Memoriál Karla Šulce – mladší žačky (6. – 8. 5. 2022)


Memoriál Karla Šulce – mladší žačky (6. – 8. 5. 2022)

Po dvouleté pauze opět vykouklo turnajové (i to skutečné) sluníčko a opět se rozhořely boje největšího turnaje pro nejmenší házenkářky. U toho pochopitelně nemohly chybět ani naše mladší žačky, jejichž družstvo bylo tvořeno hned 17 hráčkami, jelikož jsme chtěli dát šanci všem, které se zúčastnit mohly.

Páteční vstup do turnaje, byť výsledkově to tak nevypadalo, jako úplně povedený hodnotit nelze, jelikož proti papírově slabším soupeřům se holky nedokázaly naplno namotivovat (Háje B 17:3, Černí andělé Most 22:0). Prim v tom pak hrál zápas proti béčku Slavie, který patřil mezi nejhorší v celé sezoně (12:6). V posledním večerním zápasu proti silným Ivančicím už ale holky dokázaly zabrat (14:10).

Jako skončil pátek, tak začala sobota, která už byla o hodně povedenější, a to i přesto, že nás čekali již silnější soupeři (Milevsko 11:5, Kobylisy 15:2, Zlín 23:10). Nejlepší výkony si pak holky schovaly na večer, kdy v posledním zápasu základní skupiny vybojovaly cenné vítězství proti Písku, kdy tento zápas se již započítával i do skupiny o 1. – 4. místo. V ní jsme pak nastoupili ještě proti Slavii Praha a po nejlepším výkonu v turnaji jasně vyhráli 13:8.

V neděli nás pak čekal již jen jeden zápas, který lze určitě označit za vrchol celého turnaje, jelikož se v něm střetli dva doposud stoprocentní soupeři. Proti plzeňské Slavii jsme v bouřlivé atmosféře nastupovali s vědomím toho, že s tímto soupeřem máme tuhle sezonu mírně pozitivní bilanci. Oboustranně byl zápas jednak velmi nervózní a jednak (jako vždy) i hodně tvrdý. V polovině poločasu tak na ukazateli svítilo fotbalové skóre 1:1. Pak ale branky již padat začaly (4:5). Druhý poločas nám ale bohužel střelecky nevyšel. Obrana sice fungovala výborně (soupeři jsme za 12,5min dovolili jen 2x skórovat), ale slabší pohyb v útoku a menší odvaha dostat se do zakončení v kombinaci s několika zbytečnými technickými chybami vedly k tomu, že jsme vstřelili rovněž pouze branky (6:7).

Celkově je potřeba holky určitě pochválit. Turnaj byl jak fyzicky, tak i psychicky velmi náročný a stříbrné medaile je potřeba považovat za úspěch. I přes nevyrovnané výkony v zápasech se slabšími soupeři holky dokázaly proti silnějším zapnout na plno. Zápasy se Slavií Plzeň jsou pak natolik vyrovnané, že o vítězství rozhoduje každý detail. Štěstí se sice tentokrát přiklonilo na stranu soupeře, ale v závěru sezóny bude ještě příležitost jim prohru oplatit.

Z jednotlivců je potřeba vyzdvihnout zejména dvě hráčky. Lůca byla jasným lídrem především v útoku a po zásluze byla vyhlášena dokonce nejlepší hráčkou celého turnaje. A Lucka v brance, která tentokrát odchytala většinu zápasů, naopak patřila mezi nejlepší brankářky (úspěšnost 57%). U dalších hráček se pak výkony hodně lišily podle úrovně soupeřů, jelikož proti těm slabším se dokázaly střelecky častěji prosazovat, ale proti silnějším již byla odvaha i úspěšnost menší (Róza, Naty, Egi, Vendy, Julča). A právě to, že se k Lůce nedokázalo přidat více hráček (proti silnějším soupeřů nastřílela sama vždy více než polovinu branek), byl i jeden z hlavních faktorů, proč se nepodařilo vybojovat zlaté medaile.

Hrály:

Beráková 3 střely / 1 branka, Cvačková 1/0, Čardová 13/6, Červená 47/36, Dlesková 27/16, Egermajerová 36/21, Honalová 5/2, Kaucká 10/6, Lontscharová 2/0, Pluhařová 10/2, Poskočilová 9/6, Rittichová 68/37, Růžičková 11/8, Samcová 32/11, Sedláčková 17/5, Viazanko 3/0, Vodrážková 18/10.

Chytaly:

Čardová, Červená, Kaucká, Pluhařová, Poskočilová

2022-05-10 00:00:00
Memoriál Karla Šulce PLZEŇSKÝ KRAJ podporuje mladé házenkářky Oknotherm Sportovní Plzeň Nadace 700let Plzně Vodárna Plzeň