FINÁLE JE ZA DVEŘMI! DHC PLZEŇ X DHK Baník Most – 15.5.2022


FINÁLE JE ZA DVEŘMI! DHC PLZEŇ X DHK Baník Most – 15.5.2022

detail FINÁLE JE ZA DVEŘMI! DHC PLZEŇ X DHK Baník Most – 15.5.2022
kliknutím na obrázek si zobrazíte
detail obrázku

Pro Plzeňanky byl prvním milníkem postup do play-off, do historie klubu se však zapíše ještě větší úspěch, a to účast v republikovém finále play-off MOL Ligy.

Na úspěšný rok to pro DHC vypadalo už od úvodu sezóny, kdy hned v prvním utkání podzimní části porazilo na domácí palubovce Olomouc rozdílem deseti branek (28:18). Na tento výkon dokázaly hráčky navázat v celé první polovině soutěže, kterou nakonec zakončily se ztrátou celkem devíti bodů. Na jaře už tým nepředváděl takovou parádu jako na podzim a z výborně rozjeté sezóny se stal boj o udržení na předních příčkách tabulky. Do poslední chvíle Plzeňanky neměly postup do semifinále play-off jistý, avšak nakonec to, i přes ztrátu tentokrát třinácti bodů, zvládly, a celá Plzeň se radovala z historicky první účasti DHC PLZEŇ v českém play-off MOL Ligy.

Semifinále s Kynžvartem bylo pro hráčky náročné jak po psychické, tak po fyzické stránce.
Už domácí výsledek 27:23 byl prvním krokem k úspěchu, ale po výkonech Kynžvartu doma bylo jasné, že ještě není rozhodnuto a Plzeň čeká velmi těžká zkouška. V Kynžvartu se sice DHC nedokázalo probojovat k vítězství a prolomit tak fakt, že na soupeřově palubovce ještě ani jednou ze tří utkání nezvítězilo, avšak jeden velký boj tam Plzeňanky přeci jen vyhrály, a to postup do finále s ligovým kanonýrem z Mostu.

Most je tradičním účastníkem českého finále play-off a letošní sezóna není rozdílem. Už v základní části předvedly Mostečanky své kvality, kdy za celý podzim a jaro prohrály jediné dva zápasy,
a i když celkově v tabulce Česko-slovenské MOL ligy skončily druhé, mezi české týmy jasně kralovaly na první příčce. V semifinále play-off narazil Most na Olomouc, kterou v obou zápasech jak venku, tak doma porazil o pět branek (26:31; 27:22) a s čistým štítem si tak zařídil postup do národního finále.

„Finálové zápasy rozhoduje vždy aktuální forma hráček, koncentrace a nasazení. Což je po náročném programu dost složité. Naším úkolem a cílem bude se co nejlépe připravit a co nejvíce narušit soupeři jeho rutinní cestu za titulem. Most je dlouhodobým favoritem celé soutěže a ve svém širokém kádru má řadu velmi zkušených hráček, takže se máme na co těšit a přejeme si, aby atmosféra byla tak fantastická jako při posledním domácím utkání,“ připravuje na finále domácí trenér Richard Řezáč.

Finálová série odstartuje již tuto neděli 15. 5. 2022 v 15:00 v hale 31.ZŠ. Věříme, že každý, kdo přijde, zažije skvělou házenkářskou podívanou. Bohužel kapacita haly je velmi omezená, a utkání už je teď VYPRODANÉ, a tak se bohužel na všechny fanoušky nedostane. Přesto věříme, že i tak budou fandit alespoň u TVcom. Odkaz na utkání zde.

Všichni, kdo na utkání zavítají osobně, se mohou těšit na AUTOGRAMIÁDU hráček, která proběhne před halou po skončení utkáníl

2022-05-12 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň