Starší dorostenky: DHC PLZEŇ X DHK Zora Olomouc 22:28 (30.4.2022)

Plzeň nedokázala přehrát Olomouc v průběhu celého utkání a z domácí palubovky bohužel body nebere.

Hostující celek z Olomouce šel do dvoubrankového vedení hned v úvodu utkání a hráčky tak mohly hrát ve větší pohodě. I přes to, že si soupeřky držely náskok, Plzeň vždy našla odpověď
a dlouho se držela na rozdílu jediné branky (6:7). Druhá desetiminutovka však patřila Olomouci, která šla rázem do vedení 7:12. Po time-out se domácím podařilo postavit na nohy, když Julča Dubská stahovala na 10:12. Hosté se však nenechali zastrašit a do poločasu si vybudovali zpět náskok čtyř branek – 11:15.

Než plzeňské hráčky postřehly, že začal druhý poločas, soupeř byl už ve vysokém vedení 12:19. Vytrvalostí a postupnou pílí se domácí Plzni podařilo dostat zpět na poločasový rozdíl (17:21)
a vypadalo to, že jsou zpátky ve hře. V závěru utkání zářila hlavně Julča Dubská, která držela v domácích naději vítězství a celkem nastřílela 8 branek. Ve dvacáté šesté minutě dokonce
Naty Tomanová snižovala na 22:25, to byl ale poslední domácí gól, a nakonec také prohra 22:28.

„Tento zápas byl podobný našemu poslednímu utkání v Písku. Od úvodního hvizdu jsme prohrávali a během celého zápasu jsme jen dotahovali náskok soupeře. Nedařilo se nám být důrazní v obrané hře a střelci soupeře to měli k dosaženým brankám jednoduché, protože stříleli z hranice sedmi, osmi metrů bez jakéhokoliv kontaktu naší obrany a dávali tím jednoduché branky. V útočné fázi jsme si vytvářeli dobré brankové příležitosti, ale naše koncovka byla špatná. V některých momentech utkání se nám dařilo  brankově  soupeři přiblížit, ale nedokázali jsme proměňovat šance v daný důležitý okamžik a to nás stálo vítězství. Poděkovat chci celému týmu za bojovnost a nasazení, ale na zisk bodů to bylo málo,“ hodnotil utkání trenér staršího dorostu Pavel Touš.

Starší dorostenky mají tento víkend volný a k následujícímu utkání nastoupí v neděli 15.5.2022