domácí ZORA inkasovala hned 4 dvouminutové tresty, přesto tuto fázi zápasu vyhrála 2:0 a do kabin se tak šlo s jednobrankovým náskokem. Naposledy vedlo DHC v zápase ve 36. minutě po gólech Anny Šmrhové a Terezy Bušauerové. Ze stavu 12:14 otočil domácí celek během deseti minut na 23:16 a defacto tak rozhodl o dvém konečném vítězství 28:21

MOL Liga je (doufejme) zpět a ženy vyráží do Olomouce.

Vydáno dne 12. 11. 2020 (177 přečtení) (Celý článek)

Zmatené a před tímto rokem těžko představitelné období si již vybralo nejen ve sportovní sféře nejednu daň. Poté, co naše ženy kvůli nařízením a omezením nedohrály skvěle rozehranou sezónu v 1. lize žen, přišla rána i v nejvyšší soutěži, MOL lize. Od začátku září nastoupily hráčky DHC pouze do 3 duelů, načež byla celá liga opět přerušená. Minulý týden vláda odsouhlasila uvolnění pro profesionální ligy a extraligové kluby mužů a interligové soutěže žen se tak mohly alespoň začít scházet na společných trénincích v hale. O tomto víkendu by mělo dojít i na zápas, plzeňské DHC zamíří do Olomouce, kde se utká s místní Zorou.

DHC Plzeň 30 : 31 Slavia Praha (26.09.2020)

Vydáno dne 26. 9. 2020 (344 přečtení) (Celý článek)

Možná až příliš krutý výsledek se urodil v sobotu večer na palubovce 31. ZŠ Plzeň. Po závěrečném hvizdu se z nejtěsnějšího možného vítězství v MOL lize žen radovala pražská Slavia. Po většinu utkání bylo ve vedení ale naopak plzeňské DHC a až v závěrečných minutách nastal obrat, ze kterého se nakonec urodilo vítězství hostů 30 : 31. Hráčky z Prahy si tak domů odvezou další dva body, Plzeň musí na ty své stále čekat. Úvod utkání ale patřil domácím. První oddychový čas si brala hostující lavička už v 9. minutě za stavu 8:3! Slavistickou bránu zaměstávala především Anna Šmrhová a Denisa Franzová, které společne nasázaly jen za poločas 11 gólů! Hráčkám soupeře se nedařilo v obraně a několik důležitých zákroků si připsala Karin Řezáčová. Poločas začínal za stavu 19:17. Úvod poločasu patřil opět Plzni, která si vzala rychle zpět čtyřbrankové vedení. Do závěrečné čtvrthodiny už ale utkání vstoupilo s novým vedoucím celkem. Pražská Slavia především díky zlepšené obraně a rychlým protiútokům otočila skóre a naopak Plzeňanky doháněly. Byť se podařilo těsně před koncem hned dvakrát alespoň vyrovnat, poslední střela Plzně za stavu 30:31 už se do sítě nevešla.

Domácí premiéra stejně jako před 2 roky proti Slavii!

Vydáno dne 24. 9. 2020 (397 přečtení) (Celý článek)

Los před startem soutěže a následné odhlášení klubu z Veselí. To vše se podepsalo na tom, že teprve v 5. kole nejvyšší česko-slovenské soutěže se DHC představí doma! A stejně jako před 2 lety, když DHC postoupilo do nejvyšší soutěže poprvé, se na palubovku 31. ZŠ postaví při domácí premiéře naše hráčky proti pražské Slavii. Pražský klub se momentálně nachází na 3. místě a před reprezentační přestávkou se tak naše ženy utkají i do třetice s velmi těžkým soupeřem. Baník Most a Písek, proti kterým se již DHC postavilo, momentálně opanují hned před Slavií dvě nejvyšší příčky v tabulce. Tým okolo Richarda Řezáče ale věří, že domácí podpora bude vítanou pomocí a je odhodlaný předvést se před vlastními diváky v tom nejlepším světle.

O víkendu konečně doma, Pernamentky v prodeji!

Vydáno dne 22. 9. 2020 (224 přečtení) (Celý článek)

Od začátku startu nejvyšší česko-slovenské soutěže sice utekl už měsíc, teprve o tomto víkendu se ale konečně představíme na domácí palubovce! V sobotu přijede do Plzně pražská Slavia a my se těšíme jak na domácí prostředí, tak i na Vaši podporu! Vzhledem k aktuální situaci bude ale samozřejmě nutné dodržovat určitá omezení a pravidla. Spolu s tím zároveň zároveň spouštíme prodej našich pernamentek!

DHK Baník Most 36 : 20 DHC Plzeň (19.9.2020)

Vydáno dne 21. 9. 2020 (273 přečtení) (Celý článek)

Ani na podruhé se ženám DHC nepodařilo bodově uspět na hřišti soupeře. Tentokráte si z vysoké porážky ale nemusejí hráčky dělat příliš velkou hlavu. Baník Most potvrdil roli jednoznačného favorita utkání a po pěkném poločasovém výsledku 19:12 si v druhé části zápasu došel pro suverénní vítězství. Házenkářky DHC ale předvedly mnohem lepší hru, než před dvěma týdny proti Písku. Dařila se hra s pivotem a Dominika Galušková díky tomu ještě ve 20. minutě snižovala po svém čtvrtém přesném zásahu na 11:8! Závěr druhého poločasu poznamenalo častné vyloučení našich hráček, ještě do poločasu se tak domácí hráčky utrhly do výraznějšího vedení. Ve druhém poločase se projevila síla mostecké lavičky, čerstvé hráčky postupně přeci jen navyšovaly vedení až na konečné šestnáctibrankové vítězství.

Další výjezd ven, ženy vyráží do Mostu

Vydáno dne 17. 9. 2020 (239 přečtení) (Celý článek)

Po dvou týdnech se ženy opět postaví na palubovku k zápasu nejvyšší česko-slovenské soutěže. Po volnu, které minulý víkend ženy měly, protože jejich soupeř z Veselí odhlásil před začátkem soutěže svoji účast, čeká DHC další zápas na venkovním hřišti. V sobotu vyráží na palubovku suverénna České republiky i celé soutěže - DHK Baníku Most. O favoritovi utkání není nejmenšího pochybu, nováček soutěže se postaví proti několikanásobnému mistrovi České republiky i MOL ligy a účastníkovi loňského ročníku Ligy mistrů. Ženy DHC poměřily s "Černými anděly" síly během přípravy na sezónu hned třikrát. Jednou v Mostě, jednou doma v Plzni a nakonec v Lounech. Všechny tři duely ovládly hráčky Mostu a na naše hráčky tak čeká velká zkouška.

Sokol Písek 24 : 15 DHC Plzeň (5.9.2020)

Vydáno dne 5. 9. 2020 (357 přečtení) (Celý článek)

Úvodní utkání našich žen v jejich druhé sezóně v nejvyšší soutěži se nevydařilo. V Písku utpělo DHC Plzeň vysokou porážku 24:15. Zápas nebyl od začátku nikterak velkou gólovou podívanou, v poločase vedl náš soupeř pouze 11:5. Právě v prvním poločase bylo k vidění mnohem více nepřesných střeleckých pokusů a zákroků brankářek, než gólových momentů. Výrazněji horší ve střelecké disciplíně byly ale právě naše hráčky, výsledek tak byl jen logickým vyústěním dění na hřišti. Naopak Písek si připisuje druhé jednoznačné vítězství a po dvou odehraných zápasech se pyšní 4 body.

Sezóna začíná, ženy vyráží do Písku

Vydáno dne 3. 9. 2020 (224 přečtení) (Celý článek)

Dlouhé čekání na soutěžní zápas je konečně u konce. Hráčky DHC vyběhnou v sobotu 5.9.2020 na písecké palubovce do svého prvního utkání soutěžního ročníku 2020/2021 v nejvyšší česko-slovenské soutěži žen - MOL lize. Datum i soupeř je dá se říci až osudový. Zápas se odehraje na den přesně 2 roky po historicky prvním startu našich žen v nejvyšší soutěži. 5.9.2018 odstartovaly své premiérové putování MOL ligou ženy DHC na domácím hřišti proti pražské Slavii. Tentokráte začínají venku proti Sokolu Písek, jenž právě v této sezóně zpečetil sestup DHC zpět do první ligy. V loňské sezóně se nám Písek připomněl ještě jednou, když na náš úkor postoupil do čtvrtfinále Českého poháru.

Ženy na závěr přípravy triumfovaly v Otrokovicích.

Vydáno dne 31. 8. 2020 (173 přečtení) (Celý článek)

Turnajem v Otrokovicích, který se uskutečnil minulý víkend, skončila ženskému týmu dlouhá příprava na nejvyšší česko-slovenskou ligu. Právě svoji poslední zápasovou zkoušku před ostrým startem zvládly naše ženy na jedničku. V 5 zápasech, které se hrály od pátku do neděle, nenašly jediného přemožitele a postupně porazily Bohumín, Nesvady, dorostenecký celek DHC Plzeň, HC Zlín a nakonec i tým pořadatele. Ženy DHC tak obhájily loňský triumf, krom poháru získala cenu pro nejlepší hráčku turnaje naše čerstvá posila Andy Vlachová.

Veselí se odhlásilo, los zůstává platný

Vydáno dne 15. 8. 2020 (270 přečtení) (Celý článek)

Pouhé dva týdny zbývají do úvodního kola ročníku 2020/21 nejvyšší ženské soutěže - československé MOL ligy! Počítalo se s účastí 13 týmů, toto číslo se nakonec ale ještě změnilo. Před několika dny totiž oznámilo Veselí nad Moravou, tradiční účastník nejvyšší ligy, že z finančních důvodů se do nového ročníku nakonec nepřihlásí. Již hotové rozlosování tak mohlo mít nakonec ještě zcela jinou podobu. Proti ale byli představitelé a zástupci klubů, kteří v poměru 11:1 rozhodli o zachování půdovního losu.

Ženský tým se připravuje na soustředění v Kynžvartu

Vydáno dne 21. 7. 2020 (632 přečtení) (Celý článek)

Do startu interligového ročníku 2020/21 zbývá něco málo přes měsíc, plzeňské DHC začne svoji pouť nejvyšší česko-slovenskou soutěží ve druhém kole první víkend v září. Do přípravy vstoupily hráčky minulé pondělí, kdy začaly tréninky v Plzni na Slavii. Na ně navázalo soustředění v Lázních Kynžvart, kam celý tým dorazil v neděli.