JSME VE FINÁLE: Házená Kynžvart X DHC PLZEŇ – 24:21 (7.5.2022)

I přes prohru si ženy v Kynžvartu vybojovaly postup do finále play-off MOL Ligy.

Dalo se čekat, že do utkání Kynžvart vstoupí ve vysokém tempu, což se také stalo a domácí šli rychle do dvoubrankového vedení, které drželi až do jedenácté minuty (6:4). Poté přišlo další navýšení a domácí už vedli o čtyři branky (8:4; 9:5). Plzeňanky se nezdávaly a postupnou trpělivou hrou opět stáhly na těsný rozdíl 9:8, avšak srovnání a otočení skóre jsme se nedočkali, zatímco soupeř se opět radoval z vyššího náskoku 12:9. Ve dvacáté osmé minutě se Plzni konečně podařilo srovnat a následně převrátit skóre na svou stranu (13:12). V posledních vteřinách prvního poločasu ale ještě domácí srovnávali z dorážky po sedmimetrovém hodu a stav první půle zůstal nerozhodný 13:13.

Úvod prvního poločasu byl pak velmi vyrovnaný a byla to až Plzeň, které se podařilo mírně odskočit (16:18; 17:19). Za chvíli už bylo z ruky Báry Tesařové srovnáno a následně nejlepší střelkyně utkání Annamaria Patrnčiaková vrátila vedení domácím (20:19). Dvacátá sedmá minuta přinesla další srovnání (21:21), po kterém následoval rozhodující úsek utkání. Plzeňským hráčkám se nedařilo prostřelit kynžvartskou brankářku Sabrinu Novotnou, zatímco do naší branky padal gól za gólem. Časomíra však ukončila utkání právě včas za stavu 24:21, který pro nás díky domácí výhře 27:23 v součtu nakonec znamenal postup do FINÁLE PLAY-OFF.

„Očekávali jsme, že odveta nebude jednoduchá. Celý týden doprovázelo přípravu velké množství vnějších vlivů. Našim úkolem bylo děvčata připravit hlavně mentálně a psychicky. V myšlenkách jsem se vrátil do minulých let, kdy jsem bojoval v play-off se Slavii, a snažil jsem se v přípravě právě tyto zkušenosti zúročit. Nepodcenili jsme jediný detail a jsem rád, že mi děvčata byla schopna důvěřovat a přenést taktické pokyny na hřiště. Každá jedna hráčka odvedla své maximum a přispěla tak k postupu do finále,“ hodnotil trenér Richard Řezáč. „Dlouhodobě pracujeme pouze s odchovankyněmi, a to je naše velká deviza.
Také proto dokáží děvčata v krizových okamžicích bojovat, jako jedna žena. Určitě to není náhoda, že jsme postoupili. Kynžvart zatím sbírá zkušenosti. Kulisa utkání byla identická jako u nás v Plzni a zápas byl velmi atraktivní. Rozhodlo to, že my jsme v celé sérii mohli použít všechny hráčky a tím tak rozložit síly a úkoly na celý tým. Teď nás čeká fenomén z Mostu a my se připravíme tak abychom byli nebezpečným soupeřem. Všem v klubu patří toto finále a budiž jim to odměnou za dlouhodobou práci pro házenou v Plzni,“
dodal ještě.

Finále play-off je v Plzni neskutečný úspěch a o to větší po loňské sezóně, kdy jsme bojovali
o udržení ligy. Děkujeme Vám fanouškům za nepřetržitou podporu a za to, že jste byli v těžkých chvílích právě vy ten osmý hráč, který nás dotlačil k vítězství.

Kepková, Šmrhová 1, Bušauerová 1, Kantnerová, Formanová, Řezáčová, Drozdová, Franzová 4, Mancellari, Galušková L. 2, Lásková 1, Melicharová, Galušková D. 2, Tomanová, Vlachová 1, Galušková V. 9/2