Mrož Cup (VI. ročník - 10. - 11. 1. 2015)


Mrož Cup (VI. ročník - 10. - 11. 1. 2015)

detail Mrož Cup (VI. ročník - 10. - 11. 1. 2015)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku
Již čtvrtý ročník Mrož cupu se o víkendu 10. a 11.1. uskutečnil v hale
31. ZŠ, tentokrát poprvé pod záštitou Plzeňského kraje. Turnaje se zúčastnilo sedm dorosteneckých družstev - HC Háje , DHK Slavoj Žirovnice, HK Spartak Ústí nad Labem, Sokol Kobylisy II. A dvě družstva domácího DHC startující pod zkratkami M a S.

DHC Plzeň M

Družstvo bylo složeno z hráček ročníku 2000 a 2001. Jedinou hráčkou ročníku 1999 byla brankářka A. Jiskrová. Mladé družstvo si v prvním sobotním utkání se štěstím poradilo se svými oddílovými kolegyněmi 13:12.

Ve druhém dopoledním utkání s přehledem vyprovodily urostlé Žirovnice 15:11.

Po obědě bohužel přišel vyrovnaný zápas s favoritem turnaje Sokolem Kobylisy, kdy naše holky prohrály 11:12, když v posledních vteřinách nedokázaly zakončit rychlý protiútok.

V dalších utkáních, ale mladé hráčky už nezaváhaly a postupně porazily Ústí 19:15, HC Háje 13:7 a Pardubice 15:13.

Branky DHC „M":

V. Oravcová 31, J. Franková 25, B.Jetlebová a M. Fousková po 8, A. Kutáková 5, K. Rybáková 4, A. Šmrhová a K. Křišťanová po 2, M. Bláhová 1. V brance se pravidelně střídaly A.Jiskrová a V.Netrvalová.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Julie Franková.

 

DHC Plzeň S

Družstvo namíchané z hráček ročníku 1999 a 2000, doplněné o velmi talentovanou Páju Kepkovou roč. 2001 začalo turnaj smolnou prohrou s DHC M, když T. Poslední neproměnila v posledních vteřinách stoprocentní brankovou příležitost. V dalším utkání po výborném výkonu dokázaly hráčky obrat o bod Kobylisy 18:18. Po obědové přestávce si lehce poradily s nebezpečným Ústím 21:12. V tu dobu již družstvo hrálo bez zraněné reprezentantky T. Eksteinové. Večerní zápas proti Pardubicím se dá nazvat hororem. Nejprve zraněná záda vyřadila ze hry kapitánku T. Bušauerovou, a pak mohli diváci sledovat zoufalý výkon ostatních hráček, které ještě navíc provázela pořádná smůla. Bylo z toho vítězství Pardubic 14:12. Zdálo se, že se družstvo už v neděli bez obou opor nevzpamatuje, ale opak byl pravdou. Hráčky toužily po medaili a dokázaly v obou nedělních zápasech zvítězit. Nejprve s Žirovnicí 13:9, a pak s Hájemi 14:11.

Branky DHC „S"

K. Soukupová 26, P. Kepková 17, T. Poslední a S.Paulusová po 10, T. Bušauerová 8, A. Tomíšková 7, M. Sedláková ,T. Eksteinová a T. Krauskopfová po 4. V brance se pravidelně střídaly L. Bufková a T. Šafaříková.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášena Kateřina Soukupová.

 

Konečné pořadí:

1. Sokol Kobylisy II. 10 b.
2. DHC Plzeň M 10 b.
3. DHC Plzeň S 7 b.
4. HK Sp. Ústí nad L. 6 b.
5. DHK Pardubice 4 b.
6. Slavoj Žirovnice 3 b.
7. HC Háje 2 b.

 

Nejlepší střelkyní byla vyhlášena Věra Oravcová DHC Plzeň M.
Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Eliška Konáriková z Ústí nad L.
Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Tereza Levinská z Pardubic.
Cenu pro nejlepší mladou hráčku si odnesla Verča Netrvalová z DHC.

ALL Stars:

Anna Jiskrová a Markéta Fousková (DHC Plzeň M), Pavlína Kepková ( DHC Plzeň S), Anna Vilímová a Kateřina Klausová (Kobylisy), Anežka Krausová (Háje) a Daniela Valentová (Ústí).

Turnaj splnil vše, v co trenéři doufali. Sice jsme se pravděpodobně rozdělením sil připravili o první místo, ale to že si všechny hráčky do sytosti zahrály, je mnohem cennější. Nakonec dvě medaile jsou lepší než jedna. Vyrovnaný turnaj byl výbornou přípravou na dorosteneckou i žákovskou ligu. Většina hráček podala výborné a velmi dobré výkony a sáhla si na hranu svých sil. Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout střelecký souboj V. Oravcové a K. Soukupové i skvělé hráčské myšlení „mozků" obou družstev J. Frankové a P. Kepkové.
Je nutné znovu poděkovat rodičům za pomoc při organizaci turnaje, obsluhu bufetu i podporu v hledišti.

2015-01-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce Odborník na on-line pojištění GENERALI PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Handball Kempa Vodárna Plzeň Nadace sportující mládeže