Zlatý a bronzový Kynžvartský pohár (10. - 12. 6. 2022 starší žačky)

detail Zlatý a bronzový Kynžvartský pohár (10. - 12. 6. 2022 starší žačky)
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Neskutečnou tečku za fantastickou sezónou napsaly o víkendu starší žačky DHC Plzeň.

DHC Plzeň A

Áčko bylo složeno výhradně z hráček ročník 2007. Po vítězství v Žákovské lize i na několik jiných turnajích ani nemohlo mít jiné, než ty nejvyšší ambice.

Do turnaje jsme vstoupili utkáním proti Chebu. Zpočátku jsme hráli dost netrpělivě a individuálně a stříleli z nepřipravených pozic. Postupně jsme začali hrát více kolektivně a i v obraně jsme se zlepšili. Vyhráli jsme 14 : 10.

Druhé utkání proti Liberci jsme mizerně bránili, a tak to bylo sice herně jednoznačné, ale na góly skoro vyrovnané. Pak jsme se trochu vzpamatovali a už i gólově odskočili. Moc pohledných akcí jsme nepředvedli, ale i tak jsme vyhráli 22 : 7.

Ve třetím utkání proti Ústí jsme si museli poradit s hodně vysunutou až téměř osobní obranou soupeře. Dobrým pohybem se nám ale dařilo se prosazovat. Vyhráli jsme 22 : 10.

Nejlepší páteční utkání jsme odehráli proti plzeňské Slávii. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, protože jsme si byli vědomi zlepšujících se výkonů soupeřových hráček. Naše holky ale utkání zvládly a mohly se radovat z vítězství 16 : 11.

Poslední utkání proti Astře jsme dokázali vyhrát jen s odřenýma ušima. Na začátku to vypadalo na jednoznačný zápas (v 5. minutě jsme vedli 6 : 1). Pak ale přišly výpadky v obraně a skvěle chytající brankářka Astry zlikvidovala několik našich vyložených šancí. Rázem se to gólově vyrovnalo, a v 12. minutě se Astra dostala do vedení. My jsme se naštěstí dokázali vzpamatovat a vrátit se znovu do zápasu. Díky osmi brankám Bezdi a dvěma povedeným kombinacím v závěru jsme dokázali opět odskočit a nakonec vyhrát 18 : 15.

Sobotní zápasový maraton jsme zahájili proti těžkému soupeři z Písku. Nejprve to vypadalo, že bude utkání v naší režii. V 10. minutě jsme vedli 8 : 4. Pak jsme si vybrali hluché místo a v 17. minutě to bylo 11 : 11. Pak se ale do toho opřely Bezďa s Vodou a díky jejich získaným míčům i brankám jsme zase odskočili. K tomu Komár zavřela na posledních 7 minut branku a bylo rozhodnuto. Vyhráli jsme 16 : 12.

Pak jsme nastoupili proti Hájům. Zápas měl podobný průběh, jako ten předchozí. V 7. minutě jsme vedli už o čtyři branky. V 15. minutě se ale Háje dostaly na dostřel (11 : 10). My jsme ale trpělivou hrou a dobrou obranou znovu navýšili svůj náskok. Důležité góly z pravého křídla dala Cvaček, z dálky se dvakrát trefila Nela a dvakrát Voda. Vyhráli jsme 19 : 15.

Třetí zápas proti Kobylisům byl jasný od první minuty.  Téměř polovinu branek jsme vstřelili z trháků 19: 4.

Čtvrté utkání proti DHC Slavia Praha jsme se zpočátku střelecky trápili a několikrát si vylámali zuby na dobře chytající brankářce soupeře. Slavia toho využila a připravila nás o počáteční dvoubrankové vedení (v 18. minutě vedly Pražačky 9 : 7). Čtyři minuty před koncem to byla remíza. Závěr jsme ale zvládli na jedničku. Nejdřív dala Voda gól z dálky, pak Zuny z pivota a závěrečnou tečku udělala Bezďa z trháku. Vyhráli jsme 13 : 10.

