DHC Plzeň - dámský handballový klub

Starší příspěvky

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 20 : 29 Jindřichův Hradec (1.3.2020)

Vydáno dne 2. 3. 2020 (115 přečtení) (Celý článek)

15. kolo 1. ligy mladších dorostenek bohužel přineslo první jarní porážku. Po 3 vítězstvím zastavil šňůru Jindřichův Hradec, 6. celek soutěže. Vysoký náskok si vybudoval už během prvního poločasu, ve kterém se našemu týmu povedlo pouze snížit na rozdíl 4 gólů, 8 : 12. Ve druhém poločase, především v jeho závěru, už ale opět tempo hry diktovali hosté a bezpečně si došli pro vítězství. Hráčky DHC tak zaznamenávají 4. prohru v sezóně a po 15. kole se nachází na 4. místě. Vzhledem k aktuální situaci v tabulce se za nejpravděpodobnější začíná jevit scénář, kdy budeme bojovat s Baníkem Most o bronzovou medaili.

1. liga mladších dorostenek - HC Háje 27 : 29 DHC Plzeň (22.2.2020)

Vydáno dne 23. 2. 2020 (136 přečtení) (Celý článek)

Možná více problémů, než před zápasem očekávaly, měly mladší dorostenky na půdě pražských Hájů. Tabulkový rozdíl na hřišti téměř nebyl vidět a o svém vítězství rozhodl náš tým až v závěrečných minutách. Zatímco na domácí půdě zvítězily mladší dorostenky o 17 gólů, včera se mohly "radovat" jen z těsného vítězství 27 : 29. Bodový náskok na páté místo tak narostl na 9 bodů a čeká se nyní na výsledky našich největších soupeřů - Slavie Praha, ZORA Olomouc a Baník Most.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 23 : 16 Sokol Písek (16.2.2020)

Vydáno dne 16. 2. 2020 (140 přečtení) (Celý článek)

Druhé domácí utkání, druhá výhra. Toto tvrzení platí po dnešním utkání mladších dorostenek na domácí palubovce proti Sokolu Písek v rámci 13. kola 1. ligy mladších dorostenek. Vítězství se nerodilo jednoduše, po prvním poločase odcházely naše hráčky do kabiny pouze s jednobrankovým náskokem, 10:9. Až druhá část druhého poločasu rozhodla o vítězství, v této sezóně již desátém. Pozice v tabulce se nemění, stále se nacházíme na 4. místě, pátá pozice je ale již propastných 7 bodů vzdálená.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 35 : 19 Sokol Vršovice (9.2.2020)

Vydáno dne 10. 2. 2020 (133 přečtení) (Celý článek)

Do jarní části sezóny vykročily správnou nohou mladší dorostenky. Na domácí palubovce přivítaly, stejně jako ženy, tým pražských Vršovic. V prvním utkání v Praze dokázaly dorostenky zvítězit 29:35 a s chutí si zastřílely i v neděli. Soupeři opět nastřílely 35 gólů a díky dobré práci v obraně na konci zápasu slavily jednoznačné vítězství 35:19. Po 12. kole patří našim dorostenkám nadále 4. místo, na vrchol tabulky ztrácí 4 body. Naopak náskok na místo páté narostl na 5 bodů. V dalším kole vyzvou mladší dorostenky opět na domácí palubovce Sokol Písek.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 19 : 28 Zora Olomouc

Vydáno dne 10. 12. 2019 (191 přečtení) (Celý článek)

Poslední utkání podzimu odehrály na domácí palubovce proti Olomouci krom starších dorostenek také dorostenky mladší. Ty se se svým soupeřem, který byl před zápasem 2 body před DHCéčkem, držely jen 1. poločas. V tom se dostaly hráčky Olomouce do tříbrankového, stále nijak dramatického vedení 9:12. Druhý poločas byl ale již čistě v režii hostujícího družstva, které si došlo pro výrazné vedení a své další dva body. Díky nim se Olomouc nadále nachází o skóre na 2. místě, na vzájemný zápas ale už tabulku před Slavií Praha vede! Mladší dorostenky DHC zůstávají na místě 4., na pátou příčku mají náskok 5 bodů, na vedoucí týmy ztrácí po 11. kole body 4.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 38 : 30 Otrokovice (17.11.2019)

Vydáno dne 19. 11. 2019 (245 přečtení) (Celý článek)

Ještě před zápasem žen se se stejným soupeřem, tedy Jiskrou Otrokovice, utkaly také mladší dorostenky. Poločasové vedení 19 : 17 vylepšily naše hráčky na konečné osmibrankové vítězství. Na nesmírně vyrovnaném vrcholu tabulky patří DHCéčku 4. místo, na první místo ale ztrácejí holky pouze 2 body. Po reprezentační přestávce čekají mladší dorost, stejně jako ostatní týmy, poslední dva ligové zápasy. Po utkání ve Zlíně sehrají na domácím hřišti velmi důležitý duel s Olomoucí.

1. liga mladších dorostenek - Kobylisy 26 : 37 DHC Plzeň (10.11.2019)

Vydáno dne 11. 11. 2019 (200 přečtení) (Celý článek)

Po domácí prohře s pražskou Slavií vyrazily mladší dorostenky na zápas do Kobylis. Proti poslednímu týmu prvoligové tabulky nastoupily naše hráčky jako jednoznačný favorit, což také potvrdily. Po nevýrazném poločasovém vedení o 2 góly jednoznačně ovládly holky poločas druhý, z čehož nakonec vzešlo vítězství 26:37. Po 8 zápasech mají mladší dorostenky na kontě 12 bodů a patří jim 4. příčka.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 21 : 27 DHC Slavia Praha

Vydáno dne 5. 11. 2019 (181 přečtení) (Celý článek)

Stejně jako starší dorostenky, utkaly se i ty mladší na domácím hřišti proti pražské Slavii. Stejné bylo také pozadí tohoto souboje, vítěz by si upevnil první místo v tabulce. Náš soupeř si během prvního poločasu vytvořil pětibrankový náskok, který poté ještě o jednu branku vylepšil a na konci zápasu se radoval z výhry 21 : 27. Pro mladší dorostenky DHC znamenala teprve druhá porážka v sezóně propad na čtvrté místo. Z toho se budou chtát v následujících zápasech odlepit, nejlépe už v příštím kole na hřišti Kobylis.

1. liga mladších dorostenek - Baník Most 28 : 30 DHC Plzeň

Vydáno dne 28. 10. 2019 (251 přečtení) (Celý článek)

Důležitého vítězství dosáhly v neděli mladší dorostenky, které odehrály 6. kolo 1. ligy na půdě Baníku Most. Dosud neporažené družstvo domácích si v prvním poločase vybojovalo tříbrankové vedení. Naše hráčky se ale nevzdaly a během druhého poločasu se dostaly do vedení, které až do konce poločasu nepustily. Vybojované dva body posunuly mladší dorostenky na 2. místo, o skóre jsou druhé za pražskou Slávií. Nutno říci, že 10 bodů po 6 zápasech má kromě Slavie a Plzně také Most a Olomouc. Čeká nás tedy nesmírně zajímavý ročník! Další důležité utkání s pražskou Slávií je na programu hned tento víkend na domácí palubovce!

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 35 : 14 Poruba

Vydáno dne 21. 10. 2019 (194 přečtení) (Celý článek)

Stejně jako starší dorostenky, byly i ty mladší pro svého soupeře z Poruby příliš velké sousto. Už v poločase si holky vybojovaly dominantní vedení 16 : 4 a celkový gólový účet se zastavil až při skóre  35 : 14. Další dva body v tabulce tak holky dostaly na 3. místo, na vedoucí Most ztrátí dva body. Právě s Mostem odehrají mladší dorostenky v neděli 6. kolo 1. ligy.

1. liga mladších dorostenek - Jindřichův Hradec 21 : 31 DHC Plzeň

Vydáno dne 13. 10. 2019 (202 přečtení) (Celý článek)

Na skvělý výsledek z domácího utkání navázaly včera mladší dorostenky. V utkání s Jindřichovým Hradcem se již v prvním poločase dostaly do šestibrankového trháku, který ve druhém dějství ještě navýšily a na konci zápasu se radovaly z vítězství o celých 10 gólů. S 6 body ze 4 zápasů se tak stále drží na předních místech 1. ligy. Další pozitivní pocity a energie navíc může pomoci přístí týden na domácí palubovce, na které bude tým hostit družstvo Poruby.

1. liga mladších dorostenek - DHC Plzeň 42 : 25 HC Háje

Vydáno dne 7. 10. 2019 (231 přečtení) (Celý článek)

Krom žen odehrály první domácí utkání v sobotu také mladší dorostenky. Po neúspěchu v Písku chtěly ztrátu bodů odčinit a na domácím hřišti porazit HC Háje. Proti soupeři, který zatím na první body čekal, potvrdily plzeňské hráčky roli favoritů a bez problémů zvítězily výrazným rozdílem, Hájím utekly o celých sedmnáct branek. Do střelecké listiny se navíc zapsaly téměř všechny hráčky, včetně brankářky Míši Malé. Krom dvou bodů a vítězství, které posunulo naše hráčky na čtvrté místo tabulky, nabraly holky také pozitivní energii na další střetnutí, které odehrají proti Jindřichovu Hradci.

1. liga mladších dorostenek - Sokol Písek 25 : 21 DHC Plzeň

Vydáno dne 24. 9. 2019 (230 přečtení) (Celý článek)

Po vítězství ve Vršovicích zamířily, stejně jako jejich starší kolegyně, naše hráčky do Písku. Tam se jim na úvodní výhru navázat bohužel nepodařilo a se závěrečným hvizdem to byly domácí hráčky, které se radovaly z vítězství 25:21. V prvoligové tabulce tak nadále zůstávají DHCéčku 2 body z prvního zápasu.

1. liga mladších dorostenek - Sokol Vršovice 29 : 35 DHC Plzeň

Vydáno dne 15. 9. 2019 (287 přečtení) (Celý článek)

Do 1. ligy mladších dorostenek vstoupily včera také naše holky, které stejně jako ženy nastoupily k utkání na palubovce pražských Vršovic. Proti místnímu klubu si vytvořily v poločase pětibrankový náskok, který dokázaly během druhé části utkání ještě navýšit a se záverečným hvizdem tak slavit vítězství 29:35. Z Prahy si tak přiváží do prvoligové tabulky první dva body.

Mladší dorostenky vezou ze Stupavy bronzové medaile

Vydáno dne 2. 9. 2019 (294 přečtení) (Celý článek)

Na poslední přípravný mezinárodní turnaj zamířily mladší dorostenky na Slovensko do Stupavy. V kategorii U16 startovalo celkem 16 družstev, které byly rozděleny do čtyř skupin. DHC Plzeň bylo ve skupině B, ve které se mělo utkat s týmy AS Trenčín, MŠO Štúrovo a HK Hodonín.