DHC Plzeň - dámský handballový klub MOL liga

NOVINKY

DHC Plzeň 21 : 18 Sokol Písek (23.1.2021)

Vydáno dne 23. 1. 2021 (136 přečtení) (Celý článek)

První vítězství je doma! A to doslova. Na plzeňské palubovce se poprvé v této sezóně mohly hráčky DHC radovat z plného bodového zisku. Cesta to byla ale nesmírně náročná, byť první poločas sliboval opak. Už od úvodních minut bylo jasné, že gólové hody se na západě Čech tentokráte konat nebudou, od začátku se vedle dobrých obran mohly oba týmy spolehnout na své brankářky. Přeci jen to byla ale domácí Plzeň, která se začala svému soupeři ve druhé desetiminutovce vzdalovat. Na tradiční střelecké opory Lindu Galuškovou a Andreu Vlachovu navázaly křídelnice Šmrhová, Kepková i Formanová. Díky tomu šlo DHC o poločase do kabin s krásným náskokem 13:6! Hned z úvodu druhého poločasu ještě zvyšovala Denisa Franzová, poté ale Písek vytáhl hodně vysoko svoji obranu a snažil se co nejvíce zmařit zakládání útočných akcí. To se mu začalo dařit a Písek vstřelil 4 góly v řadě, během krátké chvíle posbíralo DHC navíc 3 dvouminutové tresty. Písek ve stahování skóre pokračoval i po červené kartě své nejlepší střelkyně Terezy Pokorné, Plzeň v těchto chvílích držela nad vodou úžasnými zákroky Karin Řezáčová! Desetiminutový půst ukončila premiérovým gólem Nikola Motejlová. V útoku na ní navázalo do konce utkání útočné trio Šmrhová – Galušková – Vlachová, které nedovolily Písku skóre otočit. Sladkou tečkou byl zákrok Evy Mancellari proti poslední sedmičce, po které mohla vypuknout radost z prvních 2 bodů!

V sobotu souboj s Pískem, tým chce bojovat o body!

Vydáno dne 22. 1. 2021 (71 přečtení) (Celý článek)

Po utkání s Iuventou Michalovce pokračuje program MOL Ligy opět doma! V sobotu 23.1. tradičně v 17:00 přivítá DHC na své palubovce Sokol Písek. Jeden z našich nejbližších rivalů v ženské nejvyšší soutěži přijede sice s vědomím vítězství z prvního vzájemného střetnutí, zároveň ale po vysoké porážce v Porubě v posledním zápase. Ženy DHC pomýšlejí na body, ideálně na první vítězství v soutěži, na které po remíze se Zlínem stále čekají. Trenér Richard Řezáč vidí klíč v přesné střelbě, která především v Písku zmařila šance na vítězství.

V neděli se nejen hrálo, ale i trénovalo

Vydáno dne 19. 1. 2021 (57 přečtení) (Celý článek)

Zatímco v hale 31. ZŠ pomalu začínal zápas proti slovenskému mistrovi, Iuventě Michalovce, v okolí Seneckého rybníku končil další ze série samoobslužných tréninků. Situace v naší republice dovoluje trénování venku po dvojcích, čehož se snažíme maximálně využít a dostat v rámci tréninku naše hráčky ven a udržet je v pohybu.

POSILA - Debut v plzeňském dresu si odbyla Nikola Motejlová!

Vydáno dne 19. 1. 2021 (180 přečtení) (Celý článek)

Zimního přestupového období DHC Plzeň rychle využilo. Do svých řad přivedlo hráčku hájící barvy prvoligového Sokola Vršovice. Z pražského celku zamířila do západ republiky na limitovaný přestup Nikola Motejlová! Stejně jako všechny kluby z 1. ligy, tak ani Vršovice nemohou od konce září nastupovat do utkání. Pravoruká mladá hráčka, jenž zvládne nastoupit na pozici spojky i křídla, s plzeňským celkem absolvovala první tréninky a v neděli se představila poprvé v plzeňském dresu proti Iuventě Michalovce.

DHC Plzeň 19 : 36 Iuventa Michalovce (17.1.2021)

Vydáno dne 17. 1. 2021 (161 přečtení) (Celý článek)

Koronavirové ani žádné jiné komplikace tentokráte (a také konečně) nezabránily některému ze slovenských celků přijet na plzeňskou palubovku a odehrát na ní zápas. Po odložení zápasu s Prešovem dorazila v neděli odpoledne Iuventa Michalovce. Nejlepší slovenský celek a 4. tým MOL ligy přijel se silnou sestavou a velkou chutí, tým pod vedením Jana Beňadika čekal na soutěžní utkání skoro 2 měsíce. Úvodní minuty prvního zápasu v roce 2021 tak ovládl náš soupeř, který si po necelých čtyřech minutách vypracoval vedení 0:4. Až poté přišlo snížení díky Lindě Galuškové. Právě Linda Galušková zaměstnávala brankářky soupeře nejpilněji, nejlepší střelkyně utkání dala 8 gólů, z toho 5 v prvním poločase. Ten ale i tak skončil ve prospěch hostů. Na 11:17 snižovala pár vteřin před koncem přes celé hřiště do prázdné brány Pavlína Lásková. Druhý poločas už patřil Michalovcům, slovenský celek těžil ze své silné a vysoké obrany a rychlých protiútoků. DHC snižovalo díky gólům Andrey Vlachové a svůj premiérový gól si připsala také dorostenka Nikola Melicharová. Na vysokém vítězství se ale nic nezměnilo, Michalovce si odvezou domů dva body za vítězství 19:36

