DHC Plzeň - dámský handballový klub

Starší příspěvky

1. liga starších dorostenek - Poruba 24 : 23 DHC Plzeň

Vydáno dne 9. 3. 2020 (193 přečtení) (Celý článek)

První jarní poražky se "dočkaly" po ženách a mladších dorostenkách také dorostenky starší. Dva body nechaly v Porubě, kam zamířily v rámci 16. kola. Po poločase ještě naše hráčky vedly o 4 góly, ve druhém dějství už docházely síly a po dvou červených kartách také hráčky. Soupeř začal tahat za delší konec provazu a nakonec to byly právě domácí hráčky, které se radovaly z vítězství o jeden jediný gól. Prohra mrzí o to více, když se naše hráčky mohly osamostatnit na druhém místě tabulky. V souboji Olomouce se Slavií zvítezily Pražanky. Právě s Olomoucí se nadále dělíme o 2. místo, Olomouc je před námi díky lepšímu vzájemnému utkání, stále máme ale o jeden odehraný zápas méně. Na čtvrtém místě je Baník Most, s kterým hrajou dorostenky již tuto neděli na domácí palubovce!

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 25 : 20 Jindřichův Hradec (1.3.2020)

Vydáno dne 3. 3. 2020 (142 přečtení) (Celý článek)

Třetí jarní utkání přineslo stejně jako v předchozích dvou případech vítězství našemu celku starších dorostenek. Na domácím hřišti uvítaly hráčky v neděli Jindřichův Hradec. Na podzim se proti soupeři radovaly z vítězství o 4 góly, podobný výsledek se zrodil i v odvetě. Po poločasovém vedení 13:9 si hráčky došly pro vítězství 25 : 20. Situace v 1. lize starších dorostenek se ani po tomto utkání příliš nezměnila. Náš tým je nadále na 3. místě se stejným bodovým ziskem jako druhá Olomouc a má ještě utkání s Veselím nad Moravou k dobru. Pro titul si poměrně bezpečně kráčí bezkonkurenčí Slavia Praha, elitní čtyřku uzavírá Baník Most.

1. liga starších dorostenek - HC Plzeň 23 : 29 DHC Plzeň

Vydáno dne 25. 2. 2020 (101 přečtení) (Celý článek)

Plzeňským derby pokračovala 1. liga starších dorostenek. Netradičně v pondělí proti sobě oba celky v rámci 14 .kola nastoupily k druhému vzájemnému soutěžnímu utkání v této sezóně, podzimní zápas ovládl náš tým jednoznačně 34:23. Na hřišti soupeře už to bylo o něco těžší, v poločase vedlo DHC pouze o jeden gól, 13:14. Druhé dějství vyznělo ve prospěch našeho týmu mnohem lépe a se závěrečným hvizdem platilo konečné skóre 23 : 29. Vítězství číslo 11 v této sezóně špičkou tabulky nijak nezamíchalo, své zápasy si pohlídaly také zbylé 3 konkurenční týmy a se zápasem k dobru tak patří starším dorostenkám nadále 3. místo se stejným bodovým ziskem jako 2. Olomouc.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 36 : 20 Sokol Písek (16.2.2020)

Vydáno dne 17. 2. 2020 (159 přečtení) (Celý článek)

Stejně jako mladší dorostenky, nastoupily i ty starší v neděli na domácí palubovce proti Sokolu Písek. První utkání s Veselím bylo pro nemoc v táboře soupeře odloženo a právě s Pískem tak nastoupily hráčky staršího dorostu k jarní premiéře. Výsledkově nemohla dopadnout lépe, náš tým se po poločase, který vyhrál o 9 gólů, radoval z celkového vítězství 36:20! S jedním utkáním k dobru se tak naše dorostenky nachází na 3. místě, stříbrnou pozici drží s lepším vzájemným zápasem a se stejným počtem bodů ZORA Olomouc. Celé tabulce suverénně vévodí Slavia Praha. V dalším kole nás čeká plzeňské derby, starší dorostenky vyzvou v pondělí HC Plzeň!