Poslední utkání proti Pardubicím to dlouho vypadalo, že Komár udrží čisté konto (až ve 12. minutě dostala první branku). I v útoku se nám ale dařilo - Bezďa, Bury i Šolly s chutí střílely, a tak z toho bylo vítězství 25 : 3.

První nedělní zápas proti Kynžvartu jsme hned od začátku šli jasně za výhrou. Ale zpočátku to byla jen lehká herní převaha. Ještě v 10. minutě nebyl rozdíl příliš výrazný 10 : 5. Pak jsme ale zvýšili tempo a od 15. minuty utkání zcela ovládli. Nakonec jsme vyhráli nejvyšším rozdílem na turnaji 31 : 12.

V zápase s Vršovicemi jsme měli na začátku až příliš mnoho zbrklých střel a ztracených míčů. Pak jsme se ale díky několika povedeným akcím Laury dostaly do tempa a odskočili na rozdíl čtyř branek. Pak se podařilo dát několik branek z rychlých útoků a vyhráli jsme 19 : 10.

Závěrečné utkání sezóny přineslo opět derby mezi Áčkem a Béčkem. Áčko mělo jasně navrch už od počátečního hvizdu a nakonec vyhrálo 27 : 16.

Celkově jsme odehráli velmi dobrý turnaj a zaslouženě zvítězili ve všech zápasech. Jako vždy se gólově zapojily všechny hráčky (dokonce i Komár dala 2 branky). Skvěle se turnaj vydařil Bezdě - byla velkým tahounem, a také celkově nejlepší střelkyní celého turnaje!

Bezdičková 73, Burjasová 22, Cvačková 22, Košková 20, Loskotová 14, Nyklesová 2,Palečková 23, Stulíková 22, Vaicová 10, Vaníková 15, Vopatová 22, Šolalrová 17

DHC Plzeň B

Béčko bylo složeno z hráček ročník 2008. K nim se přidala velmi dobře hrající Madla (2007), a také tři hráčky ročník 2009 (Lúca, Vendy a Róza). Holky odehrály s chutí a ve výborné formě celý turnaj a odměnou jim jsou bronzové medaile.

První utkání proti Astře jsme odehráli v rychlém tempu. Zpočátku bylo utkání vyrovnané, ve 12. minutě jsme ale přidali na tempu, přestali nám padat míče a soupeřům jsme utekli. Nakonec utkání skončilo výrazným rozdílem 20 : 8.

Ve druhém utkání měla zpočátku navrch DHC Slavia Praha. My jsme ale měli velmi povedený závěr zápasu. Velmi dobře to na sebe vzali Kačka s Barčou a nakonec se utkání podařilo otočit a vyhráli jsme 14 : 13.

Třetí utkání proti Kynžvartu holky s chutí útočily. Z dálky se několikrát trefila Aži, aktivně hrála i Kačka. Postupně jsme si vypracovali náskok. A když jsme začali víc běhat, tak jsme o osudu utkání rozhodli definitivně. Vyhráli jsme 18 : 10.

Čtvrtý páteční zápas jsme nastoupili proti Kobylisům. Do utkání jsme měli dobrý vstup – zodpovědně jsme bránili a v 6. minutě vedli 4 : 1. Dařilo se získávat míče a v brance výborně chytala  Kutyna. Vyhráli jsme 20 : 9.

První sobotní zápas jsme odehráli proti Liberci. Sice jsme se chvilku dostávali do tempa, ale nakonec jsme utkání zvládli a připsali si další výhru 16 : 10.

Pak nás čekaly Vršovice. Soupeře jsme zaskočili aktivní vysunutou obranou. Vypracovali jsme si mírný náskok, který jsme náporem v poslední pětiminutovce navýšili až na konečných 16 : 11.

