DHC Plzeň - dámský handballový klub MOL liga

NOVINKY

DHC Plzeň 31 : 32 DHC Slavia Praha (11.10.2020)

Vydáno dne 19. 10. 2020 (17 přečtení) (Celý článek)

Poslední zápas si na nějaký čas zahrály v neděli 11. října také mladší dorostenky. V 5. kole 1. ligy nastoupily na domácí palubovce proti pražské Slavii. Na rozdíl od posledního utkání v Mostě se jednalo tentokráte o napínavý duel, o jehož vítězi se rozhodlo až v závěrečných vteřinách.  Do vedení se dostala Slavie, dorostenky DHC ale otočily utkání ve svůj prospěch a už v 10. minutě vedly o 3 góly. Tentokráte náskok smazala Slavia, Julie Dubská a Klára Matějovicová svými góly opět vrátily tříbrankové vedení Plzni. Rozdíl 4 gólů ve 27. minutě byl poslední a nejvýraznější plzeňský náskok v celém zápase. Ve druhém poločase začala přidávat jeden gól za druhým hostující Sandra Müllerová, která otočila utkání ve prospěch hostů. Čtyři góly musely naopak stahovat hráčky DHC. I přes červenou kartu se to nakonec téměř povedlo. Minutu před koncem snížila na 31:32 Natálie Hofírková. 8 vteřin před koncem dokonce mohlo DHC vyrovnat, sedmimetrový hod se ale nepodařilo proměnit a mladší dorostenky tak prohrály potřetí za sebou.

Plzeňská liga mladších žaček (DHC Plzeň 10.10.2020)

Vydáno dne 13. 10. 2020 (116 přečtení) (Celý článek)

V sobotu si mladší žačky zahrály na dalším turnaji Plzeňské ligy. Za soupeře jim byly pouze týmy z plzeňské Slávie a Rokycan. Družstvo Chebu se pro nemoc nemohlo zúčastnit. Opět se hrála osobní obrana 10 minut, házely se shot-outy a nakonec následovala normální hra 20 minut.

DHC Plzeň 26 : 21 DHC Slavia Praha (11.10.2020)

Vydáno dne 12. 10. 2020 (150 přečtení) (Celý článek)

Na nějaký čas poslední utkání mají za sebou starší dorostenky DHC. Na domácí palubovce přivítaly v neděli v rámci 5. kola 1. ligy pražskou Slavii. Zatímco hráčky domácího týmu nastupovaly k zápasu po prohře v Mostě, hosté se doposud pokaždé radovaly ze dvou bodů. Do rychlého vedení se ale dostaly tentokrát Plzeňanky, které rychle vedly 3:0. Slavia dokázala snížit na rozdíl jednoho gólu a do dvanácté minuty se držela v nejtěsnějším závěsu. Postupem času se ale přeci jen opět plzeňské DHC utrhlo a poločas zakončilo gólem Heleny Voráčkové. Za stavu 13:10 začal poločas druhý, jehož úvod opět skvěle vyšel domácím hráčkám. Rovnoměrně rozložená střelba mezi několik hráček a skvělý výkon Míši Malé v bráně zmamenal dvacet minut před koncem vedení 19:13! Náskok už si domácí hráčky vzít nenechaly a dovedly utkání, krom nepříjemného zranění, ke klidnému vítězství 26:21.

Plzeňská liga starších žaček (Lázně Kynžvart 4.10.2020)

Vydáno dne 4. 10. 2020 (137 přečtení) (Celý článek)

Překvapivým účastníkem Plzeňské ligy starších žaček v Kynžvartu se staly hráčky DHC Plzeň A. Družstvo Hc Plzeň odřeklo v pátek v podvečer účast na turnaji. Hráčky DHC Plzeň rády využily možnost si zahrát.

DHK Baník Most 31 : 24 DHC Plzeň (27.9.2020)

Vydáno dne 28. 9. 2020 (95 přečtení) (Celý článek)

O svoji neporazitelnost přišly na půdě Baníku Most starší dorostenky. Ve 4. kole 1. ligy starších dorostenek nestačily na domácí tým, který naopak zůstává v průběhu tohoto ročníku stoprocentní. Po poločase ztrácely plzeňské hráčky 4 góly, náskok Mostu do závěrečného hvizdu ještě o něco narostl a s posledním hvizdem svítilo na ukazateli skóre 31:24. Celé utkání bylo vyrovnané do dvacáté minuty, kdy Veronika Vávrová vyrovnala na 12:12. Nikdo se do té doby nedostal do výraznějšího náskoku. Třetí desetiminutovka zápasu ale vyšla mnohem lépe Mostu, který si do pauzy zajistil vedení 18:14. Celý druhý poločas byl ve znamení snahy náskok Mostu stáhnout. Nejblíže byla Plzeň svému soupeři ve 48. minutě, kdy snižovala Helena Voráčková na 24:21. Závěr zápasu si ale domácí hráčky bez problémů pohlídaly.

DHK Baník Most 40: 22 DHC Plzeň (27.9.2020)

Vydáno dne 28. 9. 2020 (92 přečtení) (Celý článek)

Druhé utkání v řadě skončilo pro mladší dorostenky bez zisku bodu. Po domácí ztrátě bodů s Jindřichovým Hradcem nestačil tentokrát plzeňský tým na DHK Baník Most. Na jeho palubovce prohrál vysokým rozdílem, 40:22. Již po šesti minutách musel dohánět čtyřbrankový náskok soupeře, což se ještě podařilo. Do patnácté minuty snížili hosté na 10:8. Bohužel, další zdramatizování utkání už se po celou dobu nekonalo. Po poločase 23:14 si Most bez problémů došel pro své další dva body. Po 4 kolech má tak DHC Plzeň na kontě 4 body a ty další bude bojovat s pražskou Slavií. Nyní ale čeká celý tým reprezentační přestávka, která po posledních dvou zápasech přijde vhoh.

DHC Plzeň 30 : 31 Slavia Praha (26.09.2020)

Vydáno dne 26. 9. 2020 (270 přečtení) (Celý článek)

Možná až příliš krutý výsledek se urodil v sobotu večer na palubovce 31. ZŠ Plzeň. Po závěrečném hvizdu se z nejtěsnějšího možného vítězství v MOL lize žen radovala pražská Slavia. Po většinu utkání bylo ve vedení ale naopak plzeňské DHC a až v závěrečných minutách nastal obrat, ze kterého se nakonec urodilo vítězství hostů 30 : 31. Hráčky z Prahy si tak domů odvezou další dva body, Plzeň musí na ty své stále čekat. Úvod utkání ale patřil domácím. První oddychový čas si brala hostující lavička už v 9. minutě za stavu 8:3! Slavistickou bránu zaměstávala především Anna Šmrhová a Denisa Franzová, které společne nasázaly jen za poločas 11 gólů! Hráčkám soupeře se nedařilo v obraně a několik důležitých zákroků si připsala Karin Řezáčová. Poločas začínal za stavu 19:17. Úvod poločasu patřil opět Plzni, která si vzala rychle zpět čtyřbrankové vedení. Do závěrečné čtvrthodiny už ale utkání vstoupilo s novým vedoucím celkem. Pražská Slavia především díky zlepšené obraně a rychlým protiútokům otočila skóre a naopak Plzeňanky doháněly. Byť se podařilo těsně před koncem hned dvakrát alespoň vyrovnat, poslední střela Plzně za stavu 30:31 už se do sítě nevešla.

Domácí premiéra stejně jako před 2 roky proti Slavii!

Vydáno dne 24. 9. 2020 (328 přečtení) (Celý článek)

Los před startem soutěže a následné odhlášení klubu z Veselí. To vše se podepsalo na tom, že teprve v 5. kole nejvyšší česko-slovenské soutěže se DHC představí doma! A stejně jako před 2 lety, když DHC postoupilo do nejvyšší soutěže poprvé, se na palubovku 31. ZŠ postaví při domácí premiéře naše hráčky proti pražské Slavii. Pražský klub se momentálně nachází na 3. místě a před reprezentační přestávkou se tak naše ženy utkají i do třetice s velmi těžkým soupeřem. Baník Most a Písek, proti kterým se již DHC postavilo, momentálně opanují hned před Slavií dvě nejvyšší příčky v tabulce. Tým okolo Richarda Řezáče ale věří, že domácí podpora bude vítanou pomocí a je odhodlaný předvést se před vlastními diváky v tom nejlepším světle.

O víkendu konečně doma, Pernamentky v prodeji!

Vydáno dne 22. 9. 2020 (162 přečtení) (Celý článek)

Od začátku startu nejvyšší česko-slovenské soutěže sice utekl už měsíc, teprve o tomto víkendu se ale konečně představíme na domácí palubovce! V sobotu přijede do Plzně pražská Slavia a my se těšíme jak na domácí prostředí, tak i na Vaši podporu! Vzhledem k aktuální situaci bude ale samozřejmě nutné dodržovat určitá omezení a pravidla. Spolu s tím zároveň zároveň spouštíme prodej našich pernamentek!

DHK Baník Most 36 : 20 DHC Plzeň (19.9.2020)

Vydáno dne 21. 9. 2020 (194 přečtení) (Celý článek)

Ani na podruhé se ženám DHC nepodařilo bodově uspět na hřišti soupeře. Tentokráte si z vysoké porážky ale nemusejí hráčky dělat příliš velkou hlavu. Baník Most potvrdil roli jednoznačného favorita utkání a po pěkném poločasovém výsledku 19:12 si v druhé části zápasu došel pro suverénní vítězství. Házenkářky DHC ale předvedly mnohem lepší hru, než před dvěma týdny proti Písku. Dařila se hra s pivotem a Dominika Galušková díky tomu ještě ve 20. minutě snižovala po svém čtvrtém přesném zásahu na 11:8! Závěr druhého poločasu poznamenalo častné vyloučení našich hráček, ještě do poločasu se tak domácí hráčky utrhly do výraznějšího vedení. Ve druhém poločase se projevila síla mostecké lavičky, čerstvé hráčky postupně přeci jen navyšovaly vedení až na konečné šestnáctibrankové vítězství.

Starší příspěvky jsou uváděny v příslušné sekci webu.