Ženy čeká o víkendu domácí dvoukolo se slovenskými celky

Vydáno dne 15. 1. 2021 (98 přečtení) (Celý článek)

Poprvé v této sezóně čeká plzeňské hráčky souboj se slovenským celkem. O víkendu se představí domácí hráčky rovnou dvakrát. Do Plzně přijede nejprve v sobotu Prešov, v neděli pak k zápasu na plzeňské palubovce nastoupí Michalovce. Oba dva slovenské celky už proti českým týmům nastoupily, Michalovce zvítězily v Porubě a zase oba body uhájil na domácí palubovce proti Písku. Hráčky Plzně budou o víkendu navazovat na první bodový zisk proti Zlínu a následný dobrý výkon na Slavii, zároveň se ale bude jednat o první utkání v roce 2021.

Trenér žen Řezáč: "Tento ročník bude pro všechny sporty ještě horší, než loňský"

Vydáno dne 12. 1. 2021 (226 přečtení) (Celý článek)

Zápasy se ruší a přesouvají jak na kolotoči. Situace okolo koronaviru se nezlepšuje a byť týmy MOL ligy hrát a trénovat smí, není to tak jednoduché. Chaotický ročník 2020/21 má daleko do obvyklého herního formátu. Trenér Richard Řezáč se se svým týmem připravuje na utkání, která se leckdy několik desítek hodin před plánovaným zahájením zruší nebo přeloží. Nyní by mělo na plzeňskou palubovku přijet duo slovenských týmů, Michalovce a Prešov. Jednalo by se tak o první mezistátní zápasy pro DHC Plzeň. „Tento ročník bude pro všechny sporty ještě horší, než byl ten loňský“, tuší trenér žen Richard Řezáč.

Všechny mládežnické týmy TRÉNUJÍ!!!

Vydáno dne 11. 1. 2021 (79 přečtení) (Celý článek)

Ač tomu doba úplně nepřeje a podmínky nejsou ideální, DHC Plzeň trénuje!

Tento týden se nehraje, příští týden má dojít na dva mezistátní duely!

Vydáno dne 7. 1. 2021 (166 přečtení) (Celý článek)

Nový rok rozhodně nedal zapomenout na ten loňský. Podle statistik počet pozitivně testovaných opět trhá v posledních dnech rekordy a rozvolnění opatření je v nedohlednu. Vládní nařízení spolu s neustále se měnícím zdravotním stavem v každém týmu tak nadále komplikují rozpis v ženské MOL lize, jediné soutěži, kterou mohou naše hráčky hrát. Zatímco všechny mládežnické celky stále čekají, až budou moci vůbec vyběhnout na hřiště, ženy čekají každý den na aktualizace soupeře a datumu, kdy mají odehrát zápas. Tento týden žádný zápas v plánu není, příští víkend naopak čekají během víkendu ženský tým hned dva souboje, oba proti slovenským celkům.

DHC Slavia Praha 26 : 23 DHC Plzeň (30.12.2020)

Vydáno dne 1. 1. 2021 (122 přečtení) (Celý článek)

Poslední zápas roku 2020 zavedl naše ženy do hlavního města. Předehrávka 18. kola měla sice svého papírového favorita, první vzájemné utkání ale vyznělo ve prospěch Slavie pouze o jediný gól. Plzeňské hráčky tak přijely na palubovku aktuálně druhého celku MOL ligy s ambicí na zajímavý výsledek a i tentokrát dokonce nebylo daleko od bodů. Zatímco v domácím zápase vedlo DHC rychle 4:0, tentokráte se do stejného náskoku dostaly už po dvou minutách hráčky Slavie. Hráčky Plzně se sice dostaly zpátky na dostřel, ale Slavie opět utekla, tentokráte na 10:4. Střelecký výpadek soupeře umožnil DHCéčku do poločasu stáhnout na 14:11 ve prospěch domácích. Vstup do druhého dějství byl oproti úvodu utkání mnohem lepší. Ke gólům Lindy a Dominiky Galuškové se přidaly také Denisa Franzová a Andrea Vlachová, po 45 minutách hry vyrovnávala na 17:17 Pavlína Lásková. Následující minuty se Plzeň držela na dostřel, na zvrat a vítězství to ale nestačilo. Slavie se proti Plzni i podruhé pořádně natrápila, body ale i tentokráte získala ve svůj prospěch.

Starší příspěvky jsou uváděny v příslušné sekci webu.