Druhá utkání s Vršovicemi jsme pozorně bránily a s chutí útočily. Po výborném vstupu do utkání jsme si připsali výhru 17 : 6.

Třetí utkání s Pardubicemi bylo zatím naším nejméně pohledným zápasem. Sice jsme měli od začátku herní převahu, ale na góly ne a ne odskočit. Dali jsme spoustu tyčí a několikrát nastřeili soupeřovu brankářku. Celkem 16 našich střel skončilo bez gólu. I tak jsme vyhráli 14 : 6.

Čtvrtý zápas proti VŠ Plzeň jsme zpočátku výborně bránili. Také v útoku jsme si vypracovali spoustu šancí. Ale neproměňovali jsme. Ve 20. minutě svítilo na ukazateli 7 : 7. Pak jsme ale zbrklostí a nepřesným zakončením několikrát ztratili míč. Také jsme dostali několik gólů z dálky, a to nakonec rozhodlo. Prohráli jsme 8 : 11.

Pátý sobotní zápas s Pískem jsme naopak zvládli na výbornou. V šesté minutě jsme vedli o tři branky, ve 12. už o šest. Pak jsme ale po řadě neproměněných šancí dovolili soupeřkám dostat se zpět do zápasu (23. minuta jen o gól). Závěr zápasu jsme ale zvládli výborně. Nejprve dala Róza gól, pak Sára přidala další z trháku, v zápětí Vendy získala sedmu a Madla ji proměnila. Vyhráli jsme 12 : 9.

Následovalo již šesté utkání ten den a hrálo se venku. Nastoupili jsme proti Ústí nad Labem. To hrálo opět hodně vysunutou obranu. Naštěstí jsme se nezalekli a s chutí útočili. Únava už ale byla znát, takže na větší rozdíl to tentokrát nebylo, ale s jistotou jsme si dokráčeli pro vítězství 17 : 12.

Neděle nám přinesla samé těžké soupeře. Nejprve to byl Cheb. My jsme udělali svůj turnajový rekord v počtu ztracených míčů (11) a hlavně přešlapů (6) a v polovině zápasu to s námi moc dobře nevypadalo. Pak se ale dvakrát trefila Aži a vybojovanou sedmičku proměnila Róza. Vyhráli jsme 13 : 8.

Další utkání jsme hráli proti Hájům. První desetiminutovka se nám moc nevydařila a prohrávali jsme 4 : 8. Pak se ale podařilo vybojovat několik sedmiček a Adéla je s přehledem proměnila. K tomu přidala Róza několik pěkných zákroků v brance a ve 23. minutě jsme se vrátili do zápasu a prohrávali už jen o jeden gól. Závěr zápasu si ale zkušené Háje pohlídaly, a tak jsme prohrály 12 : 14.

Do posledního utkání jsme vstupovali s tím, že si ho jedeme především užít. Oba týmy už věděly, že mají medaili jistou. Béčku se příliš nevydařila první polovina zápasů, ale v té druhé už se holky rozjely a předvedly spoustu hezkých akcí. Tečku za utkáním udělala pěkným tríčkem Lúca.

Celkově holky odehrály naprosto fantastický turnaj, ve kterém dokázaly porazit celou řadu favoritů (Písek, Háje, DHC Slavia Praha...) Velmi aktivně hrály Barča s Kačkou, podporovaly je Aži, Sára i Adéla (ta zahrála výborně hlavně v neděli, kdy byla klíčovou osobností nejen v obraně, ale i v útoku). Makaly ale i ostatní. Velkou pochvalu zaslouží Kutyna, která odchytala prakticky celý turnaj. Béčko si zaslouženě odváží nejen bronzové medaile, ale i velmi dobrý pocit ze svých výkonů, a také naději na další krásné zápasy v další sezóně.

Budková A. 14, Budková K. 30, Dostalvoá 19, Hanzlíková 29, Madleňáková 25, Nikodemová 2, Rittichová 14, Samcová 11, Sedláčková 25, Svatoňová 18, Červená 10