MROŽ Cup č.3 obhájily Háje (11. - 12. 1. 2014)

Již pátý ročník turnaje na DHC uspořádali rodiče tréninkové skupiny T. Jiskry a P. Lhotské.

Zatímco první dva byly pod hlavičkou Plzeňské teplárenské, další tři se uskutečnily již s nálepkou Mrože. Letos poprvé mezinárodní za účasti dvou německých družstev  - Nordhauser SV a ESV Regensburg.

Deset družstev v kategorii starší žačky bylo rozděleno do dvou skupin po pěti. DHC otevíralo nabitý zápasový program s nováčkem na turnaji, moravskými Žeravicemi. Snaživý soupeř na DHC nestačil a prohrál vysoko 19:5. V druhém dopolední zápase DHC potkalo tým z pražských Kobylis . V prvním poločase soupeři příliš šancí nedal a poločas vyhrál 9:1. Poté zápas v klidu dohrál do stavu 14:7.

Po obědě čekal na DHC asi nejsilnější soupeř ze skupiny Slavoj Žirovnice. DHC silně podcenilo první poločas a po právu ho prohrálo 2:4. Po poločase však vyvinulo na soupeře obrovský tlak a během deseti minut otočilo na 12:5 , na konci 13:7. Poslední zápas skupiny v sobotním podvečeru DHC v exhibičním tempu lehce přehrálo ESV Regensburg 24:8.

Po sobotě se družstva rozdělila do skupiny o 1.-6. místo (postupovaly vždy první tři ze skupiny) a skupinu o 7.-10. místo. DHC ráno v neděli narazilo na třetího z druhé skupiny Sokol Písek. Tradičního soupeře porazilo také již tradičně 14:11. Na polední zápas s HK Ivančice se obě družstva velmi těšila. Utkání provázené hecováním trenérů mělo trochu nečekaný průběh.

Plzeňské komando podalo naprosto neuvěřitelný výkon. Silou hurikánu smetlo ambiciozního soupeře v prvním poločase 15:2.Těchto 15 branek zaznamenalo ze 17 útoků. Druhý poločas dotáhly hráčky z lavičky až do stavu 22:9.

A tak turnaj uzavíralo opravdové finále. Potkali se neporažení HC Háje a DHC Plzeň.

Utkání slibovalo jako vždy zajímavou a tvrdou házenou. Plná hala vytvořila skvělou atmosféru. Bohužel  domácím se zápas naprosto nevydařil. Pražanky je přehrály ve všech směrech. Poučily se z prohry v prosincovém finále na Hájích, hrály jednoduše a účelně. Jejich hru podpořila velmi dobrá brankářka. Domácím nelze upřít snahu. Slušná mezihra bohužel nebyla zakončena brankami. DHC promarnilo čtyři sedmimetrové hody! Po celý zápas nebylo pochyb o tom, že Háje obhájí loňské prvenství. A to naprosto právem. Konečný výsledek 8:15. Hráčkám DHC nezbývá než se před začínající Žákovskou ligou poučit z porážky. Přes prohru ve finále hra starších žaček po celou dobu turnaje s výjimkou finále lahodila oku a zahřála u srdce.

Je třeba poděkovat rozhodčím a pořadatelům z řad rodičů za skvělou práci. Věřte nebo ne, ale takovýto dvoudenní turnaj je nutné pořádně připravit a zorganizovat.

Branky DHC na turnaji:

Bušauerová 19, Franzová 18, Eksteinová 14, Sedláková a Soukupová po 9, Franková 8, Prochásková, Oravcová, Jetlebová a Šmrhová po 4, Krauskopfová, Poslední, Bláhová, Tomíšková, Paulusová, Fousková po 3.

Nejlepší brankářkou turnaje byla trenéry vyhlášena A. Jiskrová z DHC a hráčkou D. Franzová z DHC. Cenu pro nejlepšího střelce si do Písku odváží S.Kovářová.

Do all stars turnaje byly nominovány S. Novotná, K. Raková, A. Krausová (všechny Háje), J. Franková a T. Eksteinová (obě DHC) a B. Vavroušková a B. Krejčíková z Ivančic.