Turnaj Žirovnického jednorožce (starší dorostenky 24. - 26. 1. 2020)

Vydáno dne 26. 1. 2020 (102 přečtení) (Celý článek)

V rámci přípravy na jarní část sezony jsme se zúčastnili ve dnech 24.1. - 26.1.2020 turnaje Žirovnici. Turnaj splnil naše očekávání, odehráli jsme 4 utkání systémem každý s každým.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 23 : 25 Zora Olomouc (8.12.2019)

Vydáno dne 10. 12. 2019 (231 přečtení) (Celý článek)

Rozpis soutěže postavil před starší dorostenky na závěr roku 2019 tým Zora Olomouc. Souboj se třetím celkem tabulky rozhodně nesliboval žádnou jednoduchou záležitost, zvláště když naše duržstvo stále trápí početná marodka. To se krom soupisky projevilo také na hře a bohužel také na výsledku, neboť po poločasovém vedení 8 : 14 braly oba body i přes  velké zlepšení ve druhém poločase naše soupeřky, které zvítězily o dva góly. Naše nejbližší pronásledovatelky se nám tak přiblížily na rozdíl dvou bodů, naopak vedoucí Slavia se dostala do čtyřbodového trháku. Přesto je plzeňské DHC v 1. lize starších dorostenek po podzimu na parádním 2. místě a do jarní části sezóny hodlá toto umístění minimálně udržet, navíc už, doufejme, s kompletním zdravím kádrem.

1. liga starších dorostenek - HC Zlín 23 : 27 DHC Plzeň (1.12.2019)

Vydáno dne 3. 12. 2019 (219 přečtení) (Celý článek)

Velmi důležité vítězství si v uplynulém víkendu na své konto připsaly starší dorostenky. Ty musely v 10. kole vyrazit na půdu Zlína, kde je rozhodně nemělo čekat nic jednoduchého. Navíc, stejně jako družstvo žen, je trápila před odjezdem velká marodka, která ještě narostla i v den zápasu a do Zlína tak vyrazila také velká část dorostenek mladších. V náročném zápase navíc přibyla další zranění. O to cennější je konečný výsledek, který po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli. DHC po poločasovém jednobrankovém vedení zvítězilo o 4 góly! V 1. lize přezimují naše starší dorostenky bez ohledu na výsledek posledního utkání na 2. místě, náš jediný přemožitel Slavia Praha nadále vede tabulku o 2 body. Naopak třetí celek, poslední podzimní soupeř DHCéčka, ZORA Olomouc, ztrácí na náš celek body 4. Poslední utkání tak rozhodne o tom, s jakým náskokem vstoupí dorostenky do jarní poloviny soutěže.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 35 : 26 Ostrava Záhřeb (17.11.2019)

Vydáno dne 18. 11. 2019 (238 přečtení) (Celý článek)

Starší dorostenky nadále jistě drží 2. místo, pomohlo jim k tomu domácí vítězství nad Ostravou Záhřeb. Bezpečné šestibrankové vedení z prvního poločasu dokázaly naše hráčky ve druhém dějství ještě navýšit a celkově se tak radovat z již osmé ligové výhry. Jediným přemožitelem našich starších dorostenek tak nadále zůstává pražská Slavia, která celou ligu vede bez ztráty kytičky. Díky zaváhání Mostu mají holky před posledními duely podzimní části navíc čtyřbodový náskok na další soupeře.

1. liga starších dorostenek - Kobylisy 23 : 30 DHC Plzeň (10.11.2019)

Vydáno dne 12. 11. 2019 (208 přečtení) (Celý článek)

Starší dorostenky napravily bodový neúspěch z domácího utkání se Slávií a zvítezily na půdě Kobylis. Rozpačitý vstup do zápasu znamenal hubené poločasové vedení 13:15, které ale naše hráčky během druhé části zápasu navýšily a zápas dovedly do klidného a jistého vítězství. Na konto si tak připsaly další vítězství, celkově již sedmé v této sezóně a s 14 body nadále opanují druhou příčku v prvoligové tabulce.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 21 : 25 DHC Slavia Praha

Vydáno dne 5. 11. 2019 (215 přečtení) (Celý článek)

Až sedmé kolo postavilo před naše starší dorostenky prvního přemožitele. Je jím pražská Slavia, která se utkala s naším týmem v přímém souboji o první místo. Oba týmy do té doby nezažily porážku a měly stoprocetní bilanci. To nadále platí pro pražské hráčky, které na naší palubovce zvítězily 21 : 25. Našim holkám tak stále patří 2. místo, které se pokusí udržet už příští víkend na palubovce Kobylis.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 26 : 28 Baník Most

Vydáno dne 28. 10. 2019 (280 přečtení) (Celý článek)

Na své mladší kolegyně skvěle navázaly naše starší dorostenky. Proti Baníku Most se ale narozdíl od prvního zápasu dostaly do rychlého vedení hosté, tedy hráčky DHC. Po poločasovém vedení o dva góly pokračovalo utkání dramatickým bojem ve druhé půlce, ze kterého nakonec vzešly vítězně naše hráčky. Po výhře o 2 góly tak zůstávají starší dorostenky jedním ze dvou týmů, které drží stoprocetní bilanci! Tím druhým je pražská Slavia, se kterou se jak mladší, tak i starší dorostenky utkají v neděli na domácím hřišti!

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň 38 : 24 Poruba

Vydáno dne 21. 10. 2019 (274 přečtení) (Celý článek)

V krasojízdě pokračují i po pátém kole naše starší dorostenky! Na domácí půdě vyzvaly tým Poruby a bez větších problémů jej porazily 38 : 24. Stoprocetní bilance v 1. lize tak bude zdobit dorostenky i před velmi důležitým utkáním v Mostě, kam tým vyrazí v neděli.

1. liga starších dorostenek - Jindřichův Hradec 25 : 29 DHC Plzeň

Vydáno dne 14. 10. 2019 (213 přečtení) (Celý článek)

Stoprocentní. Toto přízvisko nadále platí pro naše starší dorostenky. Ty vyrazily, stejně jako dorostenky mladší a ženy, na utkání do Jindřichova Hradce. Domácímu týmu nastřílely v obou poločasech o dva góly více a na konci utkání se tak holky mohly radovat z dalších dvou bodů po čtyřbrankové výhře, 25:29. V tabulce patří po 4. kole starším dorostenkám 2. místo, o skóre je ve vedení pražská Slavia.

1. liga starších dorostenek - DHC Plzeň - HC Plzeň 34 : 23

Vydáno dne 5. 10. 2019 (252 přečtení) (Celý článek)

Parádní vstup do nového ročníku 1. ligy starších dorostenek mají za sebou naše hráčky. Ani napotřetí nenašly přemožitele a v předehrávce 3. kola porazily v plzeňském derby hostující HC 34:23. Skvěle tak využily domácího prostředí, ve kterém odehrály své letos vůbec první utkání. V prvoligové tabulce nadále drží stoprocetní bilanci.

1. liga starších dorostenek - Sokol Písek 19 : 24 DHC Plzeň

Vydáno dne 23. 9. 2019 (251 přečtení) (Celý článek)

I po druhém kole zůstávají naše starší dorostenky stoprocentní! Po minulém triumfu ve Veselí vyrazily v neděli holky do Písku. Domácí celek v prvním kole utrpěl vysokou porážku na hřišti pražské Slavie. Bez bodu zůstane prozatím i nadále, po poločase 8:12 dovedly naše hráčky zápas do vítězného konce v poměru 19:24.

1. liga starších dorostenek - SHK Veselí n. M. 23 : 27 DHC Plzeň

Vydáno dne 17. 9. 2019 (251 přečtení) (Celý článek)

Po úspěšné sobotě v podání žen a mladších dorostenek nastoupily v neděli dorostenky starší na hřišti Veselí nad Moravou. Od začátku utkání šly hráčky našeho týmu za vítězsvím a do poločasau vedly už 9 : 18. Vedení si navíc bezpečně pohlídaly a završily tak vydařený víkend dalším plným počtem bodů.

Dorostenky trénují v rámci soustředění ve Břvích

Vydáno dne 16. 8. 2019 (435 přečtení) (Celý článek)

Do neděle budou na soustředění ve Břvích naše mladší i starší dorostenky. Do rozlehlého sportovního areálu nacházejícího se východně od Prahy dorazily dívky v úterý a pracují zde pod dohledem trenérů především na obranné fázi hry a samozřejmě na posílení fyzičky.