Memoriál Karla Šulce – minižačky (6. – 8. 5. 2022)


Memoriál Karla Šulce – minižačky (6. – 8. 5. 2022)

Po dvouleté covidové pauze jsme se dočkali našeho velkého turnaje pro mini házenkářky. Družstvo bylo tvořeno hned 14 hráčkami. Chtěli jsme dát šanci všem, které se mohly zúčastnit. Do turnaje jsme vstupovali s cílem užít si domácí prostředí, kde to důvěrně známe. Do kategorie mini se přihlásilo 17 týmů z celé ČR. Družstva byla rozdělena 2 dvou skupin. V naší skupině jsme měli 8 soupeřů: DHC Slavia Praha B, DHK Baník Most, Házená Jindřichův Hradec, HC Háje Praha, TJ Tatran Bohunice, Házená Rokycany, Sokol Kobylisy II A, HBC HBC Strakonice 1921.

V pátek nám byl jako první vylosován tým DHC Slavia Praha B. Zápas se odehrával v poklidném tempu a naší režii (17:2). V dalším zápase jsme hráli se soupeřem, kterého moc neznáme - DHK Baník Most. V něm se nám nevydařil začátek zápasu a po pár minutách hry jsme prohrávali 3:0. Zlepšeným výkonem v posledních minutách zápasu jsme srovnali skóre na 10:10. Následně se nám však nevydařila poslední střela a z protiútoku jsme inkasovali. Zápas pro nás skončil prohrou 10:11. Tato prohra nám ukázala, že některé hráčky musejí zapracovat na své psychice. Nesmějí se nechat ovlivnit prohrou, kde nám chyběl kousek štěstí, který jsme třeba měli na minulém turnaji v Praze. Další páteční zápasy jsme vyhráli - Házená Jindřichův Hradec (9:4), HC Háje Praha (12:7).

V povedenější části soboty jsme přehráli týmy TJ Tatran Bohunice (12:2), Házená Rokycany (10:7). Pak jsme narazili na Sokol Kobylisy II A, se kterým jsme se potkali již na minulém turnaji. Opět nás překvapila osobní obrana, kterou jsme nebyli schopny překonat. Průběh zápasu nás stál poměrně dost sil a s vítězstvím 10:6 musíme být spokojeni. Bohužel spokojenost není s odvahou uvolnit se 1:1 a s pohybem, na tom musíme ještě hodně zapracovat. Poslední zápas s družstvem HBC Strakonice 1921, se kterým jsme se ještě nepotkali, nás nezastihl v optimálním rozpoložení. Nervozita panovala od začátku a zápas se pro nás nevyvíjel dobře, prohráli jsme 2:13. Propadli jsme ve všech herních činnostech.

To byl náš poslední zápas skupiny. Postoupili jsme do nadstavby o 1. až 6. místo. Zde jsme v prvním zápase sehráli dobré utkání se Sokolem Písek. Holky hodily za hlavu předchozí nepovedený zápas a s pozdějším vítězem v úvodních minutách držely krok zlepšenou obranou a dobrým pohybem. V průběhu utkání se však projevila větší kvalita píseckého družstva (4:12). Za tento zápas můžeme hráčky pochválit. Kdyby hrály celý turnaj tímto nasazením, mohla být spokojenost ještě větší.

V neděli nás čekali ještě dva zápasy finálové skupiny. Se Slavií Praha A (4:12) a s naším častým soupeřem HC Milevskem (4:8). Celkově jsme umístili na pěkném 6. místě z celkového počtu 17 družstev.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášená Kačka Krejčí, kterou musíme pochválit za bojovnost, dobrou obranu i střelbu. Pochvalu zaslouží i dvojice Simča Kampfová a Nela Pivoňková, které vyhrály sobotní turnaj v sedmimetrových hodech v kategorii mini. Nela pak byla zároveň vyhlášena nejlepší brankářkou celého turnaje.

Hrály:

Haberová Emílie, Kampfová Simone 26, Krejčí Kateřina 24, Krejzová Eliška 2, Kurešová Markéta 13, Markupová Adéla 4, Přerostová Amélie 6, Rampová Nicol 1, Roubová Eliška, Rybová Kateřina 17, Valentová Veronika 1, Mildorfová Ema 1, Potokii Sofie

Chytala:

Pivoňková Nela

2022-05-11 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň