Tradiční Mrož zůstal po infarktovém finále doma (9.-10.1.2016)

Pátý ročník plzeňského Mrože je po víkendu 9.- 10. 1. minulostí. Turnaj se poprvé uskutečnil pod patronací primátora města Plzně. Tentokrát jen šest družstev (pár dní před zahájením se z důvodu vysoké marodky odhlásila družstva Písku a Žirovnice) se utkalo 2 x 20 minut každý s každým, a pak ještě o konečné umístění. Turnaje se zúčastnily týmy HK Ivančice, Spartak Ústí nad Labem, HC Háje, Sokol Kobylisy II., DHC Plzeň A, DHC Plzeň B (tým složený prakticky jen ze starších žaček).

DHC A v prvním zápase ještě ve třinácti hráčkách porazilo svoje béčko 25:12, když nadšeně bojující „mláďata" přece jen nestačila se silami ani zkušenostmi. Bohužel z utkání odstoupila Bušauerová, která si minulý týden zranila středoškolských hrách v Ledči loket.

V druhém utkání DHC A trochu přibrzdilo kobyliskou euforii (Kobylisy v prvním utkání porazily favorizované Ivančice) 19:9.

Po obědě nedalo DHC šanci zelenobílým děvčatům z Hájů 24:10, ale ztratilo další hráčku - Eksteinovou, pohmožděné rameno.

Večer si DHC poradilo s konkurentem z Ivančic 19:16. Utkání ho stálo nejen hodně sil, ale i specialistku obranáře Toušovou - také vazy v rameni.

Do nedělního rána nastupovalo deset statečných proti sympaticky hrajícímu Ústí. Vítězství DHC v poměru 20:17 stálo oba týmy hodně sil.

6. DHC Plzeň 0 68:117

V utkání o páté místo přehrálo DHC B ve viditelné nepohodě hrající Kobylisy a připsalo si první turnajový skalp.

V utkání o třetí místo nestačilo vyčerpané Ústí na zápas od zápasu se lepšící Háje a odvezlo si jen bramborovou medaili.

Utkání o turnajový titul mezi DHC A a Ivančicemi bylo opravdovým vyvrcholením turnaje. Ivančice si vypůjčily z Hájů Anežku Krausovou a i díky ní celý zápas vedly. V poločase o branku, ve třicáté minutě dokonce o tři. DHC zabojovalo, přidalo na důrazu v obraně a dvě minuty před koncem srovnalo. Dvacet sekund před koncem si Ivančice vymodlily sedmičku, kterou i proměnily. DHC ale po nacvičené kombinaci prakticky se závěrečným klaksonem vyrovnalo díky A. Šmrhové.

A tak podle pravidel turnaje následovala série tří sedmiček. Na straně DHC Oravcová, Franková i Franzová proměnily.

Třetí sedmičku ivančické Vavrouškové zneškodnila domácí gólmanka Jiskrová, a tak se vítězem turnaje stalo domácí DHC a prokázalo, že podzimní dobré výsledky mohou pokračovat i na jaře.

Za přístup i hru zaslouží absolutorium všechny hráčky DHC. Střelecky se prosazovala V. Oravcová, které v sobotu svědčilo střídání obrana - útok s A. Toušovou, ale v neděli všem dokázala, že i ona umí bránit. Jen o jednu branku méně vstřelil plzeňský rychlík D. Franzová. Hlavu soupeřům (a občas i spoluhráčkám) motala M. Sedláková. Obrovskou pochvalu zaslouží často kritizovaná křídla A. Šmrhová a A. Tomíšková. Jejich úspěšnost střelby byla velmi vysoká. Pochvala za nasazení a univerzálnost pro T. Poslední a úspěšný „boj z blízka" pro S. Paulusovou. Tomuhle koncertu vévodil však jeden velmi důležitý házenkářský MOZART - Julie Franková. Bez té by některé falešné tóny byly příliš slyšet. Není možné zapomenout ani na obě výborně chytající brankářky A. Jiskrovou a M. Šlehoferovou. Sečteno a podtrženo: Turnaj byl výbornou a úspěšnou přípravou na jarní polovinu sezóny. Škoda jen těch zranění !!

Branky DHC:

Oravcová 26, Franzová 24, Sedláková a Franková po 15, Tomíšková 14, Šmrhová 13, Poslední 8, Paulusová 6, Eksteinová 3, Toušová a Bušauerová po 1.

V brance se střídaly Jiskrová a Šlehoferová.

Nejlepší hráčkou DHC byla vyhlášena Věra Oravcová.

Nejlepší hráčkou turnaje Eliška Konáriková z Ústí, střelkyní Bára Olšová z Ivančic a brankářkou Anna Jiskrová z DHC A.
All stars turnaje: Brankářka - Markéta Šlejtrová (Ústí), pivot - Bára Vavroušková , levá spojka Simona Krejčíková, pravé křídlo Hana Patočková (všechny Ivančice), levé křídlo - Adéla Tomíšková, pravá spojka Denisa Franzová, střed Julie Franková (všechny DHC A)

Dík patří všem rodičům - organizátorům za bezvadný servis i městu Plzeň za pomoc při financování pěkného turnaje.

Fotky si můžete prohlédnout tradičně na rajčeti :-)