Přípravný turnaj Olympijských nadějí


Přípravný turnaj Olympijských nadějí

detail Přípravný turnaj Olympijských nadějí
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Poslední velkou zápasovou prověrkou před Letní Olympiádou dětí a mládeže byl pro hráčky Turnaj Olympijských nadějí.

Hrálo se v hale 31. ZŠ Plzeň.

Turnaje se zúčastnily tři dorostenecké týmy - TJ Slavoj Tachov, Házená Kynžvart a domácí DHC Plzeň - a dva týmy starších žaček Plzeňského kraje.

Dorostenky DHC Plzeň

Jelikož dorostenky, mají již odehranou svoji soutěž, tak sestava musela být upravena.

Hračky odehrály celkem 4 utkání a to proti výběru Olympijskému, Plzeňskému, dorostenkám z Tachova a Kynžvartu. Všechna utkání byla bez porážky. Některé hračky to měly jako poslední turnaj.

Nebudu rozebírat, co nám vyšlo a co ne. Výsledky nebyly pro nás důležité, šlo hlavně o to aby se zapojila každá hračka a hlavně si to užila.

Tímto bych chtěla poděkovat všem hračkám, které se zúčastnily.

Hrály:

Mancellari 10, Růžičková 14, Krausová 4, Dubská 17, Krejbichová 12, Baumruková 7, Toušová 18, Šindelářová 1, Hofírková 9, Melicharová 4

Olympijský a Plzeňský výběr

Talentované starší žačky z Plzně byly rozděleny do dvou výběrů. V Olympijském výběru startovala děvčata, která jsou v širší nominaci na Olympiádu dětí a mládeže. Za Plzeňský výběr pak hrály talentované hráčky převážně ročník narození 2008.

Hráčky Plzeňského výběru odehrály velmi dobrý turnaj a rozhodně svými výkony zaujaly trenéry i diváky. Nejlepší utkání odehrály proti Házené Kynžvart.

Hráčky Olympijského výběru poměrně laxně bránily a také neproměnily řadu vyložených šnací (hlavně v utkání proti dorostenkám DHC Plzeň). Postupně se ale dostaly do tempa a obě další utkání (proti Tachovu a Kynžartu) odehrály velmi slušně.

Velmi dobře zachytaly na turnaji všechny čtyři plzeňské brankářky.

Hrály:

Olympijský výběr:

HK Slavia VŠ Plzeň: Kokošková Kateřina 5, Soukupová Tereza, Špačková Aneta 10, Toflová Sára 6

DHC Plzeň: Bezdičková Viktorie 18, Březinová Kateřina 5, Burjasová Tereza 5, Hanzlíková Barbora 9, Kaucká Barbora, Košková Tereza 10, Loskotová Barbora 7, Růžková Magdalena 9, Stulíková Barbora 12, Svatoňová Sára 5, Vopatová Laura 11

Plzeňský výběr:

HK Slavia VŠ Plzeň: Bečvářová Kamila 3, Beranová Lucie 3, Vojtová Valerie

DHC Plzeň: Budková Alžběta 6, Budková Kateřina 9, Cvačková Natálie 8, Dostalová Anežka 8, Palečková Aneta 8, Sedláčková Adéla 5, Šollarová Kateřina 10

Konečné pořadí turnaje:

  1. DHC Plzeň dorostenky
  2. Olympiský výběr
  3. Plzeňský výběr
  4. Házená Kynžvart
  5. TJ Slavoj Tachov

2022-06-01